Митці збирають у Львові кошти на ремонт козацької чайки

21:58 13 грудня 2016 р.


Фото: зі сторінки «Козацька чайка «Пресвята Покрова» / «Cossack boat «Presviata Pokrova» в інтернет-мережі «Facebook»

У галереї на вулиці Наливайка розгорнуто виставку «Козацька чайка. Від витоків до сьогодні».

У вівторок, 13 грудня, митці Тарас Бенях, Устим Федько, Юрко Волощак та Андрій Винницький відкрили в Мистецькій галереї Гері Боумена на вулиці Наливайка, 12 виставку «Козацька чайка. Від витоків до сьогодні». Зокрема експонуватимуть там до 24 грудня фото, відео, публікації та інсталяції із подорожей на козацькій чайці «Пресвята Покрова».

Сконструювали її 1991 року ентузіасти львівського козацького товариства «Кіш». З того часу «Пресвята Покрова» пройшла тисячі морських миль. Представляла Україну на найбільших морських фестивалях старовинних кораблів, таких як «Brest- 1996» у Бресті, Франції, «Sail-1995» у Нідерландах, «Armada de Liberte-1996» в Руані, Франції, довколосвітній регаті «Southamton-1994» у Великій Британії.

Капітан чайки Тарас Бенях розповів: «Пряме спілкування між українцями та іншими народами Європи є найбільш дієвим засобом поширення інформації про Україну, її культуру, традиції, створення позитивного іміджу нашої країни. Особливо важливе таке спілкування в час агресивної політики потужних російських медіа ресурсів спрямованої на дискредитацію України». 

Однак упродовж останніх п’яти років команда чайки не здійснювала походи. Тарас Бенях пояснив: «Спочатку через економічні чинники, а пізніше – через політичні події. Зазнав ушкоджень дерев'яний корпус та палуба, морськими припливами затопило мотор. На спільнокошті збираємо на ремонт вітрильника 60 тисяч».

Про це повідомили сьогодні, 13 грудня, в інтернет-виданні «Gazeta.ua».

dailylviv.com

До теми

10:15 6 січня 2021 р.

7 січня - Різдво в Шевченківському гаю. Програма свята

У четвер, 7 січня, вже традиційно свято «Різдво в Гаю» проходитиме в одному з найбільших музеїв просто неба — Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Рубрика: Культура

20:06 4 січня 2021 р.

Норвежець викупив частину книг-казок «Зіркові пригоди Іскри» і подарував дитячому притулку у Львові

У різдвяно-новорічні дні підопічним дитячого притулку служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації подарували книги казок «Зіркові пригоди Іскри» київської авторки Олени Довгаленко. Благодійний жест зробив норвежець Сіндре Лунде.

Рубрика: Культура

10:51 4 січня 2021 р.

Безпечне Різдво у Львові. Повна програма цьогорічних заходів

Цьогоріч Різдво у Львові відбуватиметься в адаптованому до карантинних норм форматі. Місто відмовиться від проведення великих івентів, проте заради збереження традицій певні заходи будуть відбуватись.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу