Львів’яни попрощалися з пластуном-сеньйором

15:40 11 липня 2018 р.

Фото до новини


Фото: city-adm.lviv.ua

У середу, 11 липня, на Личаківському кладовищі поховали громадського діяча Олеся Криськіва.

Про це повідомили в середу, 11 липня, в прес-службі Львівської облдержадміністрації, де також розповіли: «Попрощатися прийшли представники влади, громадські та культурні діячі, пластуни, громадськість. Відомого пласнуна поховали на Личаківському кладовищі у родинному гробівці. Олесь Криськів помер 9 липня».

Олесь Криськів – пластун-сеньйор, громадський діяч, ідейний натхненник багатьох меморіальних комплексів героям України. У 1989 році став заступником Голови ради опікунів Пласту, яку очолював Ігор Юхновський. У 1990 році зареєстрував перший легальний статут Пласту в Україні. 

Олесь Криськів склав Пластову присягу 9 липня 1990 року на «Вовчій тропі» в США. А вже через місяць організував першу присягу відновленого Пласту в Україні. Пройшов перший вишкіл зв’язкових юнацтва у 1991 році. Був першим головою Крайової таборової комісії.

У 1992-1993 роках Олесь Криськів очолював Крайову пластову старшину України й зареєстрував Пласт, як національну організацію в Міністерстві юстиції, уклав першу угоду Пласту з міністерством освіти. У 1994-1996 роках був головою КПР України, а у 1997-2000 роках – заступником голови Головної пластової булави.

2001 року Олесь Криськів створив та очолив «Центр вивчення і збереження пам’яті українського народу». Відтак – організував перепоховання на батьківщині визначних організаторів Пласту (Олександра Тисовського і Северина Левицького) та ЗУНР (Дмитра Вітовського і Євгена Петрушевича), інших визначних громадян.

Олесь Криськів організував проектування і будівництво багатьох пам’ятників, серед яких пам’ятник Тарасу Шевченку, Королю Данилу і Степану Бандері у Львові, Пантеон УГА і Хрест пластунам, які не зломили своїх присяг на Личакові, пам’ятники УСС на Бережанщині, пам’ятник на місці найбільшого бою УПА поблизу сіл Гурби-Антонівці. Олесь Криськів реалізував вшанування загиблих пластунів через вручення родинам Залізного пластового хреста.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини