4-6 квітня у Львові – фестиваль «Японська весна»

10:38 4 квітня 2014 р.


Фото: varianty.net

Як повідомляє в п'ятницю прес-служба міської ради, у ході нього заплановано безліч безплатних різноманітних майстер-класів, лекцій та культурних атракцій.

Сьогодні, 4 квітня, відбудеться відкриття днів культури Японії у Львові «Японська весна». Триватиме він до 6 квітня. Його організатор – Українсько-Японський Центр НТУУ КПІ за підтримки Посольства Японії в Україні та Львівської Міської Ради. 

Головний партнер – ГО «Форум видавців». Причому Львів є першим містом, де Українсько-Японський Центр проводить заходи.

У рамках фестивалю заплановано безліч різноманітних майстер-класів, лекцій та культурних атракцій. Усі заходи є безкоштовними. Координатор «Українсько-Японського Центру НТУУ «КПІ» Фурукава Мідзухо розповіла також:

«Основною метою діяльності нашого центру є поширення та взаєморозуміння культур Японії та України. Центр планує організовувати різні заходи по всій Україні.

А Львів є таким першим містом. Бо ми вважаємо його особливим містом з багатьма цікавими місцями. 

Відкриття фестивалю відбудеться 4 квітня концертом «Японські барабани» гурту з Франції «Цунаґарі Тайко», що у перекладі «барабани, що об’єднують». Цікавою подією буде виготовлення рисових кульок мочіцукі 5 квітня в обідній час, з 14:00 год. Усі учасники зможуть власними руками виготовити рисові кульки і скуштувати їх.

У Львові є чимало виставок і музеїв, арт-галерей і арт-кафе, де під час нашого фестивалю будуть проводитися виставки і демонстрації. Родзинкою фестивалю буде фотовиставка у Мистецькому об’єднанні «Дзиґа», на якій представлені роботи, що ілюструють великий японський землетрус, трагедію, що відбулась три роки тому.

Цікавими будуть не лише фотографії, представлені на фотовиставці, але і саме послання від автора цих фотографій. Сьогодні це послання від японців для українців, які також пережили велику трагедію. Бо ми вдячні, що ви співпереживали разом з нами. Цей фестиваль є своєрідною подякою Японії для всіх українців».

Під час фестивалю, з 4 до 6 квітня, передбачено чимало цікавих лекцій. Представник «Україна-Лаб» Шімада Томоко розповіла:  «Львів’яни зможуть прослухати лекції викладачів Національного університету «Львівська політехніка» та Львівського національного університету імені Івана Франка, які плідно працюють у галузі японістики. На одній з лекцій можна буде послухати вірші японською та українською мовами. Японською декламуватимуть вірші студенти ЛНУ ім. І. Франка. Метою лекції буде своєрідне розуміння душею українців цих віршів в оригіналі».

Програма фестивалю «Японська весна»

4 квітня

16:00 – лекція «Конкурентні моделі менеджменту: японська філософія КАЙДЗЕН» – Львівська бізнес-школа УКУ, вул. Хуторівка, 35а, зала 113

19:00 – японські барабани. Гурт з Франції «ЦУНАҐАРІ ТАЙКО» – Перший український театр для дітей та юнацтва, вул. Гнатюка, 11

5 квітня

11:00-19:00 – майстер-класи з оріґамі та фурошікі – Мистецьке об’єднання «Дзиґа», вул. Вірменська 35;

13:00 – лекція «Туристична Японія» – Мистецьке об’єднання «Дзиґа», вул. Вірменська, 35;

15:00 – демонстрація виготовлення рисових кульок мочіцукі – Мистецьке об’єднання «Дзиґа», вул. Вірменська, 35;

18:00 – демонстрація ікебани – Перший український театр для дітей та юнацтва, вул. Гнатюка, 11.

5 квітня 

11:00-19:00 – майстер-класи з каліграфії та оріґамі – Мистецьке об’єднання «Дзиґа»,

вул. Вірменська, 35;

14:00 – лекція «Японія: особистий досвід» – Мистецьке об’єднання «Дзиґа»

вул. Вірменська, 35;

15:00-17:00 – дегустація чаю (закритий захід) – Перший український театр для дітей та юнацтва, вул. Гнатюка, 11;

18:00 – демонстрація чайної церемонії – Перший український театр для дітей та юнацтва,

вул. Гнатюка, 11;

20:00 – лекція «Діалог з Японією: Вічний Революціонер і Телепень – Ви хочете бути вічним революціонером, а ми хочемо бути телепнем» – мистецьке об’єднання «Дзиґа»,

вул. Вірменська, 35.

Також у рамках фестивалю будуть працювати різноманітні виставки, присвячені японській культурі:

10:00-22:00 – фотовиставка «Це не тільки бруд... йдеться про саме життя»

Фотовиставка «Пов’язані посмішкою. Послання Україні з Японії» – мистецьке об’єднання «Дзиґа»,

вул. Вірменська, 35.

11:00-18:00 – японський дизайн (ремісничі роботи з 47 префектур Японії) – Галерея «Зелена канапа», вул. Вірменська, 7

11:00 – 17:00 – кімоно – Національний музей ім. Андрея Шептицького, пр. Свободи, 20;

10:00 – 18:00 – японські ляльки Музей етнографії та художнього промислу, пр. Свободи, 15;

10:00 – 23:00 – ікебана, японські сімейні герби камон Демократичний ресторан японської кухні «Япі», пр. Свободи, 6/8;

11:00 – 19:00 – каліграфія, гравюри Музей ідей, вул. Валова, 18 А.

Довідка

Українсько-Японський Центр (УЯЦ), створений відповідно до міжурядових угод Міністерства закордонних справ Японії та Міністерства економіки України, розпочав свою діяльність у травні 2006 р. на базі Національного технічного університету України «КПІ». З 2011 року Центр працює за підтримки Японської Фундації (Japan Foundation). Маючи на меті поглибити розуміння між Україною та Японією, Центр реалізує програму знайомства з японською культурою та мовні курси.

dailylviv.com

До теми

09:24 27 листопада 2020 р.

На Львівшині закінчують реставрувати дерев’яну церкву лемківського стилю, якій майже 200 років

Львівщина славиться найбільшою кількістю архітектурних пам’яток серед інших областей. Зокрема, в регіоні налічують близько однієї тисячі дерев’яних храмів. Один із них завершують реставрувати у селі Глиниці на Яворівщині. Це дерев’яна церква 1821 року, яка має дві посвяти - Св. Апостолів Петра і Павла та (першу) Різдва Пресвятої Богородиці.

Рубрика: Культура

18:27 24 листопада 2020 р.

Визначено лавреатів обласної премії з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості

На Львівщині обрали найкращі твори та роботи з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості. Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найвищою премією у Львівській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу