«Місяць авторських читань» у Львові – до 4 серпня

15:00 11 липня 2018 р.

  • 0
  • 930


Фото: prolviv.com

На найбільшому транскордонному фестивалі Центральної Європи щовечора можна почути мовою оригіналу твори письменників із чотирьох країн.

У Львові триває фестиваль «Місяць авторських читань», який розпочався 5 липня. Щовечора до 4 серпня в мистецькому об'єднанні «Дзиґа» можна послухати з 19:00 письменників із чотирьох країн – постійних учасників.

Менеджер з комунікацій фестивалю Анастасія Чупринська розповіла: «Місяць авторських читань» – це найбільший транскордонний фестиваль Центральної Європи, що відбувається уже 19 років. Щороку письменники їдуть крізь п'ять міст – Брно, Вроцлав, Остраву, Кошице та Львів. В Україні фестиваль проходить вчетверте.

Анастасія Чупринська повідомила також: «У кожному місті автори читають свої твори для аудиторії із Чехії, Польщі, Словаччини та України. Подію сфокусували на так званих «других містах», щоб оминути столиці з їхніми завантаженими трафіками та ритмами. О 20:30 стартує гостьова лінія».

Менеджер з комунікацій фестивалю доповнила: «2018 року почесною гостею фестивалю обрали Туреччину. Це означає, що турецькі автори звучать щодня у другій лінії. Цензура, свобода слова, політичні утиски інакомислячих, війна – такими є теми, про які розповідають та пишуть сучасні турецькі письменники».

Про це повідомили в середу, 11 липня, в інтернет-виданні «Gazeta.ua», де також нагадали: «Метою фестивалю «Місяць авторських читань»  у Львові є жива зустріч письменника та читача. Відвідувачі також можуть запитати в авторів все, що їм цікаво».

«Читання та обговорення творів – це добра нагода позбутися упереджень та стереотипів щодо сусідніх культур та країн. Замість стислих новинних рядків, можна послухати розлогі розповіді із перших уст про проблеми та життя поляків, чехів, словаків, турків та, зрештою, обговорити українську реальність»», – поінформували також у «Gazeta.ua».

«Щоденні читання дозволяють почути усі твори мовою оригіналу та прочитати українською переклад на екрані. Окрім письменників, важливими творцями події є перекладачі та модератори, яких організатори ретельно добирають, аби зробити читання максимально цікавими», – повідомили також в інтернет-виданні «Gazeta.ua».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

Останні новини

Чорні технології перейшли з телеекранів в інтернет, – експерт у Львові

Львівські патрульні зупинили 8-15 лютого 44 п’яних водіїв

У ЗМІ повертаються «темники», – голова ГО у Львові

Гіперболізація своїх досягнень – це чорні передвиборчі технології, – політолог у Львові

У Львові відкрили п’яту загальноміську виставку декоративних та співочих птахів

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Незалежність без декларативності

Рубрика: Політика

Курс - НАТО і ЄС

Рубрика: Політика

Гендерна політика влади - виклик для українського християнства

Рубрика: Політика

Порушення виборчого законодавства на Львівщині

Рубрика: Політика

Спогади Романа Яремкевича, друга "Вчителя"

Рубрика: Історія

Всі відео розділу