«Людкевич Фест» відбудеться у Львові вперше

11:15 7 вересня 2017 р.


Фото: collegiummusicum.com.ua

«Людкевич Фест» стартує 8 вересня, а триватиме впродовж 10 днів.

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 7 вересня: «Для того, щоб краще пізнати творчість класика української музики, львівського композитора Станіслава Людкевича, у вересні у Львові відбудеться фестиваль «Людкевич Фест», який організує музична аґенція «Collegium Musicum» за підтримки управління культури ЛМР».

Керівник управління культури ЛМР Ірина Рибко пояснила: «Управління культури ЛМР підтримало проект «Людкевич Фест», бо він справді потрібний. Ми не можемо іти далі, якщо не будемо знати своє минуле. Творчість Людкевича не є зараз популярною музикою, тому я дуже дякую хлопцям за таку ініціативу і бажаю також, щоб це стало традицією».

У Львівській міськраді також поінформували, що фестиваль «Людкевич Фест» відбуватиметься з 8 до 17 вересня на 10 локаціях, а участь у його понад 20 подіях – концертах, лекціях, вишколах, екскурсіях – візьмуть 30 учасників з усієї України. Його гасло: «Новий подих музики».

Директор фестивалю Тарас Демко запевнив: «Таким чином ми можемо переосмислити творчість Львівського композитора. Нам здається, що саме зараз час і саме для нас важливо це робити, тому що переосмислення української культури і нові формати, зацікавлення українською музикою є дуже важливою складовою для того, щоб формувати громадське суспільство».

Своєю чергою, артистичний директор фестивалю Іван Остапович розповів: «Ідея фестивалю виникла сама собою. Склалася така ситуація, мені потрапив у руки список вдови покійного Людкевича з переліком творів і я зрозумів, що виявляється 60% композицій не звучить у концертних залах. Це серйозна музика, яка може рівнятися з європейськими зразками, тобто нам є чим гордитися, але, на жаль, ми цього не знаємо. Ось так поступово зародилась ідея. Хочу сказати, що на фестивалі ми будемо виконувати не лише  музику Людкевича. Очевидно, що будуть виконані інші твори. Звучатиме різна музика (з початку XХ століття – до 1950-х років)».

Про це повідомили сьогодні, 7 вересня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

18:34 25 січня 2022 р.

На Львівщині у громадському транспорті заборонена російська попса: пасажири поскаржаться на 112

Згідно з мораторієм на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області діє обмеження на використання аудіовізуальних творів російських артистів у громадському транспорті.

Рубрика: Культура

18:00 24 січня 2022 р.

У Львові туристи з України вже не просять гіда переходити на російську мову

Згідно з мораторієм на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області, на території Львівщини під час проведення екскурсій, діють обмеження на використання російської мови. Виняток - екскурсії для туристів з іноземних країн.

Рубрика: Культура

13:19 24 січня 2022 р.

У Львові талановитий артист державного підприємства став заслуженим

Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського №27/2022 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» чотирьох діячів культури Львівщини відзначили державними нагородами.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу