Духовенство й жителі Львівщини зібрали бібліотеку для військових на Херсонщині

21:21 19 квітня 2014 р.


Фото: «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України»

Ініціювали її у своєму запиті тамтешні військові капелани.

У Херсонській області, на новоствореному «кордоні» з Кримом представники духовенства та звичайні жителі західних міст, а саме Львова, Стрия, Самбора, Моршина тощо організували мобільну бібліотеку для військовослужбовців. Про це розповів в ексклюзивному коментарі інтернет-порталу «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України» один з організаторів акції Богдан Сидорак.

«Ми отримали запит від військових капеланів з Херсона стосовно збору патріотичної та духовної літератури для військовослужбовців, які несуть службу на «кордоні» з Кримом в області. Тому, завдяки зусиллям кількох міст та громад, ми зібрали кілька посилок книг та відправили їх о. Сергію Дмитрієву з УПЦ (МП), який буде їх розповсюджувати», – розповів пан Богдан.

Днями були отримані перші примірники патріотичних журналів та книжок, які розповідають про історичну ситуації в Україні впродовж ХХ століття, а також декілька книг з українською поезією, духовними розповідями та художнім описом нашої країни. Література буде базуватись в Центрі української книги у самому Херсоні (ЦУКОР), звідки потім розповсюджуватиметься по блок постам та польовим частинам. Цей центр заснував і опікується о. Сергій.

«Про ініціативу ми дізнались від Євромайдану Стрия, вони отримали листа, який розсилав Петро Маковський про збір літератури для підняття бойового духу. Цікаво, що ситуація повторюється, тому що ми так само збирали книги ще в 1991 році. Загалом це книги патріотичного спрямування, які висвітлюють національно-визвольну боротьбу та історичні аспекти Другої світової війни», – підкреслив п. Богдан.

Перші книги вже були розвезені вчора у кілька «прикордонних» частин. Планується й продовження поставок з Заходу, а в подальшому – відкриття мобільної бібліотеки для бійців, аби вони не втрачали високий бойовий дух.

Як стало відомо «РІСУ», про потреби військових капеланів на півдні країни галичани взнали зі серії матеріалів власкора «РІСУ» Тетяни Мухоморової. Вони здійснила поїздку з військовими капеланами різних конфесій та описала те, що побачила і пережила.

І цими днями журналістка знову супроводжує священиків, які відвідують різні інституції, сповіщаючи про Восресіння Христове. Отже, чекайте на наступні матеріали з передової.

dailylviv.com

До теми

16:23 28 листопада 2021 р.

Блогери цинічно тусували у Львові у День пам'яті жертв Голодомору

Цинічне святкування відбулося з нагоди дня народження Олександра Заліска, за акаунтом якого стежать понад мільйон користувачів мережі. Він зібрав найпопулярніших українських блогерів у Будинку вчених, що у Львові.

Рубрика: Культура

22:30 25 листопада 2021 р.

На місці центральних залізничних кас у Львові інвестору пропонують відкрити книгарню

Сесія Львівської міської ради затвердила інвестиційний проект «Створення книгарні з читацьким залом та мистецькими елементами на вул. Академіка В. Гнатюка, 20-22». Рішення підтримало 39 депутатів.

Рубрика: Культура

13:48 24 листопада 2021 р.

Чи потрібно хлопчикам гратися з ляльками?

Основними причинами короткочасного інтересу до ляльок у хлопчиків часто бувають допитливість, турбота про слабких, потреба у затишку, проживання певних життєвих ситуацій.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу