На даху Львівського кіноцентру теж транслюватимуть фільми
19:45 21 квітня 2016 р.
Фото: Леся Межва / «Gazeta.ua»
Качки в «Горіховому гаю» перекочували на іншу водойму – углиб парку
З початку літа у Львівському кіноцентрі на вулиці Володимира Великого фільми транслюватимуть на даху. Уже рік кіноцентр діє на базі колишнього кінотеатру «Сокіл». «Сьогодні – це кращий комунальний кінотеатр України», –запевнив його директор – громадський діяч Андрій Породко, який також розповів: «У той час, коли з комунальних театрів злітає остання штукатурка і куски покрівлі, у нас щодня відбувається три сеанси. Даємо площу під вистави молодіжних театрів за низьку ціну. Це вже мистецький центр. Люди готові іти на старе, некомерційне, артхаузне кіно. І ціна квитка у нас – 25 гривень».
Цей кінотеатр у парку «Горіховий гай» був заснований 1978 року і називався «Орлятко». У 90-х отримав назву «Сокіл». У 2014 році міська рада назвала його Львівським кіноцентром зі збереженням функціонального призначення. Директором став громадський діяч Породко, який також повідомив:
«Зберегти кінотеатр з його функціональним призначенням вдалося завдяки колективу, який багато років відстоював його, доглядав з останніх сил. Попри все продовжував транслювати фільми і не дозволяв змінити призначення чи продати.
Я переїхав жити з сім'єю у цей район. І перше, що побачив – знищений парк, де навіть немає як погуляти з дитиною. Наші інтереси з міською радою збіглися.
Мерія фінансує частину ремонтів, зарплати працівникам. Решту шукаємо я і команда. У кіноцентрі нині – вісім працівників. Двоє – з попередньої команди. Я – лише менеджер, але не знавець кіно. Тому ці люди, що пропрацювали тут з 1979 року, знають кожен цвях, дирку труби. Вони – кіношники. Мусять мені радити».
Сьогодні у колишньому «Соколі» зроблено нові вікна, хол, реставрують підвал, горище. Андрій Породко також розповів:
«Другий секрет виживання в тому, що це все-таки міське майно, а не обласної ради. У міській раді – молоді менеджери. Біля кінотеатру був дитячий автодром, на якому виросло покоління місцевих мешканців. Він належав обласній раді.
Я добивався, щоб дозволили його відреставрувати, а це обійшлося би у копійки. Тоді як новий коштує нині 100-200 тисяч доларів. Однак облраді цікавішим був метал. Усе порізали, лишили тут розвалище зі сміттям. Саме тому занепадає нині кінотеатр «Львів», який на обласному утриманні.»
Зараз фільми у кіноцентрі транслюють об 13.00, 17.00, 19.00 – крім середи. У неділю додатково показують мультфільми – о 13.30 та 15.00. 17-та година неділі – це завжди ретро-сеанси. Перед показом працівник кінопрокату розказує про кіно, яке будуть транслювати. За афішею можна слідкувати на «сторінці Lviv Film Center» у «Фейсбуці». Андрій Породко також розповів:
«Ми хочемо, що це було гарне місце, яке притягуватиме людей, –кіно, кафе, дитячий майданчик біля кіноцентру. Неподалік – чисте озеро. У нас буде транслюватися нове онлайн-радіо «Чесна плітка» на громадських засадах, звучатиме і назовні. Усередині –кафе як інсталяція – крутитимемо старі фільми.
Я захопився цим районом, коли чотири роки тому переїхав сюди жити з дружиною і маленькою дитиною. Зрозумів, що парк настільки захаращений, що немає навіть де погуляти.
Організовували толоки. З озера вивезли 50 вантажівок сміття. На чистку пішло 108 тисяч гривень, з них вісім зібрали люди. Цього року у парку вже провели п’ять толок.
Мені закидають, що пропали качки на озері, які жили тут в очереті. Але слід вирішити: ми маємо болото і 15 качок, чи міську чисту водойму для стотисячного мікрорайону? Качки перекочували на іншу водойму углиб парку.
Із підвалу ми вивезли 20 тонн сміття. А зараз до нас ідуть люди з різними пропозиціями зробити там спортивні клуби. Раніше ніхто таких ідей не мав? Ми плануємо там спортивні зали для дітей з інвалідністю».
Директор стверджує, що комерційна складова у кіноцентрі та в парку – це лише кафе всередині та дитячий майданчик поряд. Катамаран на озері покриває догляд за водоймою.
«Комерція на озері теоретично можлива, але без пива і альтанок», – відзначив Андрій Породко. Про це повідомили сьогодні, 21 квітня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook