Мирослав Хом’як зізнався, що «Львівська хвиля» – сімейний бізнес

19:47 20 травня 2016 р.

Фото до новини

Про це сьогодні, 20 травня, під час круглого столу на тему «Участь медіавласників в управлінні ЗМІ», який відбувся у Львівському прес-клубі, сказав гендиректор радіо «Львівська хвиля» Мирослав Хом'як.

Круглий стіл організували ГО "Медіаварта" і ЛОГО "Львівський прес-клуб" за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).
Відео: Львівський прес-клуб

"Власниками радіо «Львівська хвиля», за документами, є мої родичі – батько моєї дружини і моя рідна сестра. Це є наш сімейний бізнес. Ми не ховаємося ні на офшорах, ні на Кіпрі. Це все – відкрито", - каже Мирослав Хом'як.

За його словами, він не втручається в редакційну політику.
- Редактором має бути фахівець. Я не є журналістом, не розуміюся на всіх тонкощах редакційної політики та створенні і поданні інформаційного продукту, - каже Мирослав Хом’як.

Заступник голови Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Андрій Болкун зазначив, що зараз дуже просто довідатися, кому яке ЗМІ належить.
- На сайті Мінюсту є така опція: вписуєте код ЄДРПОУ і дізнаєтеся, хто є власником видання до останньої акції. Тому всі знають, хто є власником медіа на Львівщини. Тут немає жодної таємниці, - каже Андрій Болкун.

Також Андрій Болкун зазначив, що за європейськими нормами, редактор медіа не повинен бути його власником.
- А ми на Львівщині маємо приклади, коли власники ЗМІ є головними редакторами, - каже заступник голови Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України.

Натомість, комунальне телебачення є власністю всієї громади, наголосив Андрій Болкун.
- А наші депутати думають, що то – їхня приватна власність. І намагаються впливати на телебачення не зовсім законно. В принципі, депутати не мали би цікавитися – як і що журналісти висвітлюють. Для цього має бути редакційна рада, якої дотепер не створили вже впродовж цілого року, - каже Андрій Болкун.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів