Львівський Національний академічний театр імені Марії Заньковецької перерахував військовим 55 тисяч грн

13:10 11 жовтня 2014 р.

  • 0


Фото: Зі сайту Львівського Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької

Зібирані на благодійній виставі кошти переведено на рахунок організації Місія «Центр Військового Капеланства» УГКЦ, а скеровані вони будуть на потреби 24-ї окремої Залізної механізованої бригади та батальйону територіальної оборони Львівщини «Воля».

 Колектив Львівського Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької перерахував військовим 55 тисяч грн. Кошти збирали на благодійній виставі – музичній драмі на дві дії Галини Тельнюк «У.Б.Н.» («Український буржуазний націоналіст»), в якій розповідається про колишнього політв’язня Зенона, що намагається тихо і спокійно дожити  віку в компанії спогадів та листів, але друзі з минулого намагаються різними способами намовити його знову піти у політику й прикрити своїм незаплямованим ім’ям «брудні» провладні руки.    

Як розповіли в театрі, загалом під час акції зібрано 55 000 грн. Кошти переведено на рахунок організації Місія «Центр Військового Капеланства» УГКЦ, а скеровані вони будуть на потреби 24-ї окремої Залізної механізованої бригади та батальйону територіальної оборони Львівщини «Воля».   

У театрі кажуть, що про дійство, яке відбулося  на заньківчанській сцені за переповненої оглядної зали 6 жовтня, «без сліз на очах не можна ані писати, ані говорити». Чому? Та тому що бійці 24-ї бригади, запрошені на виставу, сказали, коли прощалися: «Ми вас не підведемо!».

І додали, що їх не лякає навіть відсутність зброї. Бо є «шалена любов до України! І якщо хтось думає, що цього замало,глибоко помиляється».

«Я ніколи не думав, що наші солдати такі красиві і світлі. Вони – вони як боги, – говорить художній керівник театру, він же – виконувач ролі Зенона Федір Миколайович Стригун. – Коли я дивився на них під час вистави, то був захоплений тим, наскільки вони скромні і повні розуміння того, за що воюють».

За словами народного артиста України, це не остання доброчинна акція заньківчан: «Обов’язково гратимемо для них ще – або запрошуватимемо на вистави у театр, або поїдемо до них. Я взагалі переконаний, що необхідно, як колись у театрах, поновити військово-шефську роботу. Люди від мистецтва повинні приділяти увагу цьому унікальному поколінню – цим чистим хлопцям, що свідомі у бажанні навіть ціною власних життів захистити свою землю».    

Про це повідомила сьогодні, 11 жовтня, львівський кореспондент київської газети «День» Тетяна Козирєва.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

15:24 21 лютого 2020 р.

У Брюховичах буде в бронзі Володимир Івасюк

Пам’ятник українському композитору, автору пісень Володимиру Івасюку, вже готовий. Треба лише підготувати постамент, на якому стоятиме пам’ятник. Виготовив пам’ятник львівський скульптор, брюхівчанин, депутат Брюховицької селищної ради Любомир Кукіль.

Рубрика: Культура

14:48 17 лютого 2020 р.

У центрі Львова облаштують громадський простір

У Львові тривають роботи з капітального ремонту території між вулицею Винниченка й оборонним муром ансамблю Бернардинів та облаштування там нового громадського простору.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Професор УКУ пропонує обнулити медійне законодавство

Рубрика: Політика

Державна премія - за плагіат: волонтери - проти

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Зупинити новий Кодекс про працю

Рубрика: Політика

Всі відео розділу