Львівський театр імені Марії Заньковецької покаже «Голого короля»

12:05 8 вересня 2015 р.

Фото до новини


Фото: lvivcenter.org

За словами керівника літературної частини Національного академічного український драматичний театр Мирослави Оверчук, репертуар і прем’єри цього сезону вже йдуть в облік ювілейного.

Львівські театри один за одним виходять із канікул. 4 і 5 вересня відчинили двері для публіки Львівська Опера і Театр «І люди, і ляльки». А в неділю, 6 вересня, відкрив 98-й сезон Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької.

Репертуарна політика заньківчан – незмінна впродовж усього часу існування театру: українська класика – понад усе! Тому й поставили на перше місце «Назара Стодолю» за Тарасом Шевченком (режисер-постановник – художній керівник театру Федір Стригун).

На перший прем’єрний показ сезону обіцяють запросити глядача вже у жовтні, й це буде вистава «Голий король» (режисер Вадим Сікорський). У планах щодо режисури народного артиста України Федора Миколайовича Стригуна – «Різдвяна ніч» Михайла Старицького.

Федір Миколайович пояснив: «Мені хочеться, щоби старші глядачі згадали своє дитинство, а ті, хто, може, ніколи не зустрічався з цим, збагнули, як в Україні колись зустрічали Різдво і що це було за свято. Звичайно ж, хочеться, щоби всі ми не втрачали свого коріння».

За словами керівника літературної частини театру Мирослави Оверчук, театр активно починає готуватися до 100-річчя від дня заснування: «Репертуар і прем’єри цього сезону вже йдуть в облік ювілейного».

До слова: ювілей заньківчани святкуватимуть і цього року – ідеться про 75-річчя актора, режисера, театрознавця, педагога, академіка Академії мистецтв України, професора факультету культури і мистецтв Франкового університету, Шевченківського лауреата, народного артиста України Богдана Козака. У творчому доробку Богдана Миколайовича – понад вісімдесят ролей. У театр прийшов 1961 року і каже, що ніколи не пошкодував, що обрав саме фах актора. Отож святкувати є що!

Про це повідомили сьогодні, 8 вересня, в київському часописі «День».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів