Дотепні екологічні карикатури розсмішили львів'ян до сліз

19:22 6 листопада 2013 р.


Фото: gazeta.ua

Виставка «Плюс 1°С» триватиме до 22 листопада.

«Gazeta.ua» розповідає сьогодні, 6 листопада, в публікації Ольга Швед «Дотепні екологічні карикатури розсмішили львів'ян до сліз»:

«5 листопада у Львівській мистецькій галереї Гері Боумена відкрили виставку «Плюс 1°С». Це карикатури шведських та українських митців на тему кліматичних змін.

«Плюс 1°С» – міжнародний проект Шведського інституту, покликаний привернути увагу до проблеми кліматичних змін на планеті. Починаючи з вересня 2010 року виставка побувала на Балканах, в Ісландії, Малайзії, Сирії, Латвії, Росії, Франції, а кількість її відвідувачів сягнула понад 40 тисяч.

Виставка мандрує Україною з 2012 року. Усі карикатури – на екологічну тематику: зміна клімату, глобальне потепління, забруднення, нищення природи, видобуток природних ресурсів. Але художники показали це в дуже цікавому і смішному ракурсі.

«Тут представлено дві моїх роботи – «Зустріч» і «Холод». Вони виставлялися у Франції. Я над ними довго працював, бо хотів на доступному, побутовому і зрозумілому для кожного рівні показати наслідки діяльності людини і зміни клімату. Для себе я вирішив відмовитисячя від автомобілів, які своїми газами забруднюють повітря, намагаюся їсти екологічно чисті продукти, та не палю. Я розумію, що якщо на одній півкулі землі стала температура зміниться хоча б на градус, то на іншій півкулі це може призвести до глобальних наслідків», – каже карикатурист зі Львова Олександр Житніков.

Найбільше увагу глядачів привернули роботи із зображеної жіночкою на човні у морі (на фото «ЩЛ»). Вона пропонувала відпочивальникам у воді скористатися туалетом на тому ж човні. Цікавий малюнок, де у курки вилупилися крокодили внаслідок глобального потепління, або чоловік сидить на планеті Земля як на туалеті, і мріє так само сидіти і на інших «чистих» планетах.

«Те, що ми дуже серйозно сприймаємо проблеми клімату і навколишнього середовища, не заперечує можливість розглядати цю проблему з гумористичної точки зору», – каже на відкритті виставки Посол Швеції в Україні Андреас фон Бекерат. Триватиме виставка до 22 листопада».

dailylviv.com

До теми

15:27 14 вересня 2021 р.

Lviv Orchestra Fashion відбувся у Львові

8 вересня у Львові відбувся показ нової колекції SS 2022 бренду Marta Wachholz у супроводі симфонічного оркестру INSO-Lviv.

Рубрика: Культура

16:37 13 вересня 2021 р.

Іноземці та особи без громадянства можуть вакцинуватися від COVID-19 в Україні

Усі іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, можуть вакцинуватися від COVID-19 за тією ж процедурою, що й українські громадяни. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу