Львівська міськрада спрямувала на реставрацію будівлі монастиря 1,2 млн. гривень

16:10 18 липня 2017 р.


Фото: credo.pro

Споруджений у 1682 року будинок планують «реанімувати» до кінця жовтня.

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 18 липня, що тривають реставраційні роботи на фасадах будинку №10 (колишній монастир вірменських бенедиктином) на вулиці Лесі України. Основні роботи виконує там підрядник – приватне підприємство «Реставратор», а реставрацію каменя виконують українські і німецькі фахівці за проектом «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини Львова» («GIZ»). З міського бюджету спрямували на реставрацію колишнього монастиря близько 1,2 млн. гривень.

Начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко розповіла: «Цей будинок, на перший погляд, не показний, однак, він збудований ще наприкінці XVII століття. Це монастир вірменських бенедиктинок. Він будувався в комплексі ансамблю Вірменського собору і був його невід’ємною частиною. Якщо подивитися на фото минулого року, то там видно, що фасади потребували термінової реставрації і консервації, не зважаючи на це, що в самій будівлі розташовані реставраційні майстерні музею імені Андрея Шептицького. Відповідно, вкінці минулого року тут розпочали реставраційні роботи».

Чиновник також поінформувала: «За бюджетні кошти виконують реставрацію трьох фасадів – від вулиці Лесі Українки, від вірменського проходу (від вулиці Параджанова) і, власне, третій фасад у внутрішньому дворику подвір’я. Роботи виконує фірма ПП «Ренесанс». Усі роботи плануємо завершити до кінця реставраційного сезону, тобто, до кінця жовтня».

Лілія Онищенко також зауважила: «При виконанні робіт були свої труднощі. Перше, тут є кам’яний цоколь, викладений з великих кам’яних брил, які, в свій час, ЖЕК малював сажею. Цей шар сажі настільки ввійшов у камінь, що дуже складно було його відчистити».

Начальник управління охорони історичного середовища ЛМР також запевнила: «Реставрація цього будинку – це гарна співпраця Львова й німецького уряду, зокрема – фонду Шьока. Керує цими роботами Дірк Брюггеман, експерт з «GIZ».

Натомість реставратор каменю, експерт «GIZ» Дірк Брюггеман розповів: «Ми проводимо реставрацію каменю. Камінь ми замовили полянський, його традиційно використовували у Львові. Ми робимо копії вставок із каменю і потім вони встановлюються в цоколь. Заміняються не всі частини, а лише повністю знищені. Адже, якщо говорити про реставрацію, якою вона має бути насправді, то реставрація не полягає у повній заміні якихось частин, а полягає в тому, щоб замінити те, що повністю знищене, і максимально зберігати те, що маємо. Тому ми заміняємо якомога меншу кількість деталей. Копії виготовляємо за традиційними методами, які історично сформувалися».

Про це повідомили сьогодні, 18 липня, в прес-службі Львівської міськради, де також опублікували історичну довідку про будівлю, яку реставрують на вулиці Лесі Українки.

dailylviv.com

До теми

22:30 25 листопада 2021 р.

На місці центральних залізничних кас у Львові інвестору пропонують відкрити книгарню

Сесія Львівської міської ради затвердила інвестиційний проект «Створення книгарні з читацьким залом та мистецькими елементами на вул. Академіка В. Гнатюка, 20-22». Рішення підтримало 39 депутатів.

Рубрика: Культура

13:48 24 листопада 2021 р.

Чи потрібно хлопчикам гратися з ляльками?

Основними причинами короткочасного інтересу до ляльок у хлопчиків часто бувають допитливість, турбота про слабких, потреба у затишку, проживання певних життєвих ситуацій.

Рубрика: Культура

13:46 23 листопада 2021 р.

Як правильно вибрати картини для дитячої кімнати

З самого народження батьки намагаються оточити свою дитину виключно корисними речами. При цьому сила сприйняття дитини безпосередньо залежить від її віку. При облаштуванні кімнати варто спиратися на захоплення малюка та підкреслювати їх дрібницями. Гарним доповненням до інтер'єру стануть картини. А ми розповімо, як вибрати їх для дитячої кімнати.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу