«Людкевич Фест» пройде у Львові вперше

09:45 8 вересня 2017 р.


Фото: collegiummusicum.com.ua

«Людкевич Фест» стартує 8 вересня, а триватиме впродовж 10 днів.

У Львівській міськраді запевнили: «Для того, щоб краще пізнати творчість класика української музики, львівського композитора Станіслава Людкевича, у вересні у Львові відбудеться фестиваль «Людкевич Фест», який організує музична аґенція «Collegium Musicum» за підтримки управління культури ЛМР».

Керівник управління культури ЛМР Ірина Рибко пояснила: «Управління культури ЛМР підтримало проект «Людкевич Фест», бо він справді потрібний. Ми не можемо іти далі, якщо не будемо знати своє минуле. Творчість Людкевича не є зараз популярною музикою, тому я дуже дякую хлопцям за таку ініціативу і бажаю також, щоб це стало традицією».

У Львівській міськраді також поінформували, що фестиваль «Людкевич Фест» відбуватиметься з 8 до 17 вересня на 10 локаціях, а участь у його понад 20 подіях – концертах, лекціях, вишколах, екскурсіях – візьмуть 30 учасників з усієї України. Його гасло: «Новий подих музики».

Директор фестивалю Тарас Демко запевнив: «Таким чином ми можемо переосмислити творчість Львівського композитора. Нам здається, що саме зараз час і саме для нас важливо це робити, тому що переосмислення української культури і нові формати, зацікавлення українською музикою є дуже важливою складовою для того, щоб формувати громадське суспільство».

Своєю чергою, артистичний директор фестивалю Іван Остапович розповів: «Ідея фестивалю виникла сама собою. Склалася така ситуація, мені потрапив у руки список вдови покійного Людкевича з переліком творів і я зрозумів, що виявляється 60% композицій не звучить у концертних залах. Це серйозна музика, яка може рівнятися з європейськими зразками, тобто нам є чим гордитися, але, на жаль, ми цього не знаємо. Ось так поступово зародилась ідея. Хочу сказати, що на фестивалі ми будемо виконувати не лише  музику Людкевича. Очевидно, що будуть виконані інші твори. Звучатиме різна музика (з початку XХ століття – до 1950-х років)».

Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

19:24 9 листопада 2020 р.

За п’ять років можемо її не впізнати: львівський мовознавець розповів, що засмічує українську мову

23 роки поспіль 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Львівський мовознавець, дослідник Тарас Береза розповів про тенденції у мовному середовищі Львівщини та порадив, що читати, аби плекати власну українську.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу