На Львівщині позбавили церкву унікальних розписів

17:45 18 жовтня 2019 р.

Фото до новини


Фото: facebook.com/ukrtopik

У Славську на Львівщині обклали кахлями стіни храму Успіння Пресвятої Богородиці, з яких під час ремонті здерли розписи відомих художників-монументалістів Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка.

Про це повідомила на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook» Львівська обласна організація Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, оприлюднивши фотографії, зроблені Андріаном Кліщем.

«От і об‘явилася світу оновлена «краса» на заміну розписам Сосенка і Буцманюка в церкві у Славську», – з прикрістю прокоментували світлини у дописі.

«У травні цього року при ремонті церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у Славську, який здійснювався без відповідних дозволів і погоджень органу охорони культурної спадщини Львівської ОДА, збили автентичні розписи митців Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка, зроблені в 1910 році, і керамічну плитку фабрики Івана Левинського.  Львівська ОДА звернулася до суду з позовом про вилучення з власності Славської громади пам’ятки архітектури місцевого значення.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Укрінформ

 

Останні новини