Бібліотеки на Львівщині отримають книги на 2,3 млн. гривень

12:48 18 червня 2018 р.


Фото: loda.gov.ua

В облдержадміністрації запевнили: «За рахунок місцевих бюджетів запланували оновити бібліотечні фонди на суму два мільйони 324 тисяч гривень».

У прес-службі Львівської ОДА повідомили в понеділок, 18 червня: «В області діє «Комплексна програма розвитку культури Львівщини на 201 -2020 роки», затверджена на сесії Львівської обласної ради. Одним із пріоритетних напрямків програми є поповнення бібліотечних фондів та бібліотечних проектів, на виконання яких передбачили кошти на суму 960 тисяч гривень».

«Як зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало, у межах «Комплексної програми розвитку культури Львівщини» у кожну публічну бібліотеку села потрапить 10-20 книг, тому дуже важливо, щоб районний відділ культури підтримав публічні бібліотеки, виділивши кошти на поповнення бібліотечних фондів. За рахунок місцевих бюджетів запланували оновити бібліотечні фонди на суму два мільйони 324 тисяч гривень, з них один мільйон 361 тисяч гривень планують спрямувати на закупівлю книг».

«Станом на сьогодні із районних бюджетів спрямовано 331 тисяч гривень, з них 195 тисяч гривень на передплату періодичних видань. За словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало, більшість районів області мають «Програми поповнення бібліотечних фондів», – розповіли також в облдержадміністрації.

«Найкраще фінансується програма у Жовківському (350 тисяч гривень), Пустомитівському (165 тисяч гривень.) та Стрийському (150 тисяч гривень) районах.
Однак у Дрогобичі, Бориславі, Жидачівському, Кам'янка-Бузькому, Мостисячькому, Самбірському, Сколівському, Старосамбірському районах програми не затверджені і фінансування не скеровується на закупівлю нових книг для бібліотек, якщо на періодичні видання (газети, журнали) районний відділ культури знаходить 10-20 тисяч гривень, то на нові книги грошей не виділяється. Цю ситуацію районам потрібно виправити», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Цьогоріч департамент закупив 650 настільних ігор «Мандрівка Україною» та поширив серед усіх районів, міст обласного значення та 35 ОТГ. Мирослава Туркало наголосила, згідно з статтею 18 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» та наказом департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації «Про розвиток бібліотек Львівщини» централізовані бібліотечні системи у 2018 році мають провести інвентаризацію та списати застарілу за змістом літературу», – повідомили також в облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

10:31 21 червня 2021 р.

У храмі Львова виставили ікону з часточками крові Івана Павла ІІ

Сьогодні, 21 червня, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Львові виставили до почитання ікону з мощами святого Папи Івана Павла ІІ. Помолитися перед образом можна буде до 26 червня.

Рубрика: Культура

20:45 20 червня 2021 р.

В австрійських стайнях на Львівщині відбувся культурно-дипломатичний захід

19 червня у Судовій Вишні, що неподалік Львова, відбувся культурно-дипломатичний захід під назвою «Леся – 150. Мрійниця, вершниця». Його головна ідея: показати постать поетеси Лесі Українки через призму її грузинського десятилітнього періоду життя і творчості.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу