Львівський римо-католицький архієпископ звільнив сьогодні підпорядкованих йому вірян від посту

11:48 1 травня 2015 р.


Фото: credo-ua.org

Натомість у Кам’янець-Подільській і Луцькій дієцезіях РКЦ дотримання дня покути не скасовано.

Львівський римо-католицький архієпископ Мечислав Мокшицький звільнив підпорядкованих йому вірян від дотримання 1 травня п'ятничного посту. Та хоч аналогічно вчинила й Римо-католицька церква в Польщі, в Україні дозвіл Мечислава Мокшицький поширюється лише на римо-католиків Львівської архидієцезії РКЦ.

Натомість інших українських дієцезій його розпорядження не охоплює. Як прокоментував ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ – єпископ Леон Дубравський, тим, кому потрібен такий спеціальний дозвіл, може звернутися по нього до, однке загальну диспенсу було вирішено не давати.

«1 травня – це не урочистість; крім того, на цей день випадає перша п’ятниця місяця, тому диспенси у нашій дієцезії немає», – пояснив владика Леон і додав, що не бачить потреби давати звільнення, оскільки багато людей цього дня хочуть поїхати на шашлики.

Ординарій Луцький – єпископ Віталій Скомаровський – також сказав, що в його дієцезії п'ятничний піст не скасовано й що, зрештою, «риба це теж дуже смачно».

Повідомляючи про це сьогодні, 1 травня, на порталі «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України» також нагадали: «Вірні зобов’язані утримуватися від м’ясних страв в усі п’ятниці року. В особливих випадках можна просити настоятеля про звільнення від посту – диспенсу. Диспенса – ослаблення дії суто церковного закону в окремому випадку, може бути надана тільки з виправданої і раціональної причини, враховуючи обставини випадку і важливості закону, від якого диспенсується. Духовне благо вірних є виправданою і раціональною причиною».

dailylviv.com

До теми

13:56 12 жовтня 2020 р.

Парастас, чин похорону: у Львові повідомили, як прощатимуться з Миколою Петренком

Львів сумує з приводу смерті Миколи Петренка — українського поета, драматурга і публіциста. Сьогодні увечері відбудеться парастас, завтра відомого поета поховають на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Безробіття на Львівщині: рецепти допомоги

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу