Іноземні фотографи покажуть у Львові, що вони побачили в зоні АТО

16:14 6 червня 2016 р.

7 червня о 18.00 у Львівському палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки всесвітньо відомих військових фотографів з Польщі, Росії, України та Чехії, які фотографували події на сході Україні в зоні АТО.

Про це сьогодні, 6 червня, під час прес-конференції на тему: «Відкриття міжнародної фотовиставки відомих світових фотографів «...FORGOTEN BY WORLD» «…Забуті світом», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила представник департаменту культури ЛОДА Леся Корнат. 

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка наголосив, що ця акція за участі іноземних фотографів, є дуже важливою для України. 

- Російська пропаганда хоче продемонструвати події на сході України як громадянську війну, як дестабілізацію і внутрішній конфлікт України. Коли про ці речі говорять самі українці, то це сприймається заангажовано. Але коли про це говорять люди зі світовим іменем, то світові йдуть зовсім інші меседжі, - каже він. 

За його словами, всі кошти, які будуть зібрані, підуть на допомогу дітям, що найбільше потерпіли від ситуації на сході України. 

Леся Корнат також зазначила, що в той час, коли у Львові триває мирне життя, в зоні АТО є діти, які не можуть нормально вчитися, бавитися і просто жити. 

Мачей Монгірд, один із організаторів виставки та президент правління фонду «LAMBRE Foundation», зізнався, що коли влітку минулого року повернувся до Польщі з України, то помітив, що проблема України в Європі перейшла на другий план. 

- Моя злість на це спричинила до дій, щоби так не було. Ми захотіли донести до світу те, що відбувається в Україні. Як з’ясувалося, не було важко намовити військових репортерів з багатьох країн до допомоги. Всі, хто був там, на сході України, навіть думати не буде, чи допомагати чи ні, - розповідає він. 

Виставку вже двічі експонували в Польщі – у королівському замку у Варшаві та в Європейському центрі солідарності в Гданську. І тему подій в Україні вдалося повернути на перші шпальти польських газет. І декілька дітей уже отримали допомогу.

- А малий Діма, який мешкає у дитячому будинку в Маріуполі, завдяки виставці, знайшов далеких родичів зі США, які готові забрати його до себе, - розповыдає Мачей Монгірд.

Віце-президент організації «Expatria» Конрад Пружинскі вважає, що ніхто не може залишатися осторонь, коли в його сусіда – біда. 

- Уявіть собі, що ви сидите вдома та переглядаєте свою улюблену телепрограму. І раптом відчуваєте дим – це горить дім сусіда. І що будете робити – далі дивитися телевізор чи бігти на допомогу? – ставить він риторичне питання. 

За словами організатора виставки Пйотра Монгріда, зараз дуже важливо, щоби світ не забув про проблеми України.

- Гроші - важливі, допомога дітям – важлива. Але найважливіше, щоби світ не піддався поганій пропаганді, а побачив реальні речі, - каже він. 

За його словами, він сподівається, що ця виставка ще буде експонуватися у Німеччині та Франції. 

 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

12:50 2 квітня 2021 р.

Розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у римо-католицьких храмах Львова

У неділю, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень. Чимало святинь нашого міста також відзначатимуть Пасху у цей день. Подаємо розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у неділю, а також розклад Вігілії, яка розпочинається безпосередньо у суботу ввечері.

Рубрика: Культура

18:18 30 березня 2021 р.

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Кам’яниця Стеткевичів на вул. Замарстинівській, 213 у Львові вже офіційно є щойно виявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. Тепер відомий для Львова об’єкт, який кілька місяців намагаються знести для високоповерхової забудови, перебуває під захистом пам’яткоохоронного законодавства.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу