Львівські іконописці запрошують на інтенсивний курс

16:30 18 вересня 2017 р.


Фото: risu.org.ua

9-13 жовтня в музеї Українського католицького університету відбудеться інтенсивний курс «Ікона на склі».

Про це повідомили сьогодні, 18 вересня, на порталі «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України» , де також поінформували: «Іконописна школа УКУ «Радруж» і Музей УКУ запрошують на інтенсивний п’ятиденний курс «Ікона на склі». Дата та час: 9-13 жовтня з 18:00 до 21:00 (щоденно). Місце проведення: Музей УКУ, аудиторія №106, вулиці Хуторівка, 35а. Це нагода долучитися до мистецтва традиційної української ікони на склі через вивчення оригінальних творів ХІХ століття і відтворення їх техніки й живопису».

Кожен учасник програми матиме унікальну можливість створити власну ікону – традиційну і самобутню водночас. Навчання відбувається не з книжкових репродукцій, а безпосередньо з оригіналів давніх творів. Викладач – Ольга Горда-Цибко, знавець ікони на склі, досвідчений художник-реставратор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького», – йдеться також у повідомленні.

«У програмі: загальне ознайомлення з сюжетами і стилістикою українських ікон на склі 19 століття, представлення іконографії Покрову Пресвятої Богородиці, ознайомлення з технікою темперного живопису на основі органічних та мінеральних пігментів та практичні заняття: написання власної ікони на склі. Умова участі – щире зацікавлення сакральним мистецтвом, традицією та духовністю. Не має значення наявність чи відсутність попереднього мистецького досвіду або освіти – спробувати можуть всі! », – запевнили також у повідомленні.

«Ікона на склі – це унікальне явище українського народного живопису. Вона вражає своєю безпосередньою простотою, багатством і гармонією барв. У ній відображена церковна іконографічна традиція і душа народу – щира побожність і відчуття краси», – зазначено також у повідомленні.

«Реєстрація – до 2 жовтня Додаткова інформація: Уляна Креховець, координатор Школи іконопису на склі, Іконописна школа Радруж, УКУ, +38 0966508615, u.krekhovets@gmail.com», – поінформували також на порталі «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України».

dailylviv.com

До теми

18:34 25 січня 2022 р.

На Львівщині у громадському транспорті заборонена російська попса: пасажири поскаржаться на 112

Згідно з мораторієм на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області діє обмеження на використання аудіовізуальних творів російських артистів у громадському транспорті.

Рубрика: Культура

18:00 24 січня 2022 р.

У Львові туристи з України вже не просять гіда переходити на російську мову

Згідно з мораторієм на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області, на території Львівщини під час проведення екскурсій, діють обмеження на використання російської мови. Виняток - екскурсії для туристів з іноземних країн.

Рубрика: Культура

13:19 24 січня 2022 р.

У Львові талановитий артист державного підприємства став заслуженим

Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського №27/2022 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» чотирьох діячів культури Львівщини відзначили державними нагородами.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу