Актори львівського театру «І люди, і ляльки» розпочали унікальний творчий експеримент (відео, оновлено)

22:56 30 червня 2015 р.


Фото: зі сторінки «Люди Ляльки» в інтернет-мережі «Facebook»

Пересуваються театрали винятково за допомогою коней, виставу показують просто з воза, а сплять на природі.

«Львівський театр розпочав унікальний творчий експеримент. Актори зібрали декорації і вирушили показувати виставу селами. Причому пересуваються театрали винятково за допомогою коней, виставу показують просто з воза, а сплять на природі. Актори лялькового театру кажуть – в таких умовах ще не працювали», – повідомили сьогодні, 30 червня, в «Телевізійній службі новин» каналу «1+1». Подробиці – в його відеосюжеті:

Натомість у київському інтернет-видання «Gazeta.ua» розповіли у вівторок: 

«З 27 по 29 червня львівський театр «І люди, і ляльки» на конях та возах їздили селами Пустомитівського та Перемишлянського районів і безкоштовно виступали перед місцевими мешканцями. Необхідний реманент возили зі собою. Спали у палатках, на відкритому вогні варили їжу. 

Опівдні 29 червня акторів чекали у селі Селисько Пустомитівського району. Зібралося двадцять дітей, стільки ж дорослих. Керівник народного дому в селі Селисько Пустомитівського району Марія Яциків розповіла:

«Про виставу дізналися два тижні тому. Зраділи, бо ж до нас рідко коли хтось навідується. Село маленьке – тільки п'ятеро дітей в школу ходять. В четвертому класі троє учнів, в інших класах – по одному. Старші ходять у Лопушну – три кілометри в одну сторону.

Думали: де акторів будемо приймати. Клуб – в аварійному стані, то ми рідко там вистави проводимо. Минулого року під час стихії дах зірвало. Цілий рік матеріали звозили. Тепер чекаємо робітників, аби полатати.

Акторів вирішили приймати у центрі біля магазину. Шкода тільки, що у будній день приїжджають, а не в неділю. Людей мало, бо усі зараз на сіні працюють».

У селі з'являються підводи, на початку троє вершників. Діти аплодують, підіймаються з лавки, застеленої брезентом. Накрапує дощ, але глядачі не розходяться.

Актори грають виставу «Курячі мрії». Керівник театру Олексій Кравчук спостерігає згори й розповідає:

«У лютому з художником Олексієм Хорошком у муніципальному театрі випускали виставу «Баба Пріся». Нам треба було сіно. Звернулися до начальника управління культури Ірини Магдиш. Вона каже: «У мене є товариш Остан Лунь, який займається кінним туризмом, поїхали до нього».

Приїжджаємо: зима – коні – природа. Все зроблено з любов'ю. Поговорили, взяли сіно, випили по чарці, і у голову прийшла ідея зробити такий мандрівний театр.

Тут немає фонограм, світла, театр повертається до першоджерел. Зараз це дуже важливо, бо війна. Усе, що вкладається у війну, треба вдвічі-втричі більше вкладати у культуру. Тільки тоді буде мир.

Люди отримують мало позитиву. Помітили, що на виставі більше раділи дорослі, особливо бабці».

Актори грають годину. Після вистави чоловік у капелюх збирає гроші. Діти дають по 1-2 грн. Старші – 5-20 грн.

Кравчук веде далі: «Як завершимо вистави, сядемо проаналізуємо, як все пройшло. Треба, аби така практика не відмерла, а розповсюдилася на всю Україну. Наступного разу зі собою треба взяти драматурга, режисера, акторів, музиканта. По кожному селі та місті збирати історії, пісні. Зробити виставу «Україна очима ляльки». З усіма її проблемами, бідами, болями. Після кожної вистави зупиняємося в Остапа. Живемо у наметах, розпалюємо вогнище, варимо їсти, співаємо пісень».

Остап Лунь у вишиванці гладить коня по морді й розповідає: «Шість років займаюся кінним туризмом. Я народився у Львові, все життя там прожив. Мені пощастило, що потрапив на конюшню і зрозумів, яке моє справжнє призначення. Добре, що нам вдається вистави робити безкоштовно. Це пробна акція. Якщо мандрівний театр розвинеться, може, знайдуться меценати. Бо ж треба за щось жити, їсти».

Остап Лунь. Підіймається на коня.Театр відправляється у сусіднє село Товщів. Його там чекають о 15.00».

Про це повідомили сьогодні, 30 червня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua».

Як інформував «ЩЛ», подорож мандрівного театру «Волоцюги і ляльки» є частиною Першого Міжнародного фестивалю лялькових театрів «І люди, І ляльки», який відбуватиметься у Львові з 3 до 5 липня

dailylviv.com

До теми

10:16 16 травня 2021 р.

Міжнародний день музеїв у Львові: спецпрограма

18 травня Львів разом з усім світом відзначатиме Міжнародний день музеїв. Для події у 2021 році Міжнародна рада музеїв ІСОМ затвердила тему: «Майбутнє музеїв: перевинайдення та переосмислення».

Рубрика: Культура

08:42 14 травня 2021 р.

На Львівщині на одну народну артистку стало більше

У Львівському академічному обласному музично-драматичний театрі ім. Ю. Дрогобича (м. Дрогобич) відбувся бенефіс народної артистки України Надії Цибульської, під час якого заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив актрисі державну нагороду «Народна артистка Україна».

Рубрика: Культура

19:19 13 травня 2021 р.

У Львові на честь Папи Римського Івана Павла ІІ планують перейменувати вулицю і площу

У червні цього року виповнюється 20 років, як Папа Римський Іван Павло ІІ з пастирським візитом відвідав Україну, зокрема Львів. З нагоди цього місто готує програму заходів, серед яких, зокрема, планують перейменувати одну із львівських вулиць, а також площу.

Рубрика: Культура

15:08 12 травня 2021 р.

Світові зірки джазу приїдуть до Львова на Leopolis Jazz Fest 2021

Фестиваль Leopolis Jazz Fest 2021 стане першою великою концертною подією, яка пройде в Україні з початку пандемії. Закордонні артисти, зірки джазу, підтвердили свою готовність приїхати для Львова та чекають на зустріч зі слухачами.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу