Більшість українців не хочуть читати рідною мовою?

16:35 13 вересня 2013 р.

Утім, 90% українських книг – це підручники

«Більшість українців не хочуть читати українською мовою», – дійшли висновку в публікації на сайті «ТСН.ua», переповідаючи у ній результати дослідження «GfK Ukraine», представлені сьогодні, 13 вересня, на Міжнародному форумі книговидавців у Львові. Бо організатори цього дослідження твердять, що лише 24% населення України обирає літературу українською мовою.

У тому числі  переклади іноземних авторів. Натомість решта читачів нібито віддають перевагу російськомовним книжкам.

При цьому лише 42% респондентів «GfK Ukraine» відповіли, що куплять переклад роману українською мовою навіть за умови, якщо він буде коштувати дешевше, ніж ця ж книга російською. Тим часом 58% українців, згодних купувати літературу, начебто віддають перевагу російськомовній літературі. 

«GfK Ukraine» твердять також – якщо українською мовою вцілому згодні читати 41% населення України, то російською – 59%. Та все ж у публікації на сайті «ТСН.ua» явно не враховане пояснення голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Лілії Гриневич інтернет-виданню «Гал-інфо»: «90% україномовної книжки, яка друкується, – це підручники та посібники».

А, своєю чергою, директор львівського видавництва «Кальварія» Анетта Антоненко скаржився в інтервю «Газеті по-українськи» наступне: «У Львові у людей доволі сутужно з фінансами, і це може сильно збити продаж. У Львові вже менше купують. Ми розраховуємо на покупців не зі Львова. Львів'яни часто відкладають покупку: «Ми ще встигнемо в магазині купити", особливо якщо видавництво львівське».

Відтак у заголовок цього інтервю винесено сумний висновок «Львів'яни через зубожіння стали купувати менше книг»...

dailylviv.com

До теми

13:37 4 березня 2021 р.

Володимиру Івасюку - 72, на цвинтар прийшли львів'яни

Сьогодні, 4 березня, виповнюється 72 роки від дня народження композитора, поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Володимира Івасюка. У Львові на Личаківському кладовищі спільною молитвою та покладанням квітів вшанували пам’ять видатного композитора.

Рубрика: Культура

18:23 2 березня 2021 р.

У Львові директора Музею народної архітектури і побуту оберуть на конкурсі

Керівник Музею народної архітектури і побуту у Львові імені К. Шептицького Роман Назаровець прийняв рішення перейти на інше місце праці. Виконувачем обов’язків керівника музею буде заступник директора Сергій Ципишев.

Рубрика: Культура

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу