На Львівщині пройде Всеукраїнська проща до Страдча

11:00 20 червня 2018 р.


Фото: loda.gov.ua

У вівторок, 26 червня в селі Ямельна розпочнеться Всеукраїнська проща до Страдча.

Про це повідомили в прес-службі Львівської ОДА, де також розповіли: «Мешканців області запрошують долучитись до на Всеукраїнської прощі до села Страдч (у Яворівському районі Львівської області. – «ЩЛ»), присвяченої пам'яті страдецьких блаженних отця Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, дню мирянина та 1030-річчю хрещення Київської України-Русі. Цього року проща відбудеться водинадцяте».

В облдержадміністрації запевнили: «Проща є чудовою нагодою для всіх вірних греко-католицької церкви об'єднатись у молитві за утвердження українського народу. Під час прощі відбуватимуться віднова хресних обітів, присяга тверезості, благословення і освячення всякої речі. Приблизна кількість учасників – 25-30 тисяч людей, 100 священиків. Організатори – Львівська архиєпархії УГКЦ, парафія Успіння Пресвятої Богородиці в селі Страдч (парох – отець Іван Колтун)».

Програма прощі: 26 червня з 8:30 – з’їзд прочан у селі Ямельна у Яворівському районі (місце мученицької смерті блаженних священомученика Миколи Конрада та мученика Володимира Прийми), з 9.00 – молебень на могилі блаженних мучеників Миколи Конрада й Володимира Прийми (очолює владика Володимир (Груца) в селі Ямельна у Яворівському районі, з 10:00 – початок пішої ходи до молитовного поля біля Страдецької Гори, з 11:00 – архиєрейська божественна літургія в села Страдч, яку очолить Блаженніший Святослав, з 12:30 – початок Хресної дороги.

«Страдч – відпустовий Марійський паломницький центр, що славиться своїм підземним монастирем та Хресною Дорогою. У 1936 році Папа Римский Пій ХІ встановив на страдецькій горі Хресну дорогу та надав Страдчу статусу відпустового місця. Страдецька Хресна дорога (Кальварія) отримала від папи значення Єрусалимської Хресної дороги. На вершині 350-метрової гори – храм Успення Пресвятої Богородиці», – розповіли також в облдержадміністрації.

«Страдч є також місцем подвигу і поховання двох новомучеників УГКЦ – отця Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, які загинули у 1941  році під час радянської окупації Галичини. У 2001 році Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив о. Миколу Конрада та Володимира Прийму блаженними», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Блаженний Микола Конрад – професор, католицький богослов, філософ, суспільний ідеолог. Вважається духовним опікуном студентської молоді. Володимир Прийма – єдиний мирянин, який проголошений блаженним, є опікуном мирян», – повідомили також в облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

17:36 30 листопада 2021 р.

Алегоричну скульптуру Моцарта від Моцартеуму та Линів залишать на площі Маланюка у Львові

Депутати Львівської міської ради не підтримали петиції про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта на площі Євгена Маланюка. Рішення не набрало потрібної кількості голосів, тож скульптура залишиться на цій площі.

Рубрика: Культура

17:51 29 листопада 2021 р.

У Львові відбудеться ярмарок старовини «Тлум і Крам»

У неділю, 5 грудня, з 11:00 до 19:00 у Центрі архітектури, дизайну й урбаністики відбудеться «Тлум і Крам». 30 учасників з різних куточків України презентують широку палітру товарів.

Рубрика: Культура

16:23 28 листопада 2021 р.

Блогери цинічно тусували у Львові у День пам'яті жертв Голодомору

Цинічне святкування відбулося з нагоди дня народження Олександра Заліска, за акаунтом якого стежать понад мільйон користувачів мережі. Він зібрав найпопулярніших українських блогерів у Будинку вчених, що у Львові.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу