2020-й буде у Львові «Роком культури»

14:30 12 грудня 2019 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

2020 рік стане «Роком культури» у Львові – першим кроком для цього стало підтримання на сьогоднішній сесії міської ради ухвали «Про затвердження Програми «Львів 2020: Фокус на культуру».

Про це повідомили в четвер, 12 грудня, у Львівській міськраді, де також розповіли, що міський голова Львова запропонував оголосили наступний рік у Львові «Роком культури» й додатково спрямувати на цю галузь у 2020 році з міського бюджету 116 мільйонів гривень.

Заступник міського голови з питань розвитку. Андрій Москаленко зазначив: «Перше і ключове питання сьогоднішньої сесії Львівської міської ради – наступний рік у Львові буде з фокусом на культуру. Йдеться про всі ключові сфери життя людини – від спадщини, мистецтва, освіти – до ремонту доріг та соціальної сфери. Дякую всім колегам, які вже долучились до обговорення і старту програми».

Програма «Львів 2020: Фокус на культуру» має на меті визначити пріоритетні напрямки розвитку культури у 2020 році, визначає культуру як ідеологію міста у наступних галузях: спадщина, урбаністика, туризм, освіта, архітектура, інформаційні технології. Окрім того, вона затверджує основні напрямки діяльності в рамках Року культури: департаменту розвитку доручається ініціювати утворення організаційного комітету з відзначення у 2020 році у Львові Року культури із залученням представників, комунальних підприємств та установ, ГО, бізнесу, інституцій культури, освітніх закладів, міжнародних та національних експертів, виконавчих органів та депутатів Львівської міської ради, який напрацює та подасть на розгляд виконавчому комітету комплекс відповідних заходів».

Директорка департаменту розвитку, в.о. начальника управління культури ЛМР Наталія Бунда наголосила: «Ми пропонуємо у 2029 році культури визначити як ідеологічний інструмент міської політики Львова у різних галузях. Ми говоримо про культуру комунікації, поведінки, дії, а не про культуру як вузькоспеціалізовану галузь. Мова йде про спадщину, інформаційні технології, туризм, освіту тощо. Ця програма передбачає основні напрямки діяльності, зокрема міську програму проектів, започаткування і реалізацію нових проектів, знакових подій, дослідження у цих галузях. Ця програма має дати поштовх для кожної галузі у розрізі культури».

Основні напрямки діяльності у рамках програми «Львів 2020: Фокус на культуру»:

Освітні та просвітницькі кампанії для різних вікових груп.

Започаткування та реалізація знакових проектів для міста (форуми, галереї та культурні простори, бієнале, мистецькі резиденції та виставки, музичні, театральні проекти та інше).

Інформаційна присутність і підтримка заходів.

Міська грантова підтримка проектів.

Проведення досліджень у зазначених галузях.

Аналітика та моніторинг у зазначених галузях.

Міжнародне партнерство у реалізації заходів та пріоритизація проектів, які налагоджують партнерство.

Як інформував «Щоденний Львів», у ЛМР запланували створити резиденцію літераторів і художників.

dailylviv.com

До теми

18:06 6 травня 2021 р.

20 реліквій XII-XV ст., які колекціонери подарували храму Петра і Павла, демонструють у Львові

Сьогодні, у День міста, в музеї-підземеллі Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Львівської архиєпархії УГКЦ відкрили виставку християнських реліквій XII-XV століття «Ars sacra: Подорож у середньовіччя». Це близько 20 унікальних натільних реліквій, які львівські колекціонери подарували храму. Виставку зможуть оглянути всі охочі.

Рубрика: Культура

15:07 6 травня 2021 р.

Відкриття століття: у Львові вперше прозвучать мініопери Довбуш і Біла циганка (відео)

У червні у Львівському органному залі уперше прозвучать дві опери забутого на століття композитора і священника Порфирія Бажанського “Довбуш” і “Біла циганка”.

Рубрика: Культура

10:26 6 травня 2021 р.

Сьогодні на площу Ринок повернеться 1300 рік (відео)

6 травня Львів відзначає 765-ту річницю з дня заснування міста. Відтак о 13.00 год. біля головного входу до міської Ратуші відбудеться оновлена урочиста церемонія з нагоди Дня міста Львова.

Рубрика: Культура

21:48 5 травня 2021 р.

У Львові відкрили сім залів Музею модернізму

Сьогодні у приміщеннях колишнього музею Книги біля Палацу Потоцьких відкрили відділ «Музей модернізму» Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г.Возницького. Експозиція музею розташована у 7-ми виставкових залах, у яких розгорнуто ретроспективу львівського модерного мистецтва.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу