Львівська галерея «Щось цікаве» експонує «Царівну»

15:45 29 грудня 2017 р.


Фото: Павло Паламарчук

Виставка витинанок Дарії Альошкіної «Царівна» триватиме у галереї «Щось цікаве» впродовж усієї зими або до того часу, коли її не знищить погода.

Особливістю виставки витинанок «Царівна» є те, що усі роботи, не зважаючи на зиму, виставлені під відкритим небом. Це вже друга виставка художниці Дарії Альошкіної у галереї «Щось цікаве», яка триватиме впродовж усієї зими або до того часу, коли її не знищить погода.

Навесні Дарія Альошкіна вже презентувала тут свою виставку витинанок «Райце». Оскільки витинанкою колись прикрашали житло та простір до зимових свят, то власники галереї вирішили показати відвідувачам це призабуте мистецтво.

Дарія Альошкіна розповіла: «Зазвичай витинанки роблять з паперу. Проте ці зроблені з вінілу з яким я активно експериментую. Весною була перевірка його на витривалість до води, яку він успішно пройшов. Зараз хочу подивитися чи витримає він сильні морози, якщо такі будуть цієї зими. Звісно, є ризик втратити свої праці, але я сміливий митець, який надіється на те, що все буде добре».

Двометрові витинанки висять прямо у дворі житлового будинку на площі Ринок, 13. На створення однієї витинанки художниця витрачала від двох до п’яти днів, залежно від складності роботи. В кожній мереживній композиції присутня дівчина, царівна, берегиня. Саме цей образ є улюбленим для Дарії Альошкіної.

Дарія Альошкіна запевнила: «Мені дуже хотілося передати витинанками якусь казковість, саме так і народилася назва виставки – «Царівна». Я багато роблю проектів не у Львові, тому максимально хотілося створити різдвяний та святковий настрій львів’янам та гостям міста. На відкритті я зробила маленький перформанс – дарувала всім корони, тож кожен міг відчути себе у казці».

Дарія Альошкіна здобувала мистецьку освіту Дарія Альошкіна у Вижницькому коледжі прикладного мистецтва імені Василя Шкрібляка на Буковині. Туди дівчина вступила на ткацтво. Згодом вступила у Львівську академію мистецтв на магістратуру «Монументальна та декоративна скульптура». Тож вміло працює мисткиня не лише із папером, а ще й творить скульптури із каменю, льоду та дерева. Крім того, Дарія Альошкіна є режисером Театру тіней «ДИВ».

Про це повідомили сьогодні, 29 грудня,  в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

22:44 19 вересня 2021 р.

Два видавництва - з Харкова і Дніпра - отримали від мера Львова по 25 тис грн на комікси

Сьогодні у РадіоГаражі міський голова Львова Андрій Садовий з дружиною Катериною вручили нагороди від міста двом видавництвам за працю над коміксами для дорослих та дітей. Окрім дипломів, видавництво IST Publishing та видавництво Lantsuta publisher отримують премії від міста по 25 тис грн на розвиток нових коміксів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу