17-18 жовтня у Львові «зшиватимуть» Україну «Дні бессарабської культури» (програма)

11:35 17 жовтня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

На площі Ринок відбудеться «Гастрономічна дуель «Банош проти мамалиги».

«Зі 17 до 18 жовтня у Львові відбудуться «Дні бессарабської культури», які пройдуть під гаслом «Зшиваємо країну», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також цитують організаторів заходу:

«Україна – дуже велика і різноманітна у проявах мистецтва, побуту, кухні. Дуже часто мешканці одних регіонів не знають, наскільки цікавими і барвистими можуть бути традиції сусідів, не кажучи вже про регіони на іншому кінці країни. А в наш час особливо важливо знати, розуміти, а через це розуміння – поважати і співпрацювати.

Українська Бессарабія – це регіон на півдні Одеської області. Двома його найголовнішими особливостями є природні умови та мультикультурність. Там мирно співіснують українці, болгари, молдавани, албанці, євреї та багато інших етнічних груп. Завдяки цьому сформувалася культурна різнобарвність краю.

У рамках Бессарабської амбасади у Львові виступатимуть музичні та танцювальні колективи з різних куточків Одеської області, діятиме виставка побуту різних етнічних груп, які там мешкають. Львів'яни та гості міста зможуть посмакувати стравами бессарабської кухні на майстер-класах та презентаціях.

Родзинкою кулінарної частини стане дуель мамалиги і баноша на площі Ринок. У концертній програмі, яка триватиме впродовж 17 жовтня на площі Ринок, разом із гостями гратимуть та співатимуть львівські гурти.

18 жовтня о 12:00 свято продовжиться в ресторані «Голодний Микола» на вулиці Стрийській, 352. Тут готуватиме на вогні бесарабські страви один із найбільш відомих представників Бессарабії Іван Плачков. Також відбудеться міні-концерт.

Ініціатива з проведення Днів бесарабської культури у Львові належить виноробу з Одещини, власнику ТМ «Колоніст» Івану Плачкову та львівській ресторанній компанії «Kumpel' Group». Активну участь в організації беруть Одеська та Львівська облдержадміністрації, Львівська міська рада та Клуб галицької кухні».

У прес-службі міської ради повідомили також «Щоденному Львову»:

«У суботу на площі Ринок зі сторони, протилежної входу, буде невелика сцена, де з 13.00 до 18.00 будуть виступати колективи з Бессарабії, виставка побуту. Найцікавішою гастрономічною особливістю буде дуель «Банош проти мамалиги» – дуже схожі страви, які ми зможемо порівняти і зрозуміти, наскільки ми схожі між собою.

З 15.00 буде готовий банош та мамалига і будуть встановлені дві скриньки, де люди, які куштуватимуть страви, зможуть вкинути символічні кошти і за кількістю зібраних коштів оберемо переможця. Завершенням вечору буде презентація фільму про одеську Бессарабію. 

У другий день буде більш камерна подія – у ресторані «Голодний Микола» буде презентація вин торгової марки «Колоніст» та приготування баранів на вогні.

Кульмінацією дня стане виступ дитячого хору з села Криничне у Домініканському соборі о 16.30.

Програма

17 жовтня, субота

13.00 – вітальний виступ колективу «Юність» на терасі площі Ринок, вхід вільний

13.30 – офіційне відкриття заходу. Вітальні промови на терасі площі Ринок, вхід вільний

14.00-18.00 – виступи колективів з традиційною та сучасною етно-програмою, перегляд фільму про одеську Бессарабію на терасі площі Ринок, вхід вільний

15.00-17.00 – «Гастрономічна дуель «Банош проти мамалиги» на терасі площі Ринок, вхід вільний

18 жовтня, неділя

12.00-16.00 – презентація вин ТМ «Колоніст» та приготування страв Бессарабської кухні в ресторані «Голодний Микола», вхід вільний

16.30-18.00 – виступ дитячого хору села Криничне в Домініканському соборі, вхід вільний».

dailylviv.com

До теми

22:02 29 вересня 2020 р.

Львівський художник закликав не перетворювати туризм на сферу готелів і дешевого пива

Тільки тоді Львів буде по-справжньому привабливим для туристів, коли, окрім добрих харчів і комфортних готелів, ми запропонуємо їм цікаві культурні заклади.

Рубрика: Культура

13:26 29 вересня 2020 р.

Львівській національній філармонії присвоїли ім'я відомого композитора

Сьогодні, 29 вересня, Львівська обласна рада проголосувала за присвоєння імені Мирослава Скорика комунальному закладу Львівської обласної ради «Львівська національна філармонія".

Рубрика: Культура

13:43 17 вересня 2020 р.

Капела “Дударик” отримає національний статус

16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проект указу Президента “Про надання комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” з колективом-супутнім хором хлопчиків статусу національного”.

Рубрика: Культура

10:31 14 вересня 2020 р.

Шостий Ґендерний форум для регіональних медіа буде онлайн

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині та Медійна програма в Україні, Internews запрошують журналісток і журналістів усіх областей України на п’ятий Ґендерний медіа-форум, який відбудеться 18 вересня 2020 року онлайн.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Туризм на Львівщині: епідемічний синдром

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу