Львівська обласна рада заснувала літературну премію імені Катерини Мандрик-Куйбіди

15:12 16 вересня 2015 р.


Фото: vikna.if.ua

Винагороду, грошовий еквівалент якої – 50 тисяч гривень, присуджуватимуть з 2016 року.

На черговому засіданні сесії Львівської обласної ради депутати ухвалили рішення «Про заснування Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди». За таке рішення проголосували 66 депутатів.

Відповідно до Положення про Обласну літературну премію, вона призначатиметься з 2016 року у галузі національного державотворення за кращий літературний твір на патріотичну тематику. Премію присуджуватимуть щорічно авторам нових поетичних і прозових творів, які відзначаються високою художністю, глибоким переосмисленням історії рідного народу і яскравим зображенням його багатовікової боротьби за волю і незалежність.

Засновниками Премії виступають Львівська обласна рада, Львівська обласна організація Національної спілки письменників України, Всеукраїнське братство ОУН - УПА. Грошова винагорода лауреата становить 50 тисяч гривень. Її здобувачі не обмежені проживанням на території Львівської області.

Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради. Натомість у київському часописі «День» розповіли в середу:

«Катерина Мандрик-Куйбіда (1927 – 2004) – уродженка Прикарпаття, учасниця визвольних змагань, довговічний політв’язень, мати екс-мера Львова Василя Куйбіди.  17-річною стала підпільницею-зв’язковою УПА. За участь у визвольних змаганнях була засуджена до 10 років ув’язнення в таборах суворого режиму.

У роки підпілля і в таборах найпотаємніше висловлювала у віршах, які побачили світ у роки незалежності. У збірці «Ой летіли журавлі» вміщено понад 170 пісень, записаних з голосу Катерини Куйбіди. Реабілітована 1991 року.

Дмитро Павличко присвятив пані Катерині статтю «Провісниця свободи», де, зокрема, зазначає: «Слово Катерини Куйбіди несе в собі заряд такої мужності, непокори й людяності, які стають зразками високоморального життя для сучасних і майбутніх поколінь української нації. Це безперечно поезія великої, натхненної боротьбою за українську державність душі, що сформувалася не з учнівського, надуманого патріотизму, а з конкретних вражень життя учасниці збройних змагань за нашу національну свободу».

Про це повідомили сьогодні, 16 червня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

12:24 23 жовтня 2021 р.

Під Львовом реставрують 265-річну церкву: за роботами наглядатиме екскерівниця відділу Укрзахідпроєктреставрації

На хуторі Гомулець /с. Воля Гомулецька, що належить до Львівської територіальної громади, відреставрують церкву святої Трійці – пам’ятку архітектури національного значення. Церкві – 265 років і вона збережена у майже незмінному вигляді та вже років 20 потребує комплексних реставраційних робіт.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу