Львівські іконописці запрошують на інтенсивний курс

16:30 18 вересня 2017 р.


Фото: risu.org.ua

9-13 жовтня в музеї Українського католицького університету відбудеться інтенсивний курс «Ікона на склі».

Про це повідомили сьогодні, 18 вересня, на порталі «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України» , де також поінформували: «Іконописна школа УКУ «Радруж» і Музей УКУ запрошують на інтенсивний п’ятиденний курс «Ікона на склі». Дата та час: 9-13 жовтня з 18:00 до 21:00 (щоденно). Місце проведення: Музей УКУ, аудиторія №106, вулиці Хуторівка, 35а. Це нагода долучитися до мистецтва традиційної української ікони на склі через вивчення оригінальних творів ХІХ століття і відтворення їх техніки й живопису».

Кожен учасник програми матиме унікальну можливість створити власну ікону – традиційну і самобутню водночас. Навчання відбувається не з книжкових репродукцій, а безпосередньо з оригіналів давніх творів. Викладач – Ольга Горда-Цибко, знавець ікони на склі, досвідчений художник-реставратор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького», – йдеться також у повідомленні.

«У програмі: загальне ознайомлення з сюжетами і стилістикою українських ікон на склі 19 століття, представлення іконографії Покрову Пресвятої Богородиці, ознайомлення з технікою темперного живопису на основі органічних та мінеральних пігментів та практичні заняття: написання власної ікони на склі. Умова участі – щире зацікавлення сакральним мистецтвом, традицією та духовністю. Не має значення наявність чи відсутність попереднього мистецького досвіду або освіти – спробувати можуть всі! », – запевнили також у повідомленні.

«Ікона на склі – це унікальне явище українського народного живопису. Вона вражає своєю безпосередньою простотою, багатством і гармонією барв. У ній відображена церковна іконографічна традиція і душа народу – щира побожність і відчуття краси», – зазначено також у повідомленні.

«Реєстрація – до 2 жовтня Додаткова інформація: Уляна Креховець, координатор Школи іконопису на склі, Іконописна школа Радруж, УКУ, +38 0966508615, u.krekhovets@gmail.com», – поінформували також на порталі «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України».

dailylviv.com

До теми

18:27 24 листопада 2020 р.

Визначено лавреатів обласної премії з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості

На Львівщині обрали найкращі твори та роботи з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості. Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найвищою премією у Львівській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.

Рубрика: Культура

19:24 9 листопада 2020 р.

За п’ять років можемо її не впізнати: львівський мовознавець розповів, що засмічує українську мову

23 роки поспіль 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Львівський мовознавець, дослідник Тарас Береза розповів про тенденції у мовному середовищі Львівщини та порадив, що читати, аби плекати власну українську.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу