27 червня у Львові освятять дзвони новозбудованого храму

09:20 27 червня 2016 р.


Фото: ucu.edu.ua

У понеділок, 27 червня, відзначає престольний празник церква Блаженних Мучеників УГКЦ на вулиці Стрийській, 29.

«З цієї нагоди о 10.00 розпочнеться Архиєрейська Літургія, яку очолить владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський та владика Борис, президент Українського католицького університету (УКУ), єпископ Паризької єпархії УГКЦ», – повідомили сьогодні, 27 червня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Завершиться Літургія освяченням дзвонів новозбудованого храму Софії – Премудрості Божої. Дзвони назвуть на честь святого Папи Івана Павла II, Патріарха Йосифа Сліпого та Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського – постатей, без яких неможливо уявити історію університету.

Отець Тарас Островський з Духовно-пасторального відділу УКУ розповів: «Дзвони виготовлені з бронзи, на замовлення, в Перемишлі (Польщі). Найбільший дзвін (500 кілограмів), буде названий на честь святого Папи Івана Павла II. На цьому дзвоні буде не лише герб Папи, який символізує його посвяту Пресвятій Богородиці, але девіз його життя: «Не бійтеся широко відкрити двері Христові».  Цього року виповнюється 15 років з дня візиту Папи до України. Так, 26 червня 2001 року Івана Павло II благословив Український католицький університет, що назавжди залишиться в пам’яті й історії УКУ».

Другий дзвін (вагою 300 кілограмів) буде названий на честь Патріарха Йосифа Сліпого. Завдяки Патріарху повстав УКУ в Римі. Крім герба Патріарха, на дзвоні також буде його девіз «Великого бажайте». Третій дзвін (вага 150 кілограмів) буде названий на честь Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського. Саме з його поверненням в Україну, як Глави УГКЦ, та легалізацією Церкви в Галичині, розпочалося відновлення Львівської богословської академії. На дзвоні також буде міститься герб тодішнього Глави Церкви та його висловлювання: «Господь – кріпость моя, бо Бог гордим противиться, а покірливим дає блаать».

«Кожен дзвін має відповідний тон свого звучання, – додав отець Тарас. – Таким чином, дзвони посилатимуть пам’ятні звуки з історичних часів».

Чин освячення дзвонів перейнятий з практики Римо-Католицької Церкви. Дзвін помазують миром і йменують його відповідним ім’ям».

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

12:50 2 квітня 2021 р.

Розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у римо-католицьких храмах Львова

У неділю, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень. Чимало святинь нашого міста також відзначатимуть Пасху у цей день. Подаємо розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у неділю, а також розклад Вігілії, яка розпочинається безпосередньо у суботу ввечері.

Рубрика: Культура

18:18 30 березня 2021 р.

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Кам’яниця Стеткевичів на вул. Замарстинівській, 213 у Львові вже офіційно є щойно виявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. Тепер відомий для Львова об’єкт, який кілька місяців намагаються знести для високоповерхової забудови, перебуває під захистом пам’яткоохоронного законодавства.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу