Мощі Святого Івана Павла ІІ будуть виставлені у Львові впродовж 10 днів

16:55 26 жовтня 2014 р.


Фото: radiosvoboda.org

Як повідомили в неділю «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, собор Святого Юра відчинений щоденно з 7.00 до 20.00.

У прес-службі міської ради повідомили в неділю «Щоденному Львову», сьогодні, 26 жовтня, до нашого міста привезли мощі святого Івана Павла ІІ. У повідомленні також конкретизують:

«Мощі привезли із Кракова до Львова на прохання Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука і виставили для привселюдного почитання у Соборі Св. Юра об 11.00, під час Богослужіння з нагоди завершення зустрічі східних католицьких ієрархів Європи, яка триває зараз у Львові. Мощі будуть виставлені для почитання впродовж 10 днів.

Собор Св. Юра відчинений щоденно з 7.00 до 20.00. Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук заявив під час Божественної Літургії:

«Дорогі брати і сестри! Сьогодні ми зійшлися у цьому святому храмі для того, щоби вознести до нашого Господа молитву подяки за 25 років свободи нашої Церкви на рідних землях. Цей пропам’ятний листопад 1989 року став переломним моментом в історії Європи. Упав Берлінський мур, Господь почав змінювати історію поділеної Європи. В той же момент Господь навідався і до нашого народу. 25 років тому Бог промовив до нашої з вами Матері-Церкви, кажучи: «Не плач! Ось Я приходжу як визволитель». Посилає своїх провісників, кажучи: «Потішайте мій народ». 

Ця молитва подяки звучить різними мовами: українською, старослов’янською, румунською, грецькою, італійською. Між нами є наші владики з різних церков – від Новосибірська до Британських островів, від Атен до Парижу. Сьогодні ми разом з владиками Східних Католицьких Церков Європи зібралися, щоби подякувати Господу Богу за воскресіння Його Церкви України. 

Сьогодні Господь відповідає нам, воскреслій Церкві, що ми маємо бути свідками Його Воскресіння, проповідниками Його сили, носіями віри в Бога, яка є основою, найглибшим фундаментом українського буття. Ми маємо сьогодні бути свідками тої віри, яку нам, як найдорожчий скарб, передали наші батьки. 

Ми сьогодні особливо згадуємо Святого Папу Івана Павла ІІ, який був великим провісником і захисником воскресіння нашої Церкви. Його мощі ми сьогодні урочисто будемо почитати і винесемо для привселюдного почитання у нашій церкві. Сьогодні Господь Бог кличе нас бути християнами нового часу і своєю вірою ділитися з іншими людьми. 

У цей день, коли Україна вибирає своє майбутнє, коли вкотре мусить вибрати свободу і волю у Христі Ісусі, ми питаємо себе: «Що Господь Бог сьогодні через нашу Церкву хоче сказати Україні? Скільки похоронних процесій за вбитими Героями сьогодні прямує через брами наших міст і сіл? Скільки матерів сьогодні оплакує своїх дітей і з ними, начебто, втрачає своє майбутнє? Що сьогодні Церква має сказати цим матерям?». Ми відчуваємо, що сьогодні Бог несе нашому народові слово: «Не плач, бо Я з тобою». Той страх і непевність, які сьогодні переживає кожен з нас, Господь торкає своєю життєдайною десницею і перетворює їх на трепет перед Його всемогутньою присутністю між нами. 

Сьогодні ми як ніколи повинні пережити у серці правду про те, що Господь навідався до свого народу. У Ньому є наша свобода, наше життя, наша надія, наше воскресіння. Нехай Всемилостивий Господь через нашу Церкву сьогодні висловить слово потіхи до свого народу».

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

12:50 2 квітня 2021 р.

Розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у римо-католицьких храмах Львова

У неділю, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень. Чимало святинь нашого міста також відзначатимуть Пасху у цей день. Подаємо розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у неділю, а також розклад Вігілії, яка розпочинається безпосередньо у суботу ввечері.

Рубрика: Культура

18:18 30 березня 2021 р.

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Кам’яниця Стеткевичів на вул. Замарстинівській, 213 у Львові вже офіційно є щойно виявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. Тепер відомий для Львова об’єкт, який кілька місяців намагаються знести для високоповерхової забудови, перебуває під захистом пам’яткоохоронного законодавства.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу