Андрій Павлів та Юрій Криворучко – автори «архітектурних фурункулів» Львова - експерт

16:06 10 жовтня 2013 р.

  • 0

Готель «Опера» у Львові має два зайві поверхи, бо вони виразно домінують над сусідньою монументальною спорудою Оперного театру, збудованого Горголевським ще на початку 20 століття. Тоді як саме львівська Опера задумана архітектурною домінантою на проспекті Свободи. В Одесі громадськість домоглася зниження двох поверхів у будівлі, що розташована поруч їхнього оперного театру.

Про це у відеопрограмі Львівського прес-клубу «6 хвилин про» розповів архітектор Юрій Волощак.

«Я думаю, що прийде час і у Львові будуть зняті ці два зайві поверхи, а також буде демонтовано «Укрсоцбанк», роботи архітектора Базюка, творіння якого могли би стати окрасою, хіба що Сихова, але не центру Львова», - наголосив архітектор Юрій Волощак.

Ще один «архітектурний фурункул», за словами Юрія Волощака, є на вулиці Памви Беринди. «Його видно з дуже багатьох ракурсів, і він виступає двома паскудними поверхами понад прилеглі будинки. Він висить над «Віденською кав’ярнею», сусідньою гауптвахтою, яку, до речі, також спотворено»,- зазначив Юрій Волощак.

Ці порушення, на думку Волощака, є наслідком роботи «розстрільної трійки» міста Львова – архітектора, замовника і «штовхача». Кожен з них, є учасником підпису на розстрільному списку для Львова.

 «Штовхач – це така спеціальна неофіційна посада у Львові. Полягає вона у тому, що спершу треба зробити якесь свинство в місті, а  потім  це свинство узаконити. Узаконює це свинство посадова особа рангу Андрія Павліва або Юрія Криворучка (головний будівельник та головний архітектор міста). Зараз Павлів поєднує ці дві посади, а Криворучко навчає у Львівській політехніці молодих архітекторів – як ставати тими «штовхачами»,- зазначив Юрій Волощак.

«На Заході архітектори створюють шедевральні надбудови на горищах. А в нас це робиться дуже штубацько і неоковирно, на догоду замовнику, який не має жодної мистецької освіти і відчуття смаку. А все має диктувати архітектор, який повинен бути, передусім, охоронцем історичного центру»,- підсумував Юрій Волощак.
 
 
 
 

Львів хворіє на "архітектурні фурункули"
Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:25 2 червня 2020 р.

Мирослава Скорика похоронять у Львові

Українці три дні прощатимуться із композитором, музикознавцем та Героєм України Мирославом Скориком. Завтра прощання відбуватимуться у Києві, а в четвер і п’ятницю — у Львові.

Рубрика: Культура

Останні новини

На Львівщині не дозволили повноцінну роботу закладів громадського харчування

Профспілки у Львові звинувачують владу в порушенні Конституції і міжнародних угод

Абітурієнти з температурою підуть на додаткову сесію ЗНО

Кордони ЄС мають відкрити до кінця червня

За добу на Львівщині - 73 позитивні ПЛР-тести, загалом -1988 інфікованих коронавірусом

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу