83-й міжнародний конгрес літераторів пройде у Львові

10:30 3 липня 2017 р.

У міськраді запевнили: «На декілька днів культурна столиця України стане світовим центром літературних та інтелектуальних дискусій».

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 3 липня6 «У середу, 5 липня, о 12.30, у конференц-залі «Александер» Прем’єр Готелю «Дністер» на вулиці Яна Матейка, 6 відбудеться прес-конференція організаторів про підготовку 83-го Міжнародного конгресу ПЕН, який вперше пройде в Україні у вересні цього року».

«Спікерами на прес-конференції будуть програмний директор 83-го Міжнародного конгресу ПЕН у Львові, президент Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу

Микола Рябчук, секретар Міжнародного ПЕН-клубу, президент Естонського центру Міжнародного ПЕН-клубу Кетлін Кальдма, куратор, координатор команди 83-го Міжнародного конгресу ПЕН у Львові, очільниця Офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» Ольга Муха, заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, координатор з партнерства 83-го Міжнародного Конгресу ПЕН у Львові, головний спеціаліст відділу культурних індустрій управління культури департаменту розвитку Львівської міської ради Богдана Брилинська, а модератором – координатор з PR та комунікацій 83-го Міжнародного Конгресу ПЕН у Львові Ольга Гончар».

У Львівській міськраді також поінформували: «17-24 вересня у Львові відбудеться 83-й конгрес Міжнародного ПЕН-клубу. На декілька днів культурна столиця України стане світовим центром літературних та інтелектуальних дискусій».

«Тема 83-го Конгресу Міжнародного ПЕН-клубу у Львові – «Відстоювання правди у добу пропаганди». Близько 230 лідерів думок, видатних письменників, поетів, перекладачів, журналістів, істориків, публіцистів та редакторів із 101 країни світу говоритимуть чотирма мовами про літературу, творчість та свободу слова. Під слоганом 83-го Конгресу ПЕН «Коли правда стає істиною» відбудеться засідання делегатів Міжнародного ПЕН-клубу та низка відкритих подій, панельних дискусій, літературних читань, презентацій і зустрічей», – повідомили також у міськраді.

«Серед зіркових гостей 83-го Конгресу ПЕН – нобелівські лауреати Світлана Алексієвіч (Білорусь) та Герта Мюллер (Румунія-Німеччина), неодноразовий нобелівський номінант Адам Загаєвський (Польща), Пітер Померанцев (Велика Британія), Людмила Уліцька (Росія), Пол Остер (США), сучасні українські письменники Юрій Андрухович, Андрій Курков, Сергій Жадан, Олена Стяжкіна і ще 200 найяскравіших літераторів із усього світу», – поінформували також у міськраді.

«ПЕН-клуб («International PEN») є вагомою міжнародною неурядовою організацією, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів від 1921 року. Його назва утворена від англійського слова «pen» – ручка, що є водночас абревіатурою слів «Poets, Playwrights, Essayists and Novelists» – «поети, драматурги, есеїсти, романісти». До ПЕН-клубу входять також журналісти, історики, видавці, загалом – понад 25 000 членів із усього світу», – нагадали у міськраді.

«ПЕН-клуб перебуває у формальних консультаційних зв'язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН. Це одна із найстаріших організацій, яка бореться за права людини й одна з перших міжнародних письменницьких організацій. Свого часу до ПЕН-клубу належали Джозеф Конрад, Бернард Шоу, Герберт Уелс, а очолювали його Джон Голсуорсі, Генріх Белль, Маріо Варгас Льйоса», – зазначили також у міськраді.

«Президентами Українського ПЕН-центру були поет Микола Вінграновський, правозахисник і публіцист Євген Сверстюк, філософ і релігієзнавець Мирослав Маринович. Нині організацію очолює Микола Рябчук – публіцист, письменник і науковець», – нагадали також у міськраді.

«Організатори 83-го Міжнародного Конгресу ПЕН у Львові – «International PEN», Український ПЕН-центр, офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО», Львівська міська рада. До підтримки 83-го Міжнародного Конгресу ПЕН у Львові уже долучилися:

Фонди «Friedrich Naumann Stiftung», «Ukrainian Jewish Encounter Initiative», Міжнародний фонд «Відродження», Польський Інститут в Києві», – повідомили також сьогодні, 3 липня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

17:36 30 листопада 2021 р.

Алегоричну скульптуру Моцарта від Моцартеуму та Линів залишать на площі Маланюка у Львові

Депутати Львівської міської ради не підтримали петиції про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта на площі Євгена Маланюка. Рішення не набрало потрібної кількості голосів, тож скульптура залишиться на цій площі.

Рубрика: Культура

17:51 29 листопада 2021 р.

У Львові відбудеться ярмарок старовини «Тлум і Крам»

У неділю, 5 грудня, з 11:00 до 19:00 у Центрі архітектури, дизайну й урбаністики відбудеться «Тлум і Крам». 30 учасників з різних куточків України презентують широку палітру товарів.

Рубрика: Культура

16:23 28 листопада 2021 р.

Блогери цинічно тусували у Львові у День пам'яті жертв Голодомору

Цинічне святкування відбулося з нагоди дня народження Олександра Заліска, за акаунтом якого стежать понад мільйон користувачів мережі. Він зібрав найпопулярніших українських блогерів у Будинку вчених, що у Львові.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу