83-й міжнародний конгрес літераторів відбудеться у Львові

14:45 12 липня 2017 р.

У міськраді запевнили: «На декілька днів культурна столиця України стане світовим центром літературних та інтелектуальних дискусій».

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 12 липня: «Цього року з 17 до 24 вересня у Львові відбудеться 83-й Міжнародний конгрес ПЕН. На декілька днів культурна столиця України стане світовим центром літературних та інтелектуальних дискусій. Тема 83-го конгресу Міжнародного ПЕН-клубу у Львові – «Відстоювання правди у добу пропаганди».

Програмний директор Конгресу, президент Українського центру Міжнародного ПЕН Микола Рябчук розповів: «Ми до останньої хвилини вересня минулого року не вірили, що 83-й Міжнародний конгрес ПЕН відбудеться у Львові. Ми працювали над цією ідеєю два роки, кожна країна мала би за щастя провести цей захід. Була і потужна конкуренція, і опір, але ми вибороли це право, яке накладає честь і певну відповідальність. У процесі дискусій навколо кандидатури міста, яке мало б прийняти Конгрес, було обрано саме Львів як культурну столицю України, яка має відповідний пул організацій із інституційною спроможністю прийняти подію такого рівня.

Своєю чергою, куратор, координатор команди 83-го Міжнародного конгрес ПЕН у Львові, очільниця офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» Ольга Муха, наголосила, що перебіг події із такою тематикою логічний саме у Львові, оскільки місто уже є не лише містом літератури, як в титулі ЮНЕСКО, так і на мапі України, але й стихійною домівкою для тих, хто потребує прихистку через вимушене переселення із Криму чи східних регіонів. Окрім того, Ольга Муха звернула увагу на те, що програма Конгресу поєднує дипломатичну складову (закрита програма) та літературну (відкрита програма для усіх охочих), тому у вересні запросила усіх містян і не тільки до активної участі у відкритій культурній програмі, нагадавши, що цей місяць буде у Львові ще більш літературним, ніж зазвичай.

Натомість секретар Міжнародного ПЕН-клубу, президент Естонського центру Міжнародного ПЕН-клубу Кетлін Кальдма запевнила під час скайп-включення з Греції «Ми раді тому факту, що Конгрес відбудеться саме в Україні у Львові і маємо приємну кооперацію з Українським центром ПЕН та Львівською командою Конгресу, в тому числі Офісом міста літератури ЮНЕСКО та Львівською міською радою».

Кетлін Кальдма також згадала зіркових гостей конгресу: нобелівських лауреаток Світлану Алексієвіч та Герту Мюллер, неодноразового номінанта Адама Загаєвського та цілу низку опінієн-мейкерів із понад сотні країн світу. Зазначила й активну участь українських авторів, які підтвердили свою участь: Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Олена Стяжкіна, Андрій Курков та інші.

А заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко наголосив: «Важливо по-максимуму використати можливість побути біля людей, які творять сьогодні світ, книжки яких змінювали хід подій у цілих країнах», – 

Натомість координатор з партнерства 83-го Міжнародного конгресу ПЕН у Львові, головний спеціаліст відділу культурних індустрій управління культури департаменту розвитку Львівської міської ради Богдана Брилинська розповіла: «Про набір волонтерів буде оголошено до кінця липня на Faсebook-сторінці проекту».

Богдана Брилинська також повідомила про початок реєстрації делегатів на Конгрес і запуск інформаційної сторінки та звернула особливу увагу на слоган «When truth comes true», що відображає ідею конгресу в Україні, яка зараз, не зважаючи на  складну політичну ситуацію, намагається впевнено рухатись в бік формування відкритого суспільства.

Микола Рябчук також повідомив: «Ми очікуємо, що до Львова приїде близько 200 делегатів із усього світу. Це не так багато як на «Євробаченні», чи «Євро», але це стратегічно важливіша публіка. І це шанс, який треба використати, щоб представити себе, почути і зрозуміти іншого. Багато письменників переслідуються і тепер, сидять у тюрмах, я вже не кажу про цензуру і конфіскацію книжок. Усі ми знаємо про долю Олега Сенцова… зараз критична ситуація в Криму з членом Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу Миколою Семеною. На Конгресі будуть розглянуті ці та інші питання».

Щодо характеру конгресу координатор із PR та комунікацій Ольга Гончар додала: «ПЕН-клуб – це міжнародна організація, яка має уже майже 100-річну історію й була створена, щоб допомагати письменникам у часи скрути».

Микола Рябчук також зазначив: «Важливою складовою Конгресу може стати питання долучення Львова до міжнародної мережі ICORN, що захищає письменників, поетів, художників, музикантів, правозахисників, видавців, що перебувають у стані ризику, відстоюючи свободу слова, захищаючи демократичні цінності та сприяючи розвитку міжнародної солідарності. Ми мусимо навчитися слухати, якщо ми не чуємо, – ми не знаємо і не розуміємо подібних проблем в інших країнах – у Африці, Азії. Ми не можемо вимагати такого самого розуміння наших проблем, тому я хочу звернути вашу увагу на потребу бути уважними  до інших, не бути надто егоїстичними й не нарікати, що нас не чують і не розуміють, а ми цього прагнемо».

У міськраді також поінформували: «17-24 вересня у Львові відбудеться 83-й конгрес Міжнародного ПЕН-клубу. На декілька днів культурна столиця України стане світовим центром літературних та інтелектуальних дискусій».

«Тема 83-го Конгресу Міжнародного ПЕН-клубу у Львові – «Відстоювання правди у добу пропаганди». Близько 230 лідерів думок, видатних письменників, поетів, перекладачів, журналістів, істориків, публіцистів та редакторів із 101 країни світу говоритимуть чотирма мовами про літературу, творчість та свободу слова. Під слоганом 83-го Конгресу ПЕН «Коли правда стає істиною» відбудеться засідання делегатів Міжнародного ПЕН-клубу та низка відкритих подій, панельних дискусій, літературних читань, презентацій і зустрічей», – повідомили також у міськраді.

«Серед зіркових гостей 83-го Конгресу ПЕН – нобелівські лауреати Світлана Алексієвіч (Білорусь) та Герта Мюллер (Румунія-Німеччина), неодноразовий нобелівський номінант Адам Загаєвський (Польща), Пітер Померанцев (Велика Британія), Людмила Уліцька (Росія), Пол Остер (США), сучасні українські письменники Юрій Андрухович, Андрій Курков, Сергій Жадан, Олена Стяжкіна і ще 200 найяскравіших літераторів із усього світу», – поінформували також у міськраді.

«ПЕН-клуб («International PEN») є вагомою міжнародною неурядовою організацією, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів від 1921 року. Його назва утворена від англійського слова «pen» – ручка, що є водночас абревіатурою слів «Poets, Playwrights, Essayists and Novelists» – «поети, драматурги, есеїсти, романісти». До ПЕН-клубу входять також журналісти, історики, видавці, загалом – понад 25 000 членів із усього світу», – нагадали у міськраді.

«ПЕН-клуб перебуває у формальних консультаційних зв'язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН. Це одна із найстаріших організацій, яка бореться за права людини й одна з перших міжнародних письменницьких організацій. Свого часу до ПЕН-клубу належали Джозеф Конрад, Бернард Шоу, Герберт Уелс, а очолювали його Джон Голсуорсі, Генріх Белль, Маріо Варгас Льйоса», – зазначили також у міськраді.

«Президентами Українського ПЕН-центру були поет Микола Вінграновський, правозахисник і публіцист Євген Сверстюк, філософ і релігієзнавець Мирослав Маринович. Нині організацію очолює Микола Рябчук – публіцист, письменник і науковець», – нагадали також у міськраді.

«Організатори 83-го Міжнародного Конгресу ПЕН у Львові – «International PEN», Український ПЕН-центр, офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО», Львівська міська рада. До підтримки 83-го Міжнародного Конгресу ПЕН у Львові уже долучилися:

Фонди «Friedrich Naumann Stiftung», «Ukrainian Jewish Encounter Initiative», Міжнародний фонд «Відродження», Польський Інститут в Києві», – повідомили також сьогодні, 12 липня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

21:25 3 грудня 2021 р.

Львів’ян кличуть на органний фестиваль, який стартує 5 грудня

У неділю у Львівському органному залі розпочнеться ХІ Міжнародний органний фестиваль, на якому звучатиме релігійна та класична музика, а також нові твори сучасних композиторів.

Рубрика: Культура

11:51 3 грудня 2021 р.

Музичний сквер Трускавця потрапив до Національного реєстру рекордів України

У Трускавці завдяки конкурсу проєктів місцевих ініціатив створили музичний сквер як освітньо-відпочинковий простір на території позашкільного навчального закладу Трускавецької дитячої школи мистецтв ім.Р.Савицького.

Рубрика: Культура

11:30 2 грудня 2021 р.

Львівські подарунки дітям з сімей переселенців зі Сходу: біля ялинки у костелі

Львів’ян запрошують долучиться до благодійної акції з нагоди дня святого Миколая, яка відбудеться в костелі святого Антонія Падуанського (вул. Личаківська, 49).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу