Львів’янин Мирослав Пуцентела прагне перевершити Страдіварі (відео)

11:00 22 квітня 2014 р.


Фото: ТСН.ua

За тридцять років цей майстер створив уже понад три сотні скрипок.

На інструментах львівського майстра Мирослава Пуцентели грають у різних куточках світу. Вони виграють престижні конкурси і йдуть із молотка на міжнародних аукціонах.  Їх він називає «космічними інструментами», присвячує їм увесь свій час і мріє перевершити самого Страдіварі. У своїй невеличкій майстерні Мирослав Пуцентела показав матеріали для виготовлення скрипок.

Мирослав Пуцентела зізнався, що ще донедавна він робив їх з альпійської деревини, яку завозив виключно з Італії. Згодом перейшов на карпатський явір.

Складне дослідження показало, що наша деревина нічим не гірша. Головне - це знати, коли і як її заготовляти. Деревина для скрипок має вистоятися щонайменше 10 років, готовий інструмент лакують 60-80 разів. А щоб він звучав не як фабричний, треба знати ще десятки секретів. 

Своєму ремеслу Пуцентела вчився в Італії, містечку Кремона, де колись працював геній Страдіварі. Каже, що саме там зрозумів філософію і суть скрипки. Також почав виготовляти альти та віолончелі.

Своє захоплення передав синові, а той створив власний дизайн скрипки. На інструментах майстра зіграв навіть цілий оркестр.

На експеримент зважилися «Віртуози Львова». Виконавці зізнають, що такого злагодженого звучання у них ще не було.

Тепер оркестр шукає спонсора, щоб  придбати колекцію інструментів Мирослава Пуцентели. Допоки ж меценат не зголошується, скрипки, віолончелі, альти та контрабас винаймають. Вже у травні поїдуть з ними грати у Польщу.

Про це повідомляється сьогодні, 22 квітня, на сайті «ТСН.ua».


Відео: ТСН.ua

dailylviv.com

До теми

18:27 24 листопада 2020 р.

Визначено лавреатів обласної премії з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості

На Львівщині обрали найкращі твори та роботи з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості. Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найвищою премією у Львівській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.

Рубрика: Культура

19:24 9 листопада 2020 р.

За п’ять років можемо її не впізнати: львівський мовознавець розповів, що засмічує українську мову

23 роки поспіль 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Львівський мовознавець, дослідник Тарас Береза розповів про тенденції у мовному середовищі Львівщини та порадив, що читати, аби плекати власну українську.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу