На Львівщині на одну народну артистку стало більше

08:42 14 травня 2021 р.

У Львівському академічному обласному музично-драматичний театрі ім. Ю. Дрогобича (м. Дрогобич) відбувся бенефіс народної артистки України Надії Цибульської, під час якого заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив актрисі державну нагороду «Народна артистка Україна».

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.

Почесне звання Надії Цибульській присвоєно ще 30 березня, проте проведення бенефісу відкладалося через запровадження посилених карантинних обмежень. Згідно з Указом Президента України №131/2021,  актриса відзначена державною нагородою «за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і театрального мистецтва, значні творчі здобутки та високу професійну майстерність».

«Велика приємність бути сьогодні гостем на Вашому святі. Водночас бути глядачем і свідком Вашого таланту, який вже не один десяток років освітлює сцену. Є такий вислів Людвіга ван Бетховена, що для людини, яка має талант і любов до праці, немає перешкод. Знаю, що Ваша обдарованість поєднується зі шляхетним серцем, гострим розумом та великою працелюбністю. Дякуємо за Ваш талант, за Вашу працю і за вагомий внесок  у розвиток українського театрального мистецтва. Дозвольте з великою приємністю вручити Вам цю державну нагороду і побажати міцного здоров’я,сил, творчої енергії та наснаги!», - сказав у своєму вітальному слові Іван Собко.

До привітань приєдналися представники департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА та директорка департаменту Ірина Гаврилюк.

Бенефіс народної артистки включав в себе уривки з вистав та конценртні номери за її участі.

Довідково:

Надія Андріївна Цибýльська (дівоче прізвище Подільська) народилася 26 березня  1951 року в селі Дарахів Теребовлянського району на Тернопільщині. Мама була директоркою сільського будинку культури, а батько художнім керівником. Мала Надійка вже від трьох років була на сцені.

У Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Ю. Дрогобича  - з 1976 р. У 2001 році удостоєна почесного звання «Заслужена артистка України».

Про свої найбільш улюблені ролі говорить: «Це моя «Вовчиха», це моя Кайдашиха в «Кайдашевій сім’ї», це – Лимериха… Перелічити це море ролей неможливо. Понад сто ролей. Але ці найбільш улюблені та близькі… Мабуть, не лише в акторстві – найголовніше – любити справу, якою займаєшся. Інакше нічого не досягнеш. А вже в акторському фаху без цього просто неможливо…».

Найвідоміші ролі у виставах: Солоха ("Різдвяна ніч" М. Гоголя), "Секлита" ("За двома зайцями" М. Старицького), Марія ("Земля" О. Кобилянської), мати Івана ("Тіні забутих предків" М. Коцюбинського"), Кайдашиха ("Кайдашева сім'я" І. Нечуя-Левицького) та ін.

dailylviv.com

До теми

09:01 12 червня 2021 р.

У Львові відкрили для огляду п'ятиярусний іконостас 18 століття

У Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові відкрили для огляду відреставрований іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви. Іконостас є п’ятиярусним, він налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

Рубрика: Культура

12:21 2 червня 2021 р.

Греко-католики в Італії наступного року перейдуть на григоріанський календар

Апостольський Екзарх для вірних українців католиків візантійського обряду в Італії владика Діонісій (Ляхович) 31 травня підписав декрет Про перехід Апостольського Екзархату в Італії на григоріанський календар.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу