Міжнародний фестиваль Параджанова на Левандівці пройде у Львові вдруге

11:00 20 серпня 2017 р.


Фото: зі сторінки Міжнародного фестивалю Параджанова в інтернет-мережі «Facebook»

20-27 серпня Культурно-мистецький центр «Супутник» та парк Левандівський перетворяться на епіцентр міжкультурного діалогу та актуального мистецтва.

Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради. А в. о. начальника управління культури Львівської міської ради конкретизувала: «В цьому фестивалі ми висвітлюємо постать Параджанова, яка є надзвичайно цікавою. Хтось знає Сергія Параджанова як режисера, хтось як майстра, художника з колажу, а хтось його знає як хорошого співрозмовника і друга. І вже другий рік поспіль проводиться Міжнародний фестиваль Параджанова на Левандівці і дуже багато людей доєднані до цієї події». 

У прес-службі міськради також поінформували: «Особливістю фестивалю Параджанова стане міжнародна резиденція «Тінь свободи». На основі відкритого конкурсу куратори обрали 10 проектів від митців з Грузії, Польщі, України та Білорусі. Відтак, на Левандівці разом з громадою творитимуть Матеуш Ковальчик (Польща), Мекі Гіоградзе (Грузія), Люсі Хагоутян (Грузія / Франція), Гжегож Козера (Польща), Марія Маголі (Україна), Ольга Салахеєва та Павло Нехаєв (Білорусь), Сергій Шабохін (Білорусь, Польща), Жанна Гладко (Білорусь),Ігор Стахієвич (Білорусь) та Настя Кулік (Україна)».

Координатор фестивалю, спеціаліст управління культури Ірина Рибко наголосила: «Майже рік ми працюємо на програмою фестивалю і дуже втішені тим, що наша мрія привести на Левандівку митців з різних країн світу нам вдалася. Впродовж 20-27 серпня на Левандівку приїдуть 10 митців з 5 країн світу. Це сучасні митці, які працюють у руслі сучасного мистецтва. Також буде багато проектів із залученням громади Левандівки і також із залученням дітей. Цього року наша програма не зменшилася на майстер-класи, на воркшопи. Також цього року маємо кінопрограму. Будемо дивитися кіно «Колір гранату», «Андрієш» і «Тіні забутих предків». А також впродовж 25-27 серпня маємо почесних гостей, людей, які досліджують тему мистецтва Параджанова. А на День Незалежності хедлайнерами цього року стануть гурти «Sisters Voice», «Lemko Blue Grass Band» та запальні «Гуцул Каліпсо»».

У міськраді також розповіли: «Таким чином, на фестивалі, який стане майданчиком міжнародної творчої синергії, будуть представлені всі жанри сучасного мистецтва: перформанс, аудіовізуальна інсталяція, хепенінг, відеоарт, стрітарт та багато іншого.

Кураторами резиденції виступлять Вікторія Данелян, яка курувала мистецьку частину першого Фестивалю, та Сармен Бегларян, експерт з візуального мистецтва, що співпрацює з Інститутом Адама Міцкевича у Варшаві».

«Окрім резиденції ІІ Міжнародний фестиваль Параджанова на Левандівці матиме змістовну освітню та дискусійну програму. На фестиваль запрошено знану мистецтвознавицю, працівницю Києво-Могилянської академії, дослідницю творчості Сергія Параджанова – Діану Клочко, яка цього року поділиться з публікою своїми думками щодо ассамбляжів Великого режисера. Також на Левандівку завітає відомий кінознавець і критик, сценарист фільму про Параджанова «Небезпечно вільна людина» Сергій Тримбач», – поінформували також у міськраді.

«Найбільш очікуваним гостем цьогорічного Фестивалю стане учень Сергія Параджанова –режисер і сценарист Роман Балаян, який покаже на Левандівці свою стрічку «Ніч в музеї Параджанова». У кінопрограмі Фестивалю  також  фільми: «Колір гранату», «Андрієш» і «Тіні забутих предків». Організатори готують насичену програму майстер-класів для дітей (колаж, вокал, театр, декупаж, циркове мистецтво...) та дорослих. Київський режисер Віталій Любота знову приїде на Фестиваль з триденним театральним воркшопом», – повідомили також у міськраді.

«Окрім того, упродовж 20-25 серпня відбудеться молодіжний проект «Parajanov Exchange»: до підлітків, які відвідують вокальну та театральну студії КМЦ «Супутник» завітають ровесники з драматичного гуртка Центру розвитку громади вірменського міста Діліжан. За ці п’ять днів вірменські і українські учасники спільно підготують театральний перформанс «Imaginarium», презентація якого запланована до Дня Незалежності», – поінформували також у міськраді.

«Уже традиційно 24 серпня на День Незалежності у парку Левандівському відбудеться великий концерт за участю вихованців КМЦ «Супутник» та  Народного дому Левандівки. Хедлайнерами цього року стануть гурти «Sisters Voice», «Lemko Blue Grass Band» та запальні «Гуцул Каліпсо». Також  в рамках фестивалю знову відбудеться проект «Ніч театру», в рамках якого на Левандівку завітають дев’ять альтернативних театрів зі всієї України», – повідомили також у міськраді.

Культурна менеджерка, секретар депутатської комісії з питань культури, молодіжної політики та спорту ЛМР Юлія Хомчин, повідомила: «Левандівка і Левандівський парк у минулому був летовищем. Тому під час фестивалю в нас функціонуватиме повітряна куля, яку завдяки команді з повітроплавання та спонсорів встановимо в Левандівському парку. На повітряній кулі побувати зможуть всі охочі, це буде оглядова атракція, прив’язана на відстані 150 метрів». 

Про це поінформували в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

13:56 12 жовтня 2020 р.

Парастас, чин похорону: у Львові повідомили, як прощатимуться з Миколою Петренком

Львів сумує з приводу смерті Миколи Петренка — українського поета, драматурга і публіциста. Сьогодні увечері відбудеться парастас, завтра відомого поета поховають на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу