МКМС планує затвердити у Львові буферні зони об'єктів ЮНЕСКО

14:45 7 лютого 2020 р.

  • 0

Міністерство культури, молоді та спорту України планує затвердити буферні зони об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Львові та Чернівцях.

Про це, як повідомили в «Укрінформі», заявила заступник міністра культури, молоді та спорту України Світлана Фоменко під час брифінгу на тему «Захист об’єктів ЮНЕСКО: нові буферні зони в Києві, об’єкти реставрації в Україні на 2020 рік».

Урядовець: «Я також думаю, що у цьому ми маємо затвердити і затвердимо буферні зони наших інших об’єктів, які розташовані у Львові та Чернівцях. Ми маємо тепер всі правові підстави, у законі про охорону культурної спадщини чітко зазначено, що наше міністерство затверджує такі буферні зони. Тому в цьому році ми формалізуємо і це питання, і чітко будемо знати правила гри, і чітко знати, яким чином ми захищаємо нашу спадщину».

Натомість голова МКМС Володимир Бородянський зазначив, що зараз міністерство займає активну позицію щодо визначення пам’яток, які необхідно реставрувати. За його словами, раніше все виходило зі спроможності самих пам’яток, від наявності технічної документації і таке інше. Урядовець також повідомив: «Зараз ми визначили державні пріоритети, і ті пам’ятки, які вже потребують втручання, і вже було декілька обговорень, і ми визначили перелік цих пам’яток. Ми змінюємо підходи розпорядження державними грошима задля підвищення ефективності таких витрат».

Як інформував «ЩЛ», на Львівську міськраду поскаржаться в ЮНЕСКО.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

15:24 21 лютого 2020 р.

У Брюховичах буде в бронзі Володимир Івасюк

Пам’ятник українському композитору, автору пісень Володимиру Івасюку, вже готовий. Треба лише підготувати постамент, на якому стоятиме пам’ятник. Виготовив пам’ятник львівський скульптор, брюхівчанин, депутат Брюховицької селищної ради Любомир Кукіль.

Рубрика: Культура

14:48 17 лютого 2020 р.

У центрі Львова облаштують громадський простір

У Львові тривають роботи з капітального ремонту території між вулицею Винниченка й оборонним муром ансамблю Бернардинів та облаштування там нового громадського простору.

Рубрика: Культура