На Львівщині розпочався VII міжнародний фестиваль Бруно Шульца (відео)

21:10 3 червня 2016 р.


Фото: 5.ua

Шанувальники творчості письменника й художника з Дрогобича з'їхалися до його рідного міста з Польщі, Грузії, Франції й навіть Америки

На Львівщині розпочався VII Міжнародний фестиваль Бруно Шульца. Його прологом стала виставка «Ріка і люди» Станіслава Бая з Варшави, що яку представили учора, 2 червня, у Львівській галереї мистецтв.  

Станіслав Бай – сучасний польський художник, професор, викладач Академії мистецтв у Варшаві та Європейської академії мистецтв. Основні мотивами  творчості – пейзажі Бугу, а також портрети мешканців рідного села Довгоброди. 

Також учора у межах фестивалю у Мистецькому об'єднанні  «Дзиґа» представили проект польського художника Якуба Войнаровського під назвою «Мертвий сезон». Авторові – 32 роки, і він є володарем нагород в галузі коміксу і дизайну, зокрема – Гран-прі на Міжнародному фестивалі Коміксу в Лодзі, Гран-прі Національного конкурсу книг та альбомів  про мистецтво. Його книга-альбом-комікс «Мертвий сезон» – візуальний експеримент на основі прози Бруно Шульца. 

Нагадаємо, що Бруно Шульц (1892 – 1942) –  польський письменник та художник єврейського походження із Дрогобича. Літературні критики ставлять його доробок на один рівень із творчістю Марселя Пруста та Франца Кафки. Посмертна слава дрогобичанина – світового рівня. 

Сьогодні у Дрогобичі – офіційне відкриття фестивалю. Організатори заходу – Полоністичний науково-інформаційний центр імені Ігоря Менька Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка / Благодійний Фонд «Музей та фестиваль Бруно Шульца» у Дрогобичі, Товариство «Фестиваль Бруно Шульца» у Любліні.

Учасники заходу – перекладачі і  літературознавці з України, Польщі, США, Франції, Японії, Тайваню, Сербії, Австрії, Великобританії, Росії, також –  історики, мистці, театрали. Україну представлятимуть, зокрема, Юрій Андрухович, Юрій Винничук та Сергій Жадан. 

У програмі – інавґураційні лекції, мандрівки вернісажами та зустрічі з художниками, поетично-музичний проект «Atlas Estremo», літературно-краєзнавча подорож, дискусія з перекладачами творів Бруно Шульца, наукова конференція «Бруно Шульц і сучасна теорія культури», культурознавчо-історичний семінар «Біографія і творчість Бруно Шульца: дрогобицькі міжвоєнні контексти»... Фестиваль триватиме до 9 червня і завершиться концертом Сергія Жадана та харківського гурту «Собаки в космосі». 

Про це повідомили сьогодні, 3 червня, в київському часописі «День». Натомість тележурналісти розповіли в п’ятницю:

«На Львівщині у Дрогобичі розпочався 7-й фестиваль Бруно Шульца. Шанувальники творчості письменника та художника, який родом з цього містечка, з'їхалися з Польщі, Грузії, Франції та навіть Америки. Вже традиційно на відвідувачів фестивалю чекає насичена творча та інтелектуальна прогама. Зокрема, вернісаж, виступи видатних літераторів, концерти та вистави. Фестиваль Бруно Шульца має статус міжнародного. Відбувається він раз на два роки».

Про це повідомили сьогодні, 3 червня, на телевізійному «5 каналі».

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу