Cьогодні у Львові привертатимуть увагу до проблем незрячих

09:05 15 жовтня 2015 р.

Фото до новини


Фото: sliceum.at.ua

Соціальні фахівці поширюватимуть інформацію про значення Дня білої тростини, здійснять ревізію кафе, закладів, кав’ярень, щодо облаштування та комфортного проведення часу для осіб з особливими потребами (незрячих) та за участю пересічних львів’ян проведуть експеримент із закритими очима на пішохідному переході.

«У четвер, 15 жовтня, о 12.00 до Міжнародного дня білої тростини в рамках кампанії «Відповідальне місто» працівники відділу соціальної роботи Личаківського району Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведуть захід «Відчуй на собі». Мета акції – вкотре закцентувати увагу громади до проблем незрячих людей», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Упродовж заходу соціальні фахівці поширюватимуть серед львів’ян інформацію про значення Дня білої тростини, здійснять соціальну ревізію кафе, закладів, кав’ярень, щодо облаштування та комфортного проведення часу для осіб з особливими потребами (незрячих) та за участю пересічних львів’ян проведуть експеримент із закритими очима на пішохідному переході.  Захід відбудеться на вулиці Пекарській (головний корпус Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького).

Виконувач обов’язків директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Рубай розповіла: «Найпоширенішими гаслами Міжнародного дня «білої тростини» є толерантність, рівноправ’я та інтеграція. Для нас, як для працівників соціальної сфери, важливо щоб для мешканців нашого міста це були не просто гарні слова, які репрезентують ставлення особи до оточуючих, а позиція, яку кожен готовий щодня демонструвати та відстоювати. Чимало незрячих та слабозорих людей є активною частиною громади Львова у різних сферах суспільного життя. Та попри те, і ці люди стикаються із нерозумінням оточуючих. Сьогодні біла тростина є не лише символом, допоміжним знаряддям при самостійному орієнтуванні в просторі, а є наочним свідченням сили людського духу, палких сердець, відкритості, взаєморозуміння».

У прес-службі міської ради повідомили також  «Щоденному Львову»:

«15 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день білої тростини. У четвер о 12 годині в приміщенні будинку культури Львівського УВО УТОС на вулиці Замарстинівській, 130 Львівська обласна організація УТОС організовує відзначення Міжнародного дня білої тростини.

Програма заходу передбачає виставку творчих робіт людей з порушенням зору, виступ творчих колективів та виконавців. До участі в заході запрошені представники влади та місцевого самоврядування, благодійники, члени інших громадських організацій, партнери та просто друзі. Керівник Львівського осередку УТОС Любов Кукуруза розповіла:

«15 жовтня – Міжнародний день білої тростини. Наша організація, як і всі громадські організації, які працюють з людьми з вадами зору, привертає увагу влади, меценатів, громадськості до проблем людей з вадами зору.

У Львові є більше тисячі людей з інвалідністю по зору. Ми привертаємо увагу з метою не тільки матеріальної підтримки, бо з боку міської ради ми її відчуваємо постійно.

На часі дня є інші проблеми, до яких ми привертаємо увагу – це організація доступного середовища для людей слабозорих чи з глибоким порушенням зору. Це мережа озвучених світлофорів, яка з кожним місяцем у Львові зростає.

Зараз ми маємо десь 60-70% всіх світлофорних об’єктів зі звуковим сигналом. Це максимально унезалежнює незрячого пішохода.

Зараз проходить ремонт у центральній частині міста. І у Львові, в одному з перших міст України (крім Вінниці), з’явиться тактильна підлогова плитка, як тротуарна, так і в приміщеннях. Ми працюємо за європейськими рекомендаційними стандартами.

На вулиці Коперника, на вулиці Лисенка один з переходів буде облаштований такою тактильною плиткою. В подальшому при ремонті чи реконструкції такою плиткою будуть облаштовувати пішохідні переходи не тільки в центральній частині. Це максимально унезалежнює людей з вадами зору і дає можливість їм самостійно пересуватися вулицями. 

На жаль, громадський автотранспорт для людей з вадами зору є недоступний, хоч є багато низькопідлогових автобусів, два трамваї. Але зовнішнього озвучення в трамваях немає. В цьому напрямку наша організація працює, і будемо сподіватися, що наступний рік буде кращий в плані доступності транспорту для людей з порушенням зору.

Львівська міська рада завжди є нашим партнером. Управління соціального захисту підтримує абсолютно всі заходи, які проходять в нашій організації. Відзначення Міжнародного дня білої тростини 15 жовтня не є винятком. Міський голова кожного року буває на наших заходах.

Маємо підтримку соціального захисту і в плані надання продуктових наборів, грошової матеріальної виплати для людей з глибоким порушенням зору. Дуже важливо, що місто разом з Центром зайнятості з 2013 року підтримує проект щодо організації служби супроводу – і реабілітолога, і інструктора для начитки літератури, і оператора комп’ютерного набору. Це дуже допомагає нашій роботі.

Ми при організації маємо свою студію звукозапису. Озвучених книжок в нас недостатньо, хоча бібліотека доволі велика. Ми озвучуємо силами волонтерів, людей з Центру зайнятості. Тому ми вдячні місту за те, що бачить наші проблеми.

Коли голови обласних організацій зі всієї України збираються і спілкуються, то місто Львів дійсно позитивно відрізняється на тому фоні, що діалог з владою в нас є постійний. В цьому є той позитив, який люди з вадами зору відчувають у м. Львові.

15 жовтня – це звіт наших творчих колективів. Буде виставка творчих робіт людей з вадами зору: вироби з бісеру, книжки наших незрячих, картини. В нас є незрячий художник, який винайшов свою техніку писання картин – квазіграфіка.

Надані кошти використаємо на подарунки активістам організації. Серед учасників творчих колективів – єдина у світі капела незрячих бандуристів, народний вокальний ансамбль «Струмочок», який минулого тижня в Одесі став володарем гран-прі фестивалю. В нас є дитячий інтегрований колектив, який є часто учасником заходів на рівні міста і України.

15 жовтня ми з особливим трепетом чекаємо гостей. 30 листопада минулого року, з ініціативи нашого інтегрованого дитячого колективу, ми проводили благодійний концерт у Палаці Хоткевича. Ми зібрали гроші і закупили рації, які відправили 80-й аеромобільній бригаді. Ці хлопці два тижні тому повернулися, тому 15 жовтня ми їх чекаємо у гості до себе».

Своєю чергою, в.о. начальника управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин зазначив: «Станом на 1 жовтня, у Львові на обліку налічується 1203 незрячі особи. Ми, управління соціального захисту, постійно підтримуємо громадські організації, в тому числі незрячих. Це є і конкурси проектів, і заходи, і фінансова підтримка. Зокрема, для заходу до Міжнародного дня білої тростини міська рада виділила практично 19 тис. грн. Також є багато соціальних гарантій від міста, які покликані допомогти незрячим у тих напрямках, де держава недоопрацювала. Це і пільги інвалідам по зору І та ІІ груп на оплату житлово-комунальних послуг, і муніципальні субсидії, що є суттєвою підтримкою для цієї категорії громадян. Ми співпрацюємо з громадськими організаціями і надалі будемо продовжувати».

Українське товариство сліпих – неприбуткова громадська організація, яка об’єднує інвалідів першої та другої груп за зором і має більше, як 80-річну історію свого становлення і розвитку. На Львівщині товариство налічує близько 2300 людей з порушенням зору. Організація є чітко структурована і має розгалужену систему первинних осередків, на базі яких людям з вадами зору фахово надається низка соціальних послуг.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини