Львів’яни вшанують Митрополита Андрея Шептицького й Маркіяна Шашкевича

16:24 28 липня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

У міськраді запрошують у суботу, 29 липня, на Святоюрську гору.

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 28 липня: «З нагоди вшанування 152-ї річниці від дня народження Духовного Провідника української нації Митрополита Андрея Шептицького, у Львові випущено сувенірну поштову марку. Урочиста церемонія погашення серії сувенірних поштових марок та колекційних конвертів із зображенням Митрополита Андрея розпочнеться завтра, 29 липня, у день Його народження, о 12.00 навпроти собору Святого Юра, біля входу у Митрополичі палати».

«Унікальну марку та мистецьку експозицію розроблено львівськими художниками і дизайнерами з ініціативи Центру соціальних проектів «Хочу жити» та ТМ «Юрашки» спеціально до дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Львів’ян та гостей міста запрошують на Святоюрську гору, щоб спільно вшанувати день народження Духовного Провідника української нації», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.

У міськраді повідомили також сьогодні, 28 липня: «Громадська рада «Святий Юр», Центр національного виховання імені Андрея Шептицького, Всеукраїнська громадська організація «Союз українок», Національний університет «Львівська політехніка» та ЗСШ № 34 імені Маркіяна Шашкевича запрошують усіх львів’ян та гостей міста на свято української молоді «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер», яке відбудеться завтра, 29 липня біля пам’ятника Митрополиту Андрею на площі Святого Юра. У рамках святкувань об 11.00 розпочнуться відкриття і освячення меморіальної таблиці отцю Маркіяну Шашкевичу в соборі Святого Юра».

Голова оргкомітету свята української молоді «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер», резидент Центру національного виховання імені Андрея Шептицького Григорій Брунець, розповів: «Відкриття і освячення меморіальної таблиці отцю Маркіянові Шашкевичу – подія не тільки українського, європейського, але й світового значення, це відновлення історичної справедливості. Таблицю отцю Маркіянові Шашкевичу встановив ще Митрополит Андрей Шептицький у 1911 році до 100-річчя від уродин цієї великої людини. Пізніше ця таблиця була знищена царськими жандармами. Коли арештували Митрополита Андрея, то таблицю вкрали. Вона мала дорогоцінні метали і камені. Після повернення Митрополита Андрея, він робив спроби відновити таблицю. Йому це вдалось, але оновлена таблиця була більш скромна. Коли прийшла радянська влада, то цю таблицю було знову знищено. Протягом багатьох років ми проводили дослідження в бібліотеках, архівах, переписках – і віднайшли описи цієї таблиці. На превеликий жаль, фото не вдалось відшукати. Завдяки скульптору Василю Гурмаку і команді нам вдалось максимально приблизити цю таблицю до такої, якою вона була 106 років тому, вона вже виготовлена, а завтра, об 11.00. буде посвячена».

Програма свята української молоді «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер»

8.45 – збір учасників свята на площі Святого Юра, пам’ятник митрополиту Андрею)

9.00 – архиєрейська літургія на прославу Праведного Митрополита Андрея в соборі Святого Юра, яку очолить  єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ – преосвященний владика Володимир (Груца)

11.00 – відкриття і освячення меморіальної таблиці отцю Маркіяну Шашкевичу в соборі Святого Юра

11.30 – благословення і привітання учасників свята на площі Святого Юра 

11.45 – фестиваль української пісні «Голос Руси-України» на площі Святого Юра

12.00 – виступ учасників міжнародної науково-практичної конференції «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер»

12.00 – конкурс дитячих малюнків на тему «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер» на площі Святого Юра

12.00 – спортивний фестиваль «Український дух, гарт і перемога» (шахи)

12.00 – екскурсія в Святоюрський комплекс, молитва в крипті Святоюрського собору (впродовж дня) 

12.00 – спортивний фестиваль «Український дух, гарт і перемога» (міні-футбол) у ЗСШ № 34 на вулиці Замкненій, 7

12.00 – екскурсія в художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського на вулиці Листопадового чину (впродовж дня)

12.00 – екскурсія в музей митрополита Андрея Шептицького, отця Маркіяна Шашкевича у ЗСШ № 34 (впродовж дня)

12.00 – екскурсія в музей «Русалка Дністрова» на вулиці Коперника 40

Нагородження учасників змагань, конкурсів та фестивалів проводиться на площі Святого Юра біля пам’ятника Митрополиту Андрею.

Про це повідомили сьогодні, 28 липня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

17:36 30 листопада 2021 р.

Алегоричну скульптуру Моцарта від Моцартеуму та Линів залишать на площі Маланюка у Львові

Депутати Львівської міської ради не підтримали петиції про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта на площі Євгена Маланюка. Рішення не набрало потрібної кількості голосів, тож скульптура залишиться на цій площі.

Рубрика: Культура

17:51 29 листопада 2021 р.

У Львові відбудеться ярмарок старовини «Тлум і Крам»

У неділю, 5 грудня, з 11:00 до 19:00 у Центрі архітектури, дизайну й урбаністики відбудеться «Тлум і Крам». 30 учасників з різних куточків України презентують широку палітру товарів.

Рубрика: Культура

16:23 28 листопада 2021 р.

Блогери цинічно тусували у Львові у День пам'яті жертв Голодомору

Цинічне святкування відбулося з нагоди дня народження Олександра Заліска, за акаунтом якого стежать понад мільйон користувачів мережі. Він зібрав найпопулярніших українських блогерів у Будинку вчених, що у Львові.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу