9-18 жовтня у Львові покажуть 20 польських фільмів

09:15 9 жовтня 2015 р.


Фото: 20minut.ua

Четвертий перегляд сучасного польського кіно «Під Високим Замком» проводить генонсульство Польщі.

«9-18 жовтня 2015 року генеральне консульство Республіки Польща у Львові проводить четвертий перегляд сучасного польського кіно «Під Високим Замком» у Львові. Перегляд є продовженням чудово сприйнятого публікою проекту, який презентує сучасний доробок польського кінематографа – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Головною метою перегляду є промоція польського кіномистецтва та забезпечення умов для ближчого контакту з польським кінематографом, що, поза сумнівом, є цікавою відповіддю на потреби, очікування та пошуки шанувальника польського кіно. Ще однією важливою метою є піднесення, особливо в молодого покоління, загального рівня знань про культурну спадщину Польщі, а також її історію та сучасні суспільні проблеми західного сусіда України.

Місця проведення:

Кінопалац на вулиці Театральна, 22;

Кінопалац Копернік на вулиці Коперника, 9;

Перший український театр для дітей та юнацтва на вулиці Гнатюка, 11;

Львівський національний університет імені Івана Франка на вулиці Університетській, 1;

Інститут дослідження бібліотечних мистецьких ресурсів на вулиці Бібліотечній, 2;

Tеатр імені Марії Заньковецької на вулиці Лесі Українки, 1 (камерний зал).

Гості четвертого перегляду – актори, режисери та сценаристи фільмів, демонстрованих в рамках Перегляду. Зустрічі з ними відбуватимуться безпосередньо перед сеансами в кінозалах, а також в інших місцях, які стануть частиною арт-простору Перегляду.

Четвертий перегляд супроводжує низка культурних подій, пов’язаних, насамперед, з тематикою кіно. Окрім цього, заплановано проведення інших заходів, які в цікавий та привабливий спосіб популяризуватимуть сучасну польську культуру.

Ключовим елементом проекту є ціна квитка у кіно, яка становить 20 гривень. Саме вона є одним з факторів, який значною мірою підвищує зацікавлення некомерційним проектом, яким є перегляд.

Культурні події високої якості і класу самі притягують увагу глядачів, що підтверджують вже не тільки приклади багатьох закордонних кінофестивалів, але і три великі успішно закінчені етапи Перегляду. Під час Перегляду буде відбуватися збір коштів для онкохворих дітей, якими опікується львівський фонд «Даймо надію».

У 2015 році буде представлено понад 20 фільмів, у тому числі такі продукції, як «Хімія» – зворушлива історія кохання до останнього – фільм відкриття Перегляду; «Боги» – драми та успіхи польських кардіохірургів на шляху до першої успішної трансплантації серця; «Body/Тіло» – польський кандидат на Оскара, нагороджений Срібним ведмедем на МФФ в Берліні; «Місто 44» – військова драма про Варшавське повстання; «Carte Blanche» – унікальна історія вчителя; звабливий детектив «Зерно правди» та «Реверс» – чорно-біла комедія про силу жіночої натури, а також інші.

«Ніч в кіно» – це нічні кіномарафони, які проходитимуть у дві суботи поспіль: 10 та 17 жовтня глядачі зможуть на сеансах о 23.00 год. переглянути по два фільми.

«Лекція історії в кіно» – блок, адресований до учнів середніх шкіл та ВНЗ Львова, в рамках якого будуть представлені фільми, тематика яких торкається історичних та суспільних аспектів життя Польщі. Проводиться спільно з працівниками варшавського відділу Інституту національної пам’яті.

«Львівська Театротека – Рік Польського Театру в кіно» – розділ підготовлено в рамках проголошення в Польщі Року Театру – представлять екранізацію спектаклів молодих польських митців – кожен в добірному складі.

До Львова завітає також знаменитий польський актор Войцех Пшоняк з хорошою монодрамою «Belfer» – 16 жовтня в Театрі для дітей та юнацтва. Родом зі Львова, актор зустрінеться також з кінопублікою, в рамках презентацій гучного фільму «Carte Blanche», в якому він грає одну з ролей.

Гості четвертого перегляду – Войцех Пшоняк («Carte Blanche», монодрама «Belfer»), Бартош Прокоповіч («Хімія» – режисер), Катажина Сарновска («Хімія» – сценарист), Аґнєшка Жулєвска («Хімія» – акторка головної ролі). У межах перегляду також відбудуться лекції, зустрічі, презентації книжок, квест «Львів’яни у фільмі».

Під час трьох попередніх переглядів шанувальники кіно у Львові змогли переглянути більше 90 польських художніх, документальних, короткометражних та анімаційних стрічок, переважна більшість яких вийшла на екрани у 2010-2014 років. Зокрема перегляд відвідали Януш Маєвскі, Ришард Буґайскі, Януш Заорскі, Анджей Северин, Казімєж Качор, Соня Богосєвіч, Адам Вороновіч, Марцін Дороцінський, Данута Шафлярска, Кшиштоф Пєчиньскі та інші. Організатори бажають всім шанувальникам кіно незабутніх позитивних вражень, а передусім вдалого відпочинку під час четвертого перегляду сучасного польського кіно «Під Високим Замком».

dailylviv.com

До теми

13:37 4 березня 2021 р.

Володимиру Івасюку - 72, на цвинтар прийшли львів'яни

Сьогодні, 4 березня, виповнюється 72 роки від дня народження композитора, поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Володимира Івасюка. У Львові на Личаківському кладовищі спільною молитвою та покладанням квітів вшанували пам’ять видатного композитора.

Рубрика: Культура

18:23 2 березня 2021 р.

У Львові директора Музею народної архітектури і побуту оберуть на конкурсі

Керівник Музею народної архітектури і побуту у Львові імені К. Шептицького Роман Назаровець прийняв рішення перейти на інше місце праці. Виконувачем обов’язків керівника музею буде заступник директора Сергій Ципишев.

Рубрика: Культура

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу