Львівська обласна рада заснувала літературну премію імені Катерини Мандрик-Куйбіди
15:12 16 вересня 2015 р.
Фото: vikna.if.ua
Винагороду, грошовий еквівалент якої – 50 тисяч гривень, присуджуватимуть з 2016 року.
На черговому засіданні сесії Львівської обласної ради депутати ухвалили рішення «Про заснування Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди». За таке рішення проголосували 66 депутатів.
Відповідно до Положення про Обласну літературну премію, вона призначатиметься з 2016 року у галузі національного державотворення за кращий літературний твір на патріотичну тематику. Премію присуджуватимуть щорічно авторам нових поетичних і прозових творів, які відзначаються високою художністю, глибоким переосмисленням історії рідного народу і яскравим зображенням його багатовікової боротьби за волю і незалежність.
Засновниками Премії виступають Львівська обласна рада, Львівська обласна організація Національної спілки письменників України, Всеукраїнське братство ОУН - УПА. Грошова винагорода лауреата становить 50 тисяч гривень. Її здобувачі не обмежені проживанням на території Львівської області.
Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради. Натомість у київському часописі «День» розповіли в середу:
«Катерина Мандрик-Куйбіда (1927 – 2004) – уродженка Прикарпаття, учасниця визвольних змагань, довговічний політв’язень, мати екс-мера Львова Василя Куйбіди. 17-річною стала підпільницею-зв’язковою УПА. За участь у визвольних змаганнях була засуджена до 10 років ув’язнення в таборах суворого режиму.
У роки підпілля і в таборах найпотаємніше висловлювала у віршах, які побачили світ у роки незалежності. У збірці «Ой летіли журавлі» вміщено понад 170 пісень, записаних з голосу Катерини Куйбіди. Реабілітована 1991 року.
Дмитро Павличко присвятив пані Катерині статтю «Провісниця свободи», де, зокрема, зазначає: «Слово Катерини Куйбіди несе в собі заряд такої мужності, непокори й людяності, які стають зразками високоморального життя для сучасних і майбутніх поколінь української нації. Це безперечно поезія великої, натхненної боротьбою за українську державність душі, що сформувалася не з учнівського, надуманого патріотизму, а з конкретних вражень життя учасниці збройних змагань за нашу національну свободу».
Про це повідомили сьогодні, 16 червня, в київському часописі «День».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook