Два видавництва - з Харкова і Дніпра - отримали від мера Львова по 25 тис грн на комікси

22:44 19 вересня 2021 р.

Фото до новини

Сьогодні у РадіоГаражі міський голова Львова Андрій Садовий з дружиною Катериною вручили нагороди від міста двом видавництвам за працю над коміксами для дорослих та дітей. Окрім дипломів, видавництво IST Publishing та видавництво Lantsuta publisher отримують премії від міста по 25 тис грн на розвиток нових коміксів.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

«Щоб комікси були більш помітними та знаними, ми передаємо всі комікси, які були подані до нас, у львівську медіатеку, і ми б дуже хотіли, щоб місто прийняло цей подарунок», - сказала Софія Челяк, програмна директорка BookForum.

«Не любити комікси не можна, їх не лише треба любити, треба робити все можливе, щоб мальописи розвивались, розширювались, щоб їх ставало більше і більше. Тому ми вирішили поправити ситуацію і від Львівської міської ради зробити окремі подарунки для коміксів. Відтак, ми обрали і дорослу, і дитячу номінації. Ми багато експертів залучили для визначення, бо комікси – це щось особливе», - розповів мер Львова Андрій Садовий.

«У нас багато дітей і в них така ж проблема, як і у інших – вони не дуже люблять читати. На допомогу нам приходять комікси. Ми вчора також переконувались, чи добре ми обрали, запитуючи сина Антонія», - сказала Катерина Кіт-Садова, дружина міського голови Львова, мистецтвознавиця.

Відтак, у дорослій номінації перемогу отримало видавництво IST Publishing, а у дитячій - видавництво Lantsuta publisher.

«До кожного диплому від громади міста - ще по 25 тис грн. Нам треба було припідняти комікси вище інших книжок, які отримали нагороду», - зазначив мер міста Андрій Садовий.

Треба бути чесним і визнати, що видавати комікси в Україні – це невдячна справа. Ринку банально не існує. Тому всі, хто намагається робити поступ у цій галузі, є першопрохідцями і дуже сміливими людьми. Бо ж мистецтво має бути сміливим і провокувати до змін.

Отож, наші фаворити.

Для дорослих – “У м’яті”, видавництво IST Publishing. Комікс зробили художники Данило Штангеєв і Антон Резніков разом із істориком Борисом Філоненком. Дуже сміливо, безкомпромісно і по-новому для українського читача.

Для дітей – “Група Фаетон. Фортунці.” Випуск 2, видавництво Lantsuta publisher. Авторка – Марія Ланцута. Це сучасний український комікс, який справді є стильними і цікавим. Нам вже й самим захотілось прочитати наступну частину», - зазначив мер міста Андрій Садовий.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини