Художники профінансували другий випуск у Львові першої фронтової газети «Честь Вітчизни»

11:45 15 жовтня 2014 р.


Фото: 5 канал

Національна спілка художників України вирішила допомогти нашим військовим не лише на рівні матеріального забезпечення, а й інформаційного.

Національна спілка художників України вирішила допомогти нашим військовим не лише на рівні матеріального забезпечення, а й інформаційного. На Сході наші солдати мають складний доступ до інформації, а газета «Честь Вітчизни» розповість їм про найважливіші події тижня. Про це розповів голова львівського осередку Спілки художників України Олег Микита.

«Ми зібрались нашою спілкою і вирішили, що маємо чимось допомогти газеті. Ми швидко обдзвонили наших художників, і вони без зволікань погодились надати свої роботи для аукціону. Тематики картин ми не визначали, кожен приніс те, що хотів, тому сьогодні маємо роботи авторів і на історичну тему, і натюрморти, і містику, і архітектуру, а також ікони», – додав голова спілки.

У вестибюлі Львівського оперного театру, де проходив доброчинний аукціон, представили поціновувачам мистецтва 25 робіт, зокрема декілька ікон. Цей захід особливий тим, що у ньому взяло участь багато відомих художників, скульпторів, майстрів декоративного мистецтва, зокрема, Михайло Демцю, Олександр Крохмалюк, Ігор Гавришкевич, Іван Крислач та інші.

На жаль, аукціон не змогли відвідати всі художники, чиї роботи були представлені. Проте, декілька з присутніх розповіли про свої картини спеціально для «iPress.ua», зокрема Лілія Лисюк-Макушина.

«Цього разу я вирішила намалювати дівчинку-українку з віночком у стилі містицизму, щоб показати наскільки красива, наскільки загадкова і незвична ця українська душа. Я ні хвилини не жаліла за те, що віддала цю роботу на аукціон, бо вважаю, що роблю добру справу. Знаєте, я ніколи не уявляю потенційного покупця своїх картин, не думаю чи він їх зрозумію, я просто творю для людей, малюю те, що вважаю за потрібне», – розповідає художниця.

Гроші з заходу підуть на випуск другого номера «Честі Вітчизни» Ігора Гургули. Він розповідає, що солдатам в окопах не вистачає не лише води, шкарпеток, а й інформації.

«Я вирішив створити фронтову газету, яка б показувала мужність вояків. Ставку робимо на наших галицьких хлопцях, які полягли, які у госпіталях, які проявили себе у зоні АТО. Таким чином ми підводимо читачів до думки, що окупант не такий вже і сильний. Більшість газет заберуть з собою волонтери разом з усіма необхідними речами на Схід. Там її розповсюдять між нашими вояками», – розповідає головний редактор «Честі Вітчизни»

Благочинний захід відбувся 14 жовтня в рамках проекту «Героям Слава», який об’єднав п’ять цікавих та актуальних заходів: великий телемарафон, показовий виступ духового оркестру, благодійний концерт зірок української естради, фотовиставку світлин із зони АТО та, власне, аукціон картин львівських художників. Зібрані кошти з телемарафону, продажу квитків, добровільних пожертв перерахують на особисті рахунки близьких родичів загиблих наступного дня після.

Про це розповів у сьогоднішній публікації «У Львові збирали гроші на «Честь Вітчизни» в інтернет-виданні «iPress.ua» Ярослав Назар.

Як інформував «ЩЛ», у Львові стартувала перша в Україні фронтова газета «Честь вітчизни».

dailylviv.com

До теми

13:43 17 вересня 2020 р.

Капела “Дударик” отримає національний статус

16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проект указу Президента “Про надання комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” з колективом-супутнім хором хлопчиків статусу національного”.

Рубрика: Культура

10:31 14 вересня 2020 р.

Шостий Ґендерний форум для регіональних медіа буде онлайн

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині та Медійна програма в Україні, Internews запрошують журналісток і журналістів усіх областей України на п’ятий Ґендерний медіа-форум, який відбудеться 18 вересня 2020 року онлайн.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу