Андрій Павлів та Юрій Криворучко – автори «архітектурних фурункулів» Львова - експерт

16:06 10 жовтня 2013 р.

  • 0
  • 4503

Львів хворіє на "архітектурні фурункули"
Відео: Львівський прес-клуб

Готель «Опера» у Львові має два зайві поверхи, бо вони виразно домінують над сусідньою монументальною спорудою Оперного театру, збудованого Горголевським ще на початку 20 століття. Тоді як саме львівська Опера задумана архітектурною домінантою на проспекті Свободи. В Одесі громадськість домоглася зниження двох поверхів у будівлі, що розташована поруч їхнього оперного театру.

Про це у відеопрограмі Львівського прес-клубу «6 хвилин про» розповів архітектор Юрій Волощак.

«Я думаю, що прийде час і у Львові будуть зняті ці два зайві поверхи, а також буде демонтовано «Укрсоцбанк», роботи архітектора Базюка, творіння якого могли би стати окрасою, хіба що Сихова, але не центру Львова», - наголосив архітектор Юрій Волощак.

Ще один «архітектурний фурункул», за словами Юрія Волощака, є на вулиці Памви Беринди. «Його видно з дуже багатьох ракурсів, і він виступає двома паскудними поверхами понад прилеглі будинки. Він висить над «Віденською кав’ярнею», сусідньою гауптвахтою, яку, до речі, також спотворено»,- зазначив Юрій Волощак.

Ці порушення, на думку Волощака, є наслідком роботи «розстрільної трійки» міста Львова – архітектора, замовника і «штовхача». Кожен з них, є учасником підпису на розстрільному списку для Львова.

 «Штовхач – це така спеціальна неофіційна посада у Львові. Полягає вона у тому, що спершу треба зробити якесь свинство в місті, а  потім  це свинство узаконити. Узаконює це свинство посадова особа рангу Андрія Павліва або Юрія Криворучка (головний будівельник та головний архітектор міста). Зараз Павлів поєднує ці дві посади, а Криворучко навчає у Львівській політехніці молодих архітекторів – як ставати тими «штовхачами»,- зазначив Юрій Волощак.

«На Заході архітектори створюють шедевральні надбудови на горищах. А в нас це робиться дуже штубацько і неоковирно, на догоду замовнику, який не має жодної мистецької освіти і відчуття смаку. А все має диктувати архітектор, який повинен бути, передусім, охоронцем історичного центру»,- підсумував Юрій Волощак.
 
 
 
 

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

17:45 18 жовтня 2019 р.

На Львівщині позбавили церкву унікальних розписів

У Славську на Львівщині обклали кахлями стіни храму Успіння Пресвятої Богородиці, з яких під час ремонті здерли розписи відомих художників-монументалістів Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 492

14:30 18 жовтня 2019 р.

У Львові організували День домашнього кіно

У п’ятницю, 18 жовтня, о 17.00 розпочнуть реалізовувати програму до Міжнародного дня домашнього кіно, яка супроводжуватиметься лекціями про особливості жанрів, практик і форматів приватних відеозаписів, а також показами віднайдених та оцифрованих цьогоріч домашніх фільмів.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 438

14:15 18 жовтня 2019 р.

Свято сиру і вина триватиме у Львові три дні

18-20 жовтня у Львові на території Палацу Потоцьких та подвір’ї Палацу мистецтв на вулиці Коперника відбуватиметься найбільший гастрономічний фестиваль осені – Х ювілейне Свято сиру і вина.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 480