12-13 липня у Львові прощатимуться з народним художником України Євгеном Безніском

15:28 11 липня 2015 р.


Фото: kultura.km.ua

Чин похорону митця відбудеться в понеділок, 13 липня, о 12.00 у храмі Блаженного Климентія Шептицького на вулиці Кривоноса, 1

«Помер художник Євген Безніско», – повідомили сьогодні, 11 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради, де також цитують сказане з цього приводу міським головою Андрієм Садовим: «Громада міста разом з родиною розділяє горе від втрати дуже доброї, талановитої людини. Ми сумуємо і співчуваємо. Євген Іванович залишив нам чималий доробок своєї творчості. І в цих роботах ми завжди будемо згадувати про нього».

У повідомленні прес-службі міської ради також інформують:

«Євген Іванович Безніско (19 жовтня 1937 року народження) – український графік; народний художник України (2013), лауреат Шевченківської премії (2006). Майже 40 років працював над офортами та ліноритами за мотивами творів Івана Франка (поеми «Мойсей», «Смерть Каїна», «Панські жарти», «Ботокуди», «Похорон», «Христос і хрест», «Рубач». «Каменярі» тощо), Лесі Українки (драми «Лісова пісня», «Вавилонський полон», «В катакомбах», «Одержима», «На полі крови» тощо), Василя Стефаника (низка новел).

Автор 19 персональних виставок. Його роботи зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади, Франції. Неодноразово брав участь у виставках в Україні та закордоном.

Держані нагороди: народний художник України (24 серпня 2013) – за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм. 

Заслужений художник України (1989), відзнака Президента України – ювілейна медаль «20 років незалежності України» (19 серпн 2011)». 

Невдовзі в прес-службі міської ради повідомили також сьогодні, 11 липня, «Щоденному Львову»:

«У неділю, 12 липня, з 12.00 до 16.00 відбудеться прощання в приміщенні меморіального музею-майстерні скульптора Теодозії Бриж на вулиці Мартовича, 5, а о 18.00 – парастас у храмі Блаженного Климентія Шептицького на вулиці Кривоноса, 1. Домовина з покійним перебуватиме в храмі всю ніч.

У понеділок, 13 липня, о 12.00 відбудеться парастас. Чин похорону відбудеться в храмі Блаженного Климентія Шептицького на вулиці Кривоноса, 1. О 13.00 відбудеться похорон на Личаківському кладовищі на полі №33, поряд з могилою дружини Бриж Теодозії Марківни». 

dailylviv.com

До теми

21:25 3 грудня 2021 р.

Львів’ян кличуть на органний фестиваль, який стартує 5 грудня

У неділю у Львівському органному залі розпочнеться ХІ Міжнародний органний фестиваль, на якому звучатиме релігійна та класична музика, а також нові твори сучасних композиторів.

Рубрика: Культура

11:51 3 грудня 2021 р.

Музичний сквер Трускавця потрапив до Національного реєстру рекордів України

У Трускавці завдяки конкурсу проєктів місцевих ініціатив створили музичний сквер як освітньо-відпочинковий простір на території позашкільного навчального закладу Трускавецької дитячої школи мистецтв ім.Р.Савицького.

Рубрика: Культура

11:30 2 грудня 2021 р.

Львівські подарунки дітям з сімей переселенців зі Сходу: біля ялинки у костелі

Львів’ян запрошують долучиться до благодійної акції з нагоди дня святого Миколая, яка відбудеться в костелі святого Антонія Падуанського (вул. Личаківська, 49).

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу