6-27 листопада у Львові триватиме виставка «Мости, епохи, Будапешт»

18:42 5 листопада 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

У Пороховій вежі на вулиці Підвальній висвітлюватимуть 300-річну історію дунайських мостів.

«У Пороховій вежі на вулиці Підвальній, 4 експонуватиметься в рамках проекту «Дні Угорської Культури у Львові-2015», виставка «Мости, епохи, Будапешт». Виставку відкриють 6 листопада о 17.30, і вона триватиме до 27 листопада», – повідомили сьогодні, 5 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також цитують організаторів експозиції:

«Ця виставка – це візитка та вітання міста Будапешт. Мости передали вихідну позицію для організації і допомогли в об’єднанні містам, що переселились до Дунаю – Пешту, Буді та Обуді, щоб вони таким чином створили одне з найгарніших міст Центральної Європи.

Мости – це головні герої, які створили нову єдність пейзажу, пагорбів, низини та річки для всіх, хто тут проживає. Мости, з яких можна було прийняти повідомлення з Чорного лісу, від Улму, Відня та Братислави та передати повідомлення Белграду і в сторону Чорного моря.

Зв’язана з мостами і історія Угорщини та її найвідоміша фігура, Сечені Іштван. Він є героєм і сьогоднішньої виставки, він не лише придумав, але і створив Ланцюговий міст, що вважається символом Будапешта. Той Іштван Сечені, хто частково в пошуках пригод та частково керуючись ідеєю об’єднання регіонів джерел Дунаю та дельти Дунаю, задля економічної єдності проплив на кораблі по Дунаю аж до Нижнього Дунаю.  

Слово-поклик – це мости. Мости, які якраз будуються або вже зруйновані. Стало символом і те, що восени 1956 року на мості Маргіт великими чергами стояли радянські танки над Дунаєм, повертаючи гармати в сторону Буди та Пешта.

Це згадка, яку не слід забути, картина, при баченні якої згадаються чимало асоціацій та можливостей. І це символ, в якому зустрічаються місто, історія та річка. 

Звичайно, хочеться говорити і про красу. Не лише про ту, яка надана нам природою, про єдність води та пейзажу. В цій виставці ми покажемо і їх сублімацію у формі творів наших найкращих художників, скульпторів та фотографів. 

Ця виставка охоплює більше, ніж 200 років. Вона проведе нас з початку ХІХ століттядо початку ХХІ століття, і можемо побачити молодь, що стоїть над Дунаєм, і яка дійсно направляла та направляє і дотепер повідомлення з Будапешта Європі та всьому світу. В цей момент саме Ужгороду і Закарпаттю.

Прийміть з любов’ю вітання нашого міста. Організатори виставки – Європейський фонд «Utas», Генеральне Консульство Угорщини в Ужгороді, Товариство Культури Львівських Угорців, за сприяння Почесного Консула Угорщини у Львові Лариси Малех, Львівської організації Національної Спілки Архітекторів України та Фонду імені Бетлена Габора».

dailylviv.com

До теми

10:16 16 травня 2021 р.

Міжнародний день музеїв у Львові: спецпрограма

18 травня Львів разом з усім світом відзначатиме Міжнародний день музеїв. Для події у 2021 році Міжнародна рада музеїв ІСОМ затвердила тему: «Майбутнє музеїв: перевинайдення та переосмислення».

Рубрика: Культура

08:42 14 травня 2021 р.

На Львівщині на одну народну артистку стало більше

У Львівському академічному обласному музично-драматичний театрі ім. Ю. Дрогобича (м. Дрогобич) відбувся бенефіс народної артистки України Надії Цибульської, під час якого заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив актрисі державну нагороду «Народна артистка Україна».

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу