На Львівщині промоніторили 10 видань на гендерну чутливість

22:58 25 січня 2018 р.

Львівщина перебуває на п’ятому місці в рейтингу з гендерної чутливості регіональних медіа за 2017 рік. На першому місці – Харківська область, на другому – Волинська, третє поділили Вінницька та Рівненська, на четвертому – Дніпропетровська.

Про це 25 січня, під час оприлюднення результатів моніторингу ЗМІ питань гендерної чутливості, повідомила гендерна експертка, експертка проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики» Оксана Ярош

За її словами, загалом у лютому та серпні минулого року було промоніторино 180 тисяч журналістських матеріалів в 22 областях України, крім Автономної республіки Крим та Донецької і Луганської областей. Експерти аналізували, як часто місцеві журналісти запитають думку жінок-експерток, роблять жінок героїнями своїх публікацій та наскільки часто вживають фемінітиви (слова жіночого роду, що становлять пару аналогічним словами чоловічого роду).  

Для досліджень у кожній області брали по 5 інтернет-видань та по 5 друкованих ЗМІ. У Львівській області під пильне око дослідження потрапили газети «Високий замок», «Воля народу» «Експрес», «Львівська пошта» та «Ратуша», з інтернет-видань - «Вголос», «Гал-інфо», «Zaxid.net», «Zik» та «Львівський портал». 

- Індекс гендерної чутливості для Львівської області – 33 відсотки. Це – хороший відсоток, - похвалила львівські ЗМІ Оксана Ярош. 

Отож, як показало дослідження, згадані львівські ЗМІ найбільше писали про жінок-волонтерок (тут індекс гендерної чутливості складає 80 відсотків). А ось за експертною думкою щодо волонтерства звертатися жінок не поспішали (тут індекс гендерної чутливості лише 40 відсотків). Також для львівських журналістів багато важить жіноча експертна думка щодо медицини (індекс 51), у сфері розваг (індекс 41) та у сфері освіти й науки (теж 41). Що стосується політики, то жінок-експерток запитували дуже мало (індекс 17), як і писали про жінок-політиків небагато (індекс 20). Те саме стосується й економіки та бізнесу. 

Для порівняння, ЗМІ у Харківській області думку політичних діячок питають удвічі частіше. І майже не цікавляться думкою жінок щодо політичних реформ у Тернопільській та Чернівецькій областях. 

- Наш моніторинг показав, що політика та бізнес – це більш чоловічі теми. А ось освіта, медицина та культура – більш жіночі. Хоча у освіті працює 80 відсотків жінок, проте журналістам у більшості випадків дають коментарі чоловіки, тому що вони – на керівних посадах, - пояснює експертка. 

Загалом львівські медіа писали про жінок у 24 випадках зі ста, і питали думки експерток у 21 випадку зі ста. Тобто віддавали жінкам-фахівцям менше чверті своєї та читацької уваги. Найчастіше зверталися до жінок-експерток «Високий замок», «Ратуша», «Zaxid.net» та «Вголос». 

На думку гендерної експертки, голови ГО «Центр «Жіночі перспективи» Любові Максимович, ЗМІ тільки відобразили те, що насправді діється в суспільстві. 

- Малий відсоток експерток в політиці – це питання відсотка участі жінок на рівні прийняття рішень. Що стосується того, що у львівських ЗМІ експертки у медицині почали більше коментувати, то я це пов’язую з тим, що в нас нова начальниця управління охорони здоров’я Львівської області, - вважає вона.   

Координаторка ВОГО «Волинський прес-клуб», керівниця проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики» Богдана Стельмах вважає, що така низька присутність жінок в медіа тому, що журналістам ліньки шукати нових експерток. 

- Є якийсь експерт, до нього можна зателефонувати, от і добре. Натомість варто звертатися й до інших, різних, - каже вона. 

Щоби полегшити життя журналістам, експертки порадили користуватися базою даних експертів, до яких можна звернутися за будь-яким коментарем. Це - http://expert4.media/ua/ http://expertky.povaha.org.ua/ та http://www.helpsmi.co/

 

 

dailylviv.com

До теми

22:44 19 вересня 2021 р.

Два видавництва - з Харкова і Дніпра - отримали від мера Львова по 25 тис грн на комікси

Сьогодні у РадіоГаражі міський голова Львова Андрій Садовий з дружиною Катериною вручили нагороди від міста двом видавництвам за працю над коміксами для дорослих та дітей. Окрім дипломів, видавництво IST Publishing та видавництво Lantsuta publisher отримують премії від міста по 25 тис грн на розвиток нових коміксів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу