2020-й буде у Львові «Роком культури» | Новини Львова

2020-й буде у Львові «Роком культури»

14:30 12 грудня 2019 р.

  • 0


Фото: city-adm.lviv.ua

2020 рік стане «Роком культури» у Львові – першим кроком для цього стало підтримання на сьогоднішній сесії міської ради ухвали «Про затвердження Програми «Львів 2020: Фокус на культуру».

Про це повідомили в четвер, 12 грудня, у Львівській міськраді, де також розповіли, що міський голова Львова запропонував оголосили наступний рік у Львові «Роком культури» й додатково спрямувати на цю галузь у 2020 році з міського бюджету 116 мільйонів гривень.

Заступник міського голови з питань розвитку. Андрій Москаленко зазначив: «Перше і ключове питання сьогоднішньої сесії Львівської міської ради – наступний рік у Львові буде з фокусом на культуру. Йдеться про всі ключові сфери життя людини – від спадщини, мистецтва, освіти – до ремонту доріг та соціальної сфери. Дякую всім колегам, які вже долучились до обговорення і старту програми».

Програма «Львів 2020: Фокус на культуру» має на меті визначити пріоритетні напрямки розвитку культури у 2020 році, визначає культуру як ідеологію міста у наступних галузях: спадщина, урбаністика, туризм, освіта, архітектура, інформаційні технології. Окрім того, вона затверджує основні напрямки діяльності в рамках Року культури: департаменту розвитку доручається ініціювати утворення організаційного комітету з відзначення у 2020 році у Львові Року культури із залученням представників, комунальних підприємств та установ, ГО, бізнесу, інституцій культури, освітніх закладів, міжнародних та національних експертів, виконавчих органів та депутатів Львівської міської ради, який напрацює та подасть на розгляд виконавчому комітету комплекс відповідних заходів».

Директорка департаменту розвитку, в.о. начальника управління культури ЛМР Наталія Бунда наголосила: «Ми пропонуємо у 2029 році культури визначити як ідеологічний інструмент міської політики Львова у різних галузях. Ми говоримо про культуру комунікації, поведінки, дії, а не про культуру як вузькоспеціалізовану галузь. Мова йде про спадщину, інформаційні технології, туризм, освіту тощо. Ця програма передбачає основні напрямки діяльності, зокрема міську програму проектів, започаткування і реалізацію нових проектів, знакових подій, дослідження у цих галузях. Ця програма має дати поштовх для кожної галузі у розрізі культури».

Основні напрямки діяльності у рамках програми «Львів 2020: Фокус на культуру»:

Освітні та просвітницькі кампанії для різних вікових груп.

Започаткування та реалізація знакових проектів для міста (форуми, галереї та культурні простори, бієнале, мистецькі резиденції та виставки, музичні, театральні проекти та інше).

Інформаційна присутність і підтримка заходів.

Міська грантова підтримка проектів.

Проведення досліджень у зазначених галузях.

Аналітика та моніторинг у зазначених галузях.

Міжнародне партнерство у реалізації заходів та пріоритизація проектів, які налагоджують партнерство.

Як інформував «Щоденний Львів», у ЛМР запланували створити резиденцію літераторів і художників.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

23:50 27 липня 2020 р.

Сколівщина, Стрийщина і Бущина на два місяці стануть знімальними майданчиками (відео)

На Львівщині розпочинають знімання історичного фільму «Легенда Стрия», що є частиною реалізації масштабного регіонального проекту «Легенди нашого краю».

Рубрика: Культура

Останні новини

На Львівщині контролери ловлять нелегальних перевізників

Призупинили потяги з Тернополя до Красного і Ходорова

Банк у Києві захоплював громадянин Узбекистану

Укрзалізниця припинила продаж квитків у червоні зони

Мешканці не лише Львівщини можуть перебувати біля лінії кордону з 8 до 20 години

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Суспільно-політичні настрої мешканців Львова (липень 2020)

Рубрика: Політика

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу