Міська влада втілює свій проект на площі Святого Юра, а не громадський

17:04 19 травня 2015 р.

Фото до новини

Схема робіт на площі Святого Юра у Львові, яку представила минулого тижня Львівська міська рада, абсолютно відрізняється від того, що було дотепер напрацьовано та домовлено з фахівцями і громадськістю й заперечує усі регуляторні акти.

Про це сьогодні, 19 травня, у Львівському прес-клубі, під час прес-конференції на тему «Чи постане пам’ятник Митрополиту у королівському місті Львові?» заявив член Громадської ради «Святий Юр», член правління Національної спілки архітекторів України Юрій Горалевич, коментуючи заяву міськради про те, що вже розпочалися роботи з упорядкування площі для подальшого встановлення пам’ятника митрополитові Андрею Шептицькому.

За словами голови постійної депутатської комісії з фінансів та планування бюджету ЛМР Яромира Самагальського, якщо буде втілений проект міського голови, а не той, що переміг в конкурсі, то не буде скверу, який планували з’єднатися з Нижніми садами та парком Івана Франка. Також він зауважив, що кошти, закладені в бюджет міста, надані абсолютно не на ті роботи, які зараз планують.
- Робляться роботи, на які немає проектів, немає погодження, всупереч ухвалам міської ради і всупереч законодавству України, - каже Яромир Самагальський.

Учасники прес-конференції звинуватили виконавчі органи міської ради, м’яко кажучи, у розповсюджені неправди.
- Виступають по телебаченню і кажуть, що це все узгоджено з архітекторами та керівництвом церкви. А у неділю ми дізнаємося, що це все не так, - каже секретар Конгресу української інтелігенції Львова Володимир Парубій.

Тим більше, як зауважив Юрій Горалевич, площа, яку міськрада має намір упорядковувати, вже належить церкві, то ж без згоди церкви ніяких робіт там виконувати не можуть.
- Конкурс на пам’ятник Митрополитові Шептицькому проводився з 1991 року. І на останньому турі, який відбувався в 2010 році, було представлено 47 проектів. І на сьогодні раптом представляється схема, яка нівелює це все, чвертьстолітні напрацювання, - каже член правління Національної спілки архітекторів України.

За словами спеціаліста-архітектора, те, що зараз пропонує міська влада Львова, - звичайний косметичний ремонт існуючих транспортно-пішохідних комунікацій та скверу, яка передбачає нову дорогу та нову вуличку.

- Тому позиція архітекторів, які розглядали дуже скрупульозно цей проект, була однозначною – не можна так робити, - каже Юрій Горалевич.
Прес-секретар курії Львівської архієпархії УГКЦ о. Павло Дроздяк оприлюднив відкритий лист митрополита Львівського владики Ігоря до міського голови Львова Андрія Садового та громадськості. Там зазначено, що буквально цієї неділі, 17 травня, відбулася зустріч проектантів та представників громадських організацій в Митрополичих палатах Святоюрського комплексу стосовно встановлення пам'ятника Митрополиту Андрею та реконструкції Площі Св. Юра згідно з проектом авторства І. Кузьмака та М. Федика.

«Починаючи з 14 травня, розпочались роботи з впорядкування Площі Св. Юра, зокрема, почали здійснювати заміну аварійних інженерних мереж.  Одночасно, з вуст головного архітектора міста прозвучала заява про «поетапну реалізацію цього проекту, з урахуванням усіх побажань львів'ян та обмежень, які ми виставляємо як місто». А голова міста згадав про спільну зустріч за участю Блаженішого Святослава, Митрополита Ігоря, владики Венедикта, голови ЛОДА та заявив про фінальний компроміс – місто відповідає за влаштування площі, заміну мереж та впорядкування скверу, а церква споруджує пам'ятник. Ця зустріч відбувалася в контексті представленого на синоді єпископів УГКЦ конкурсного проекту.

Кілька днів тому я мав нагоду бачити в натуральну величину готову глиняну скульптуру пам'ятника. Фактично роботи стосовно самого пам'ятника наближаються до завершення. Це вселяє в нас усіх надію, що зможемо посвятити його 29 липня цього року.
Однак, занепокоїла та спричинила здивування представлена 13 травня головним архітектором Львова п. Юліаном Чаплінським схема, яка не збігається із планом, затвердженим виконавчим комітетом Львівської міської ради (від 12 грудня 2014 року). На цій схемі бачимо цілком інший варіант, який різниться від конкурсного проекту – замість європейської Площі видніється фактично транспортне кільце.», - говориться у зверненні.

Учасники прес-конференції вважають, що якщо діяти згідно з планом, який було розроблено раніше, то 27 липня цього року буде відкрито саме той пам’ятник, який переміг у конкурсах.

- Також митрополит Ігор кілька разів усно, а останній раз вже й письмово відповів міському голові, щоб він не посилав пана Чаплінського (автора проекту, який проштовхує міська рада, - авт.), щоби узгоджувати певні питання щодо площі, тому що цими питаннями займається цілий оргкомітет, - каже прес-секретар курії Львівської архієпархії УГКЦ о. Павло Дроздяк.
Нагадаємо, що цього року на державному рівні відзначають 150 років від дня народження митрополита Андрея Шептицького.


Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів