Львів’яни попрощалися з пластуном-сеньйором

15:40 11 липня 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У середу, 11 липня, на Личаківському кладовищі поховали громадського діяча Олеся Криськіва.

Про це повідомили в середу, 11 липня, в прес-службі Львівської облдержадміністрації, де також розповіли: «Попрощатися прийшли представники влади, громадські та культурні діячі, пластуни, громадськість. Відомого пласнуна поховали на Личаківському кладовищі у родинному гробівці. Олесь Криськів помер 9 липня».

Олесь Криськів – пластун-сеньйор, громадський діяч, ідейний натхненник багатьох меморіальних комплексів героям України. У 1989 році став заступником Голови ради опікунів Пласту, яку очолював Ігор Юхновський. У 1990 році зареєстрував перший легальний статут Пласту в Україні. 

Олесь Криськів склав Пластову присягу 9 липня 1990 року на «Вовчій тропі» в США. А вже через місяць організував першу присягу відновленого Пласту в Україні. Пройшов перший вишкіл зв’язкових юнацтва у 1991 році. Був першим головою Крайової таборової комісії.

У 1992-1993 роках Олесь Криськів очолював Крайову пластову старшину України й зареєстрував Пласт, як національну організацію в Міністерстві юстиції, уклав першу угоду Пласту з міністерством освіти. У 1994-1996 роках був головою КПР України, а у 1997-2000 роках – заступником голови Головної пластової булави.

2001 року Олесь Криськів створив та очолив «Центр вивчення і збереження пам’яті українського народу». Відтак – організував перепоховання на батьківщині визначних організаторів Пласту (Олександра Тисовського і Северина Левицького) та ЗУНР (Дмитра Вітовського і Євгена Петрушевича), інших визначних громадян.

Олесь Криськів організував проектування і будівництво багатьох пам’ятників, серед яких пам’ятник Тарасу Шевченку, Королю Данилу і Степану Бандері у Львові, Пантеон УГА і Хрест пластунам, які не зломили своїх присяг на Личакові, пам’ятники УСС на Бережанщині, пам’ятник на місці найбільшого бою УПА поблизу сіл Гурби-Антонівці. Олесь Криськів реалізував вшанування загиблих пластунів через вручення родинам Залізного пластового хреста.

dailylviv.com

До теми

12:41 17 червня 2021 р.

Миколаївську фортецю пообіцяли не перетворювати на кар'єр

Частину Миколаївської фортеці вже кілька років різні зацікавлені особи пробують перетворити на піщаний кар’єр. Щоб зберегти пам’ятку, ЛОДА ще на початку року ініціювала в стислі терміни завершити формування всієї облікової документації на складові частини комплексу.

Рубрика: Культура

09:01 12 червня 2021 р.

У Львові відкрили для огляду п'ятиярусний іконостас 18 століття

У Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові відкрили для огляду відреставрований іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви. Іконостас є п’ятиярусним, він налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу