Міжнародний фестиваль української ретро-музики пройде у Львові 6 червня

14:54 4 червня 2017 р.


Фото: gastroli.ua

ІІ Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Веселовського розпочнеться у Львівській філармоніі концертом «Мрійлива ніч» до 100-річчя композитора Степана Гумініловича.

«Один зі засновників проекту Орест Цимбала розповів: «Перший фестиваль української ретро-музики імені Богдана Веселовського відбувся два роки тому і став резонансною подією.  Цього року ми відзначаємо 100 років від дня народження Степана Гумініловича. Він був творчим побратимом Богдана Веселовського. Також навчався в Львівській консерваторії, де познайомився з Кос-Анатольським, Яблонським та іншими композиторами того часу. Згодоом доля закинула його до Канади, де Гумінілович продовжував творити українське ретро».

Орест Цимбала також запевнив: «Ретро-музика охоплює естрадні твори, написані у ритмах танго, вальсу, фокстроту, румби – танцювальних ритмів, які були поширені в Європі в 30-40-х роках».

«Цьогорічний фестиваль проходитиме у два етапи. Перший з них – концерт «Мрійлива ніч», а другий – конкурс молодих виконавців і гала-концерт переможців, який відбудеться в Полтаві 26-27 серпня», – повідомили у Львівській міськраді.

«Засновники фестивалю хочуть, щоб він був зосереджений не лише у Галичині, а мав всеукраїнське значення. Організатори зазначають, що 6 червня у Львові виступатиме «Illaria», яка виконає латиноамериканські пісні. Також, у схожому стилі співатиме Марія Копитчак, яка здобула першу премію у конкурсі імені Богдана Веселовського два роки тому. На сцені філармонії виступатимуть «Ladies trio», гурт «Anima», ансамбль «Високий Замок» і «Kvitana», – поінформували також у міськраді.

«Загалом на концерті буде представлено понад 30 номерів. Заплановані і хорові виступи, і танго, і номери під одну гітару – наприклад, батярські пісні. За словами організаторів, фестиваль буде цікавим як для старших людей, так і для молоді. Відвідати «Мрійливу ніч» планує віце-президент світового конгресу українців Петро Штик та син композитора - Юрій Гумінілович, який ніколи раніше не був в Україні», – повідомили також у прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

13:26 31 липня 2021 р.

На відзначення державних свят, ювілеїв та видатних подій Львівщина витратить 1 млн 133 тис грн

На підтримку музеїв, театрів, мистецьких шкіл, бібліотек та народних домів області у межах заходів, визначених Комплексною програмою розвитку культури Львівщини на 2021-2025 роки, перерахували 2 млн 329 700 гривень.

Рубрика: Культура

18:04 29 липня 2021 р.

ВВ, Василь Зінкевич, Іво Бобул, Степан Гіга, ВІА Кобза: Славське готується до музичного гастрофестивалю

31 серпня - 1 липня Славське фестивалить. Буде українська музика 70-х та сучасні хіти. Хедлайнери головної сцени на Співочому полі - ВВ, Іво Бобул, Степан Гіга, ВІА Кобза.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу