На благодійній виставці-аукціоні ікон у Львові збирають кошти на допомогу фронту

17:32 14 липня 2016 р.

  • 0


Фото: http://day.kyiv.ua/uk/profile/yosip-maruhnyak

Автором більшості ікон, які експонують у гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, є відомий український художник Лев Скоп.

У львівському Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відкрилася благодійна виставка-аукціон ікон. Кошти, отримані від їх продажу, підуть на допомогу фронту. Зокрема – на придбання тепловізора для наших воїнів.

Автором більшості ікон, написаних на старовинній гонті з церкви святого Юрія в Дрогобичі, є відомий український художник Лев Скоп, який упродовж останніх двох років  активно займається волонтерством і допомагає фронту.  Лев Скоп уже більш ніж десяти років пише ікони на гонті.

Він вважає: «Така ікона має глибше духовне значення. Усе, що в церкві, – то святе: чи то дощечка, чи цеглинка. Я беру ту дошку і малюю ікону, і її уже не спалять. Та дошка, чи Гонта, матиме нове життя».

Отець Тарас Михальчук, який служить у гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, зазначив: «З одного боку, це – матеріальна допомога, а з другої – люди, які придбають цю ікону, матимуть більше мотивації молитися за наше військо. Така виставка у нас відбувається вперше, але заходів чи різних благодійних акцій на допомогу воїнам чи дітям- сиротам було вже багато. Відомі митці малювали з дітьми ікони, картини і тут же ж їх реалізовували. Це допомагало здійснювати інші проекти».

І до цієї акції вже долучилося  чимало інших львівських художників, учні та приятелі Лева Скопа. Кожен день хтось приносить нову ікону, а львів’яни та гості міста їх активно купують – незважаючи на те, що українці катастрофічно збідніли, у перший день цієї виставки-аукціону було зібрано понад двадцять тисяч  гривень…

Ікони на старовинній гонті з церкви Юра в Дрогобичі, яка увійшла до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, уже зробили чимало добрих справ. Улітку 2015 року з виставки «Гонта», організованої в Народному домі в Києві Українським кризовим медіа-центром, придбали тепловізор.

За кошти від продажу гонт закуповували тактичне спорядження Збройних Сил України, національній гвардії та добровольцям, долучались до збору коштів на автівки та оптику, на медикаменти та лікування поранених. Маленькі іконки на гонтах оберігають наших хлопців на передовій і втішають поранених у госпіталях.

Про це повідомили сьогодні, 14 липня, в київськрму часописі «День».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:33 20 травня 2020 р.

Лише у серпні-вересні Львів дозволить події до 100 осіб. Але - на відкритому просторі

Львівська міська рада напрацювала шість етапів відновлення проведення подій у нашому місті та окремий протокол, якого мають дотримуватись всі організатори заходів.

Рубрика: Культура