Львів’янин Мирослав Пуцентела прагне перевершити Страдіварі (відео)

11:00 22 квітня 2014 р.


Фото: ТСН.ua

За тридцять років цей майстер створив уже понад три сотні скрипок.

На інструментах львівського майстра Мирослава Пуцентели грають у різних куточках світу. Вони виграють престижні конкурси і йдуть із молотка на міжнародних аукціонах.  Їх він називає «космічними інструментами», присвячує їм увесь свій час і мріє перевершити самого Страдіварі. У своїй невеличкій майстерні Мирослав Пуцентела показав матеріали для виготовлення скрипок.

Мирослав Пуцентела зізнався, що ще донедавна він робив їх з альпійської деревини, яку завозив виключно з Італії. Згодом перейшов на карпатський явір.

Складне дослідження показало, що наша деревина нічим не гірша. Головне - це знати, коли і як її заготовляти. Деревина для скрипок має вистоятися щонайменше 10 років, готовий інструмент лакують 60-80 разів. А щоб він звучав не як фабричний, треба знати ще десятки секретів. 

Своєму ремеслу Пуцентела вчився в Італії, містечку Кремона, де колись працював геній Страдіварі. Каже, що саме там зрозумів філософію і суть скрипки. Також почав виготовляти альти та віолончелі.

Своє захоплення передав синові, а той створив власний дизайн скрипки. На інструментах майстра зіграв навіть цілий оркестр.

На експеримент зважилися «Віртуози Львова». Виконавці зізнають, що такого злагодженого звучання у них ще не було.

Тепер оркестр шукає спонсора, щоб  придбати колекцію інструментів Мирослава Пуцентели. Допоки ж меценат не зголошується, скрипки, віолончелі, альти та контрабас винаймають. Вже у травні поїдуть з ними грати у Польщу.

Про це повідомляється сьогодні, 22 квітня, на сайті «ТСН.ua».


Відео: ТСН.ua

dailylviv.com

До теми

17:36 30 листопада 2021 р.

Алегоричну скульптуру Моцарта від Моцартеуму та Линів залишать на площі Маланюка у Львові

Депутати Львівської міської ради не підтримали петиції про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта на площі Євгена Маланюка. Рішення не набрало потрібної кількості голосів, тож скульптура залишиться на цій площі.

Рубрика: Культура

17:51 29 листопада 2021 р.

У Львові відбудеться ярмарок старовини «Тлум і Крам»

У неділю, 5 грудня, з 11:00 до 19:00 у Центрі архітектури, дизайну й урбаністики відбудеться «Тлум і Крам». 30 учасників з різних куточків України презентують широку палітру товарів.

Рубрика: Культура

16:23 28 листопада 2021 р.

Блогери цинічно тусували у Львові у День пам'яті жертв Голодомору

Цинічне святкування відбулося з нагоди дня народження Олександра Заліска, за акаунтом якого стежать понад мільйон користувачів мережі. Він зібрав найпопулярніших українських блогерів у Будинку вчених, що у Львові.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу