Діти бійців і переселенців спільно садили у Львові «Тарасову вербу» й читали вірші Кобзаря (відео, оновлено)

22:33 9 березня 2015 р.


Фото: скріншот

У Львові з нагоди дня народження Тараса Шевченка діти бійців і вимушених переселенців садили вербу й читали вірші Кобзаря.

Як повідомила сьогодні, 9 березня, журналіст «Радіо Свобода» Галина Терещук, у Львові діти бійців і вимушених переселенців садили з нагоди дня народження Тараса Шевченка «Тарасову вербу» й читали вірші Кобзаря. А невдовзі Галина Терещук продовжила на сайті «Радіо Свобода»:

У Львові з нагоди дня народження Тараса Шевченка діти бійців і вимушених переселенців садили вербу і читали вірші Кобзаря. Семирічна Ангеліна Макогін, тато якої учасник АТО, прочитала «Заповіт» Тараса Шевченка.

«Тому, що мені цей вірш найбільше сподобався і він гарний», – пояснила дівчинка. 19 березня її тато знову поїде у зону бойових дій. «Переживаю і бажаю йому, щоб він завжди перемагав і щоб їх оберігав завжди Бог», – говорить дитина. До Шевченкових днів вибрала «Заповіт».

Її ровесник Артур Овсюк із родини вимушених переселенців. Із батьками приїхав у Львів із Лисичанська торік у липні. У місті Лева сім’я винаймає помешкання. Артур прочитав:

Отаке-то було лихо

По всій Україні!

Гірше пекла… А за віщо,

За що люде гинуть?

«Гайдамаки» якраз асоціюються з нинішніми подіями в Україні, пояснила мама Артура. Саме вона вибрали для сина ці слова. «Український народ завжди був у біді. Так є, на жаль, і зараз».

Акція поєднання

Діти разом із батьками взяли участь в акції «Тарасова Верба», яку для них організували волонтери «Самооборони Львівщини». Вони висадили у Левандівському парку гілочки з верби, посадженої Тарасом Шевченком в Казахстані під час заслання у 1850 році.

Навіть для самого Кобзаря тоді було дивом, що у пустелі виросло дерево, яке потім назвали «Тарасовою вербою» і вона витримала 150 років, а гілочки з неї розвезли усім світом, і там виросли верби. Таким чином і започаткували акцію єднання довкола Шевченка.

У Львові висаджено дерево з гілочок «Тарасової верби» у Стрийському парку, а тепер і у Левандівському. За словами волонтерів, це акція поєднання українців у день народження Кобзаря. Нині волонтерський центр опікується понад 600 родинами вимушених переселенців.

«Приїжджають сім’ями, в основному жінки з дітьми. Від держави отримують лише статус. Люди приходять з масою проблем. Їм потрібно: від елементарних речей до помешкання і роботи. Багато з них працюють волонтерами, збирають допомогу для армії. Львів’яни готові допомогти переселенцям, коли люди самі тягнуться, не вимагають і не зловживають», – говорить Валерій Веремчук, керівник «Самооборони Львівщини».

В області проживає, за різними даними, від 10 до 15 тисяч переселенців з Донбасу. Лише невелика частина з них об’єдналась у громадську організацію і відгукується на акції, які відбуваються у місті».

dailylviv.com

До теми

21:21 19 травня 2022 р.

Новонародженим на Львівщині дарують вишиванки

Десятки матерів пораділи сьогодні першим вишитим оберегам їхніх дітей. Вишиванки отримала малеча у Львівському, Червоноградському і Яворівському районах Львівщини.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу