Львівський театр імені Марії Заньковецької покаже «Голого короля»

12:05 8 вересня 2015 р.


Фото: lvivcenter.org

За словами керівника літературної частини Національного академічного український драматичний театр Мирослави Оверчук, репертуар і прем’єри цього сезону вже йдуть в облік ювілейного.

Львівські театри один за одним виходять із канікул. 4 і 5 вересня відчинили двері для публіки Львівська Опера і Театр «І люди, і ляльки». А в неділю, 6 вересня, відкрив 98-й сезон Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької.

Репертуарна політика заньківчан – незмінна впродовж усього часу існування театру: українська класика – понад усе! Тому й поставили на перше місце «Назара Стодолю» за Тарасом Шевченком (режисер-постановник – художній керівник театру Федір Стригун).

На перший прем’єрний показ сезону обіцяють запросити глядача вже у жовтні, й це буде вистава «Голий король» (режисер Вадим Сікорський). У планах щодо режисури народного артиста України Федора Миколайовича Стригуна – «Різдвяна ніч» Михайла Старицького.

Федір Миколайович пояснив: «Мені хочеться, щоби старші глядачі згадали своє дитинство, а ті, хто, може, ніколи не зустрічався з цим, збагнули, як в Україні колись зустрічали Різдво і що це було за свято. Звичайно ж, хочеться, щоби всі ми не втрачали свого коріння».

За словами керівника літературної частини театру Мирослави Оверчук, театр активно починає готуватися до 100-річчя від дня заснування: «Репертуар і прем’єри цього сезону вже йдуть в облік ювілейного».

До слова: ювілей заньківчани святкуватимуть і цього року – ідеться про 75-річчя актора, режисера, театрознавця, педагога, академіка Академії мистецтв України, професора факультету культури і мистецтв Франкового університету, Шевченківського лауреата, народного артиста України Богдана Козака. У творчому доробку Богдана Миколайовича – понад вісімдесят ролей. У театр прийшов 1961 року і каже, що ніколи не пошкодував, що обрав саме фах актора. Отож святкувати є що!

Про це повідомили сьогодні, 8 вересня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

16:02 21 жовтня 2021 р.

У Львові постав оновлений скорботний Христос

У межах українсько-польської програми «Збереження спільної культурної спадщини» відреставрували колону з фігурою скорботного Христа, що на вул. Зеленій у Львові.

Рубрика: Культура

12:56 21 жовтня 2021 р.

Зали Львівського музею історії релігії відреставрують за 20 млн грн

За гроші держбюджету відреставрують ще один об’єкт на Львівщині. Йдеться про експозиційні зали Львівського музею історії релігії. Орієнтовна вартість реставраційних робіт складає близько 20 млн гривень.

Рубрика: Культура

11:46 20 жовтня 2021 р.

У Львові Іван Остапович перезапустить міське управління культури

Відтепер управління культури Львівської міської ради очолюватиме Іван Остапович, який упродовж останніх 4 років був директором Львівського будинку органної та камерної музики.

Рубрика: Культура

22:42 19 жовтня 2021 р.

У Львові слухають музику, яку забороняли тоталітарні режими Сталіна і Гітлера (відео)

У Львові прозвучали симфонічні твори репресованих композиторів, написані у концтаборах, та політичних вигнанців з радянської України й нацистської Німеччини.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу