«День» представить на Форумі видавців «Новітню історію для «чайників»

11:26 10 вересня 2015 р.

«Сезон читання», який традиційно розпочинається у вересні з Форуму видавців у Львові, «День» розпочинає новинками. Цього року їх – чотири.

Представлення нових книжок відбудеться 11 вересня о 12.30 у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких (вул. М. Коперника, 15) за участю головного редактора «Дня» Лариси Івшиної та упорядників і авторів книжок – Ігоря Сюндюкова, Івана Капсамуна, Валентина Торби і Марії Семенченко

Цього року «Бібліотека «Дня» насамперед традиційно поповнюється історичною – і за змістом, і за її місцем у сьогоднішньому інтелектуальному просторі – книгою «Повернення в Царгород».

Вона присвячена вшануванню 1000-ліття правління Ярослава Мудрого та має на меті суттєво зміцнити українську суб’єктність, бо війна іде не лише за території, а насамперед, за Наше місце в Історії. «Нова книга «Дня» - блискучий інструмент для такого необхідного нам сьогодні перегляду базових елементів культури та ідентичності, це запрошення до дискусії про цивілізаційну місію України, про наш шлях між Заходом і Сходом», - вважає професор Римського університету «Ла Сап’єнца», письменниця Оксана Пахльовська. – Ця тема – ключ, що розкриває чимало заіржавілих брам історії».

Видання підготовлене у співдружності провідних авторів «Дня» — істориків та філософів, літературознавців, зокрема Ігоря Сюндюкова, Володимира Рички, Дмитра Степовика, Петра Кралюка, Володимира Панченка та ін.

Окрім того, вперше творча команда газети підготувала безпрецедентну публіцистичну трилогію: «Котел», або Справа без терміну давності», упорядкована Іваном Капсамуном, «Я – свідок!» авторства Валентина Торби і «Катастрофа і Тріумф. Iсторії українських героїв» Марії Семенченко. Всі вони різні,  але міцно пов’язані між собою логікою історії. Ба більше, події, описані у них – випливають одна з одної і дають широке розуміння причин, приводів і наслідків того, що нині переживає наша країна. Це справді новітня історія. Про війну, окупацію, героїзм, подвиги, зраду… Чому ця війна сталася саме на Донбасі, який  потрапив під потрійний тиск — соціальний, національний, кримінальний.

Відкриває трилогію, а заодно і нову серію – «Новітня історія для «чайників» – книга редактора відділу політики газети «День» Івана Капсамуна під назвою «Котел», або Справа без терміну давності». Це – своєрідний документальний доказ того, що ми (газета «День») не мовчали і не будемо мовчати. «Справа Гонгадзе–Подольського» - це ключ до олігархічно-кланової «системи Кучми», трагічним символом якої стали резонансні вбивства і яку поки не можуть зламати ні майдани, ні війна. Зламати її здатне тільки освічене суспільство.

Друга книга – «Я – свідок!» – це авторський щоденник з окупованого Луганська, фіксація стрімкого і масштабного розгортання драматичних подій на сході країни. «Донбас ніколи не був буремним, він був інертним. Його намагалися розкачати, але він не піддавався розкачуванню, хоча смиренно ковтав пропаганду, якою щедро годувала його Росія. З боку Києва ця війна була програна», – розповідає автор. Це – літопис очевидця, його власні спостереження і рефлексії на події літа 2014 р. у Луганську,   безцінний документ цієї війни.

Сюжет третьої збірки «Катастрофа і Тріумф…» – героїзм українських військових. «Жертовність — це часто відтермінована плата за помилки політиків, що й призвело до Катастрофи — війни й окупації території... Але ми хочемо нагадати і закарбувати у пам’яті подвиги, неймовірні щоденні вчинки людей — і на Майдані, і на сході... Ця книжка про те, які надзвичайні сили має український народ, якою мірою він був «спроектований» як народ свободи», – пояснює Лариса Івшина.

dailylviv.com

До теми

08:45 13 жовтня 2021 р.

Де шукати замовлення в 2021 році?

Для пошуку завдань у 2021 році можна скористатися спеціалізованими відкритими, напівзакритими і закритими біржами контенту, а також універсальними платформами для фрілансерів.

Рубрика: Культура

09:53 12 жовтня 2021 р.

У Львові вирішують, що робити зі скульптурою скорботного Христа на усипальниці Боїмів (відео)

Реставратори досліджують скульптуру скорботного Христа на родинній усипальниці Боїмів. За результатами досліджень буде визначено, де реставруватимуть скульптуру: на місці чи у реставраційних майстернях.

Рубрика: Культура

17:10 11 жовтня 2021 р.

Вісім приводів подарувати 101 троянду

Букети троянд - найпопулярніші і найзатребуваніші композиції, які не затримуються надовго на полках в квіткових крамницях і онлайн магазинах.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу