Французький драматург презентував у Львові виставу, присвячену Майдану

01:00 30 травня 2015 р.


Фото: Галина Терещук / «Радіо Свобода»

За словами Бернара-Анрі Леві, його моноспектакль «Готель Європа», – це один із різновидів зброї проти путінської пропаганди в Європі, зокрема – у Франції.

Відомий французький філософ і драматург Бернар-Анрі Леві презентував у Львівській опері свій моноспектакль «Готель Європа», присвячений боротьбі України. За словами інтелектуала, його вистава – це один із різновидів зброї проти путінської пропаганди в Європі, зокрема у Франції.

Бернар-Анрі Леві під час Олімпіади в Сочі закликав спортсменів із Європи відмовитися від участі в іграх на знак протесту проти насилля в Києві. Філософ виступав на Євромайдані у столиці.

Бернар-Анрі Леві зізнається у любові до України, бо тут збережено цінності, у які давно перестали вірити європейці, тому що Україна – це Європа, а у Львові він почувається серед європейців.

Його моноспектакль має символічну назву «Готель Європа», бо готель і є тим образом втрачених цінностей. Європа, яка забуває про Україну, нагадує готель. Адже ніколи у готелі людина не може так почуватись, як вдома.

У виставі головною темою є Майдан, боротьба українців за свободу і право жити у демократичній, вільній державі. Бернар-Анрі Леві пояснив: «Одна з цілей моєї п’єси – означити і засудити існування муру, що відділяє Україну від Європи. Треба зупинити агресивну війну, яку Путін веде проти України, треба звільнити Україну від путінських псів війни. А ще важливіше – повалити новий мур, що існує між Україною і Європою. По-друге, ще важливіше повалити нову стіну, яка існує між Європою та Україною».

«Нині чимало французів дізнаються про події в Україні через призму проросійської пропаганди, яка дуже потужна у Франції», – наголосив Бернар-Анрі Леві, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.

«Пропутінську політику у Франції підтримують неофашистські організації і праворадикальна націоналістична партія Ле Пена, – зазначає філософ. – Роль таких філософів, як я, – боротися з цією російською пропагандою, говорити правду про конфлікт, який відбувається в Україні. Тому я їздив у Донецьк, Краматорськ. Я приїхав зіграти мою п’єсу, бо це один із різновидів зброї проти путінської пропаганди».

До слова, під час марення одному з героїв п’єси Бернара-Анрі Леві уявляється абсурдний роман між Путіним і Марін Ле Пен. Драматург зумисно вдався до такої мистецької фантазії, щоб продемонструвати реальний світ політики і її вплив на свідомість людей, що маніпуляції з екранів телевізорів приводять до абсурду.

Бернар-Анрі Леві переконаний, що інтелектуал не може замкнутись в обмеженому просторі, бо має втілювати свої ідеї. Для нього найважливіша ідея Європи. Власне, тому він і приїхав з п’єсою у Львів. Бо це місто, за його словами, розташоване на лінії фронту, де боряться за Європу. Саме у Львові можна себе найбільше відчути європейцем з-поміж усіх українських міст.

Бернар-Анрі Леві наголосив: «Мені, філософу, не достатньо сказати «Європа, Європа, Європа». Я приїхав до правдивих європейців, які мають розуміння слова «Європа». Я приїхав сюди, щоб підтримати українців у їхній боротьбі, щоб сказати, що чимало французів підтримує Україну».

Дія вистави розпочинається з червня 2014 року в Сараєві. Там готуються вшанувати століття від початку Першої світової війни. Герой вистави – відомий письменник, який працює над промовою. Він зупинився в готелі, в якому мешкав 20 років тому. Він оглядає старі фотографії і численні документи, які розповідають, зокрема, про Майдан в Україні, боротьбу українців за гідність і прагнення жити в Європі.

Драматург переконаний, що моральним обов’язком для Європи є підтримати українців. Бо саме для Європи це стане великим шансом. Його п’єса закінчується словами «Слава Україні!», «Україно, вставай!».

Про це повідомили 29 травня на «Радіо Свобода».

dailylviv.com

До теми

13:56 12 жовтня 2020 р.

Парастас, чин похорону: у Львові повідомили, як прощатимуться з Миколою Петренком

Львів сумує з приводу смерті Миколи Петренка — українського поета, драматурга і публіциста. Сьогодні увечері відбудеться парастас, завтра відомого поета поховають на Личаківському кладовищі.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу