19-20 лютого у Львові вшановуватимуть пам’ять Героїв Небесної Сотні (відео, програма)

00:00 18 лютого 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

У четвер студентська молодь пройде тихою ходою від Національного університету імені Івана Франка до площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку, де о 19:00 розпочнеться акція «Свіча пам’яті».

«У п’ятницю та суботу 19-20 лютого у Львові вшанують пам’ять Героїв Небесної Сотні та подвиг усіх учасників Революції гідності», – повідомили сьогодні, 17 лютого, в прес-службі обласної державної адміністрації, де також розповіли подробиці:

«Програму заходів оприлюднили сьогодні, 17 лютого, під час прес-конференції за участю представників влади та громадськості. Керівник департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації Марія Вагіла зазначила: «20 лютого – пам’ятна дата в українському календарі. Саме у День Героїв Небесної Сотні ми вшановуємо пам’ять тих людей, які віддали своє життя за наше європейське майбутнє».

За словами Марії Вагіли, усі заходи зі вшанування учасників Майдану в області відбудуться під загальним гаслом «Небесна Сотня на сторожі гідності». Відтак урочистості розпочнуться у п’ятницю. 19 січня о 13:00 студентська молодь пройде тихою ходою «Під щитом Небесної Сотні» від Львівського національного університету імені Івана Франка до площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку на проспекті Свободи. Там учасники встановлять конструкцію зі щитом Небесної Сотні.

Також на проспекті Свободи о 19:00 відбудеться акція «Свіча пам’яті». Громадськість Львова поіменно вшанує Героїв Небесної Сотні та запалить свічки, які викладуть у формі тризуба.

У суботу, 20 лютого, в усіх храмах відбудуться Богослужіння, а об 11:00 Героїв Небесної Сотні вшанують на Личаківському кладовищі. До могил загиблих на полі почесних поховань №67 покладуть квіти. Також священники відправлять панахиду.

20 лютого о 12 :00 у храмах міста зазвучить передзвін у пам'ять про сумні події на Майдані.

Опісля о 13:00 на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку представники духовенства різних конфесій відправлять екуменічний молебень, а о 13:30 відбудеться пам’ятне віче та концерт-реквієм з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні. Участь у ньому візьмуть представники громадськості, батьки та родичі новітніх Героїв.

Також на площі навпроти пам’ятника Тарасові Шевченку з 13:00 до 21:00 можна буде оглянути виставку живопису, графіки та скульптури «Небесна Сотня». 

У прес-службі обласної державної адміністрації розповіли також сьогодні, 17 лютого: 

 «У навчальних закладах і центрах дитячої та юнацької творчості Львівщини упродовж лютого цього року відбудеться низка заходів, присвячених вшануванню подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Про це повідомили у департаменті освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.

Зокрема у п’ятницю, 19 лютого, у Радехівській школі мистецтв о 14:00 відбудеться музично-літературна композиція «Небесну сотню, Господи, прийми». У неділю, 21 лютого, у Львові у центрі творчості дітей та юнацтва Галичини о 15:00 представлять музично-літературну композицію «Пам’ятаймо героїв» за участю народного художнього колективу України музичного театру-студії «Погулянка».  

Також у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах до Дня Героїв Небесної Сотні, перший урок та першу лекцію у понеділок, 22 лютого, розпочнуть із виконання Державного гімну України та хвилиною мовчання. Зазначимо, що у школах області вже триває акція «Книга пам`яті Героям України».

На основі зібраних спогадів про новітніх героїв у кожному навчальному закладі формуватимуть відповідні книги пам’яті.  Нагадаємо, що відповідно до указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого 2015 року 20 лютого відзначають День Героїв Небесної Сотні. 

Натомість у прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 17 лютого, «Щоденному Львову»:

«У п’ятницю та суботу, 19-20 лютого 2016 року, Україна вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні. З цієї нагоди у Львові підготували ряд заходів, щоб гідно вшанувати загиблих Героїв, пригадати кожного борця за волю України та помолитися за них. Працівник управління внутрішньої політики ЛМР Оксана Крутій розповіла:

«19-20 лютого у місті проходитимуть заходи зі вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Здебільшого, всі заходи проходитимуть на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку, оскільки саме там два роки тому відбувався львівський Майдан. Метою всіх заходів є вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, які в Києві на Майдані віддали своє життя за те, щоб ми були вільними та мали гідну державу.

Вже традиційно спільно зі студентською молоддю Львівського національного університету імені Івана Франка ми проведемо у п’ятницю пішу ходу. Стартуватимемо від університету і рухатимемося в напрямку до пам’ятника Т. Шевченку за маршрутом: вулиця Словацького – вулиця Дорошенка – проспект Свободи. Під час організованої ходи тимчасово буде перекритий рух. Ситуативне перекриття руху за маршрутом триватиме до 20 хвилин. 

Увечері о 19.00  на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку проведуть акцію «Свіча пам’яті». Акція символізуватиме єдність всіх українців. Громадськість запалить лампадки зі свічками і викладе у формі Тризуба. Вкінці акції всі заспівають Гімн України. 

У школах міста проходитимуть заходи зі вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. У п’ятницю перші уроки у всіх школах будуть приурочені вшануванню пам’яті Героїв. Також проведуться пам’ятні лінійки. 

Храми міста долучаються до вшанування Героїв Небесної Сотні. У суботу у всіх храмах різних конфесій відбудуться заупокійні Богослужіння. 

У суботу, 20 лютого, об 11.00  відбудуться заходи на Личаківському цвинтарі – покладання квітів та запалення лампадок на могилах Героїв Небесної Сотні на почесному полі поховань №67. Після покладання квітів, о 12.00, у всіх храмах міста відбудеться загальноміський передзвін, що буде символічним нагадуванням про те, що в київських храмах дзвонили дзвони, мобілізовуючи дух людей.

20 лютого о 13.00  на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку відбудеться загальноміський екуменічний молебень, після чого – Пам’ятне віче за участю представників міста й області. Завершаться заходи виставкою біля пам’ятника Т. Шевченку «Небесна Сотня». Запрошуємо всіх львів’ян взяти участь у заходах в місті».

19 лютого – тиха хода «Під щитом Небесної Сотні»

13.00 – формування колони біля Національного університету імені Івана Франка. Під час ходи студентська молодь організовано пройде від львівських університетів до площі перед пам’ятником Т. Шевченку (пр. Свободи). Там учасники встановлять конструкцію зі щитом Небесної Сотні.

19.00 – акція «Свіча пам’яті» на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку на проспекті Свободи. Громадськість міста поіменно вшанує пам'ять Героїв Небесної Сотні та запалить лампадки зі свічками, які викладуть у формі тризуба. 

Вшанування Героїв Небесної Сотні у школах. Перші уроки у всіх школах Львова будуть присвячені пам’яті Героїв Небесної Сотні. Також розроблений спеціальний інтерактивний сценарій для учнів початкових шкіл, де відбудуться зустрічі з учасниками подій на Майдані. Крім того, у школах заплановані пам’ятні лінійки.

20 лютого – Богослужіння у храмах міста. У храмах Львова різних конфесій молитимуться заупокійні Літургії за Героїв Небесної Сотні.

11.00 – вшанування Героїв Небесної Сотні на Личаківському кладовищі. Покладання квітів та запалення лампадок до могил Героїв Небесної Сотні на полі почесних поховань №67 Личаківського кладовища. Панахида за загиблими.

12.00 – міський передзвін. У храмах міста відбудеться передзвін у пам'ять про сумні події на Майдані, який закличе до молитви та мобілізації духу кожного християнина.

13.00 – екуменічний молебень на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку. Представники духовенства різних конфесій спільно молитимуться за Героями Небесної Сотні. 

Пам’ятні заходи з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні

13.30 – Пам’ятне Віче з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні (до участі запрошені представники громадськості, батьки та родичі новітніх Героїв) на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку.

Концерт-реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Виставка «Небесна Сотня»

13.00-21.00 – виставка живопису, графіки та скульптури «Небесна Сотня» на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку

Усіх львів’ян та людей доброї волі запрошують долучитися до заходів, згадати світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали за нас своє життя, та гідно їх вшанувати».

До теми

08:45 13 жовтня 2021 р.

Де шукати замовлення в 2021 році?

Для пошуку завдань у 2021 році можна скористатися спеціалізованими відкритими, напівзакритими і закритими біржами контенту, а також універсальними платформами для фрілансерів.

Рубрика: Культура

09:53 12 жовтня 2021 р.

У Львові вирішують, що робити зі скульптурою скорботного Христа на усипальниці Боїмів (відео)

Реставратори досліджують скульптуру скорботного Христа на родинній усипальниці Боїмів. За результатами досліджень буде визначено, де реставруватимуть скульптуру: на місці чи у реставраційних майстернях.

Рубрика: Культура

17:10 11 жовтня 2021 р.

Вісім приводів подарувати 101 троянду

Букети троянд - найпопулярніші і найзатребуваніші композиції, які не затримуються надовго на полках в квіткових крамницях і онлайн магазинах.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу